Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

SCX10- projekt No.3 Jeep Wrangler YJ

Tak mi to nedalo se pořát dívat na ty vaše fotky a musel jsem konečně pořídit taky :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Adam62_cz dne 20.04.2010 22:35, celkem upraveno 3 x.
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Bob
Uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: 13.04.2009 0:00
Bydliště: Brno

Jo,tak tomu rikam nakup. :lol: Tak at se ti dari! :wink:
Moje galerie (historie) - http://bob4x4.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

Kouká se na to moc pěkně. Právě jsem doskládal svůj třetí SCX podvozek, jeden je na trial závody, jeden bude scale a jeden na náhradní díly :-)
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150
Uživatelský avatar
LUB
Uživatel
Příspěvky: 427
Registrován: 25.04.2009 0:00
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Axial SCX10

Adam62_cz: Tak gratuluju ke koupi toho nejlepsiho podvozku co je vubec momentalne na trhu :wink: (uz slysim majitele HL a TF jak rikaj jako kde jsem to vzal :twisted: ).
Ten regl je klasika Tamiya TEU101BU? Ze zacatku jsem ho mel taky a nebyl spatnej, ale chybela mi tam brzda v neutralu.
Tak doufam, ze se pochlubis s finalnim produktem. :wink:
Hummer H2, Trail Finder, RC4WD 35T, Junfac Parts, T1 Disruptor, RC4WD Crazy Krawler, DSYS MD36DCRS

Toyota Tundra, High Lift, 4-link, Black Chrome Beadlocks, RC4WD Tomahawk 1.9, DSYS MD46DCRS

www.RCKV.cz
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Regulátor je Tamiya TEU-101 BK
S finálním produktem se určitě pochlubím... chci udělat origo barvy Axial jenomže jsem koupil takovou očklivou metalízu.. :( tak zatím skusim napasovat kastli z FG marder nebo splašit něco jiného...
jinak mi už chybý jen tlumiče. :P
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
LUB
Uživatel
Příspěvky: 427
Registrován: 25.04.2009 0:00
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele: WWW

Jsem se nějako uklepl...samozřejmě to měl být TEU101BK :D Axialackej design snad nikdo ještě nezkoušel, tak držím palce ať se povede :wink:
Hummer H2, Trail Finder, RC4WD 35T, Junfac Parts, T1 Disruptor, RC4WD Crazy Krawler, DSYS MD36DCRS

Toyota Tundra, High Lift, 4-link, Black Chrome Beadlocks, RC4WD Tomahawk 1.9, DSYS MD46DCRS

www.RCKV.cz
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Akorát bude docela piplačka stou přední chromovanou mřížkou...
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Bob
Uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: 13.04.2009 0:00
Bydliště: Brno

Tuhle kastli ma Milan,a nevypada vubec spatne. Hirrrrr - http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=co ... m=17&pos=0 :wink:
Moje galerie (historie) - http://bob4x4.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Jo jo na to jsme koukal...moc pěkný...
ale pánové.. pomóc :( před chviličkou jsem doskládal a mám hrozně tvrdý tlumiče... dal jsem tam olej který byl přiložen ke stavebnici 30 wt. a sou fakt brutálně tvrdý.... prosim pomoc :cry:
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
SMURF
Častý přispěvatel
Příspěvky: 561
Registrován: 09.04.2009 0:00

ja bych tam olej nedával, jen trochu aby se mazali, hezky se to pak pohupuje taky ho tam nemam
AXIAL Wraith JEEP pison spider
AXIAL SCX10 Jeep wrangler 2012
AXIAL SCX10 II Jeep wrangler 2017
Poličkovky Jeep YJ/Jeep TJ/Jeep JK offroad/Jeep JK street/Jeep JK unlimited offroad/Jeep JK unlimited street/LEXAN Jeep wrangler 2012-2017.
RAJČE = smurf87
Uživatelský avatar
LUB
Uživatel
Příspěvky: 427
Registrován: 25.04.2009 0:00
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele: WWW

Adam62_cz: No já je nejdřív zalil až doplna i s vytlačeným vzduchem a taky byli tvrdé, tak jsem dal kolem hadr, povolil a zmáčkl nadoraz. Přebytečnej olej vytekl a pak už byli, jsou a budou měkoučký. :wink:
Hummer H2, Trail Finder, RC4WD 35T, Junfac Parts, T1 Disruptor, RC4WD Crazy Krawler, DSYS MD36DCRS

Toyota Tundra, High Lift, 4-link, Black Chrome Beadlocks, RC4WD Tomahawk 1.9, DSYS MD46DCRS

www.RCKV.cz
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

Tlumiče jsem ladil včera: v principu když dávám olej tak se snažím, aby po dotažení vršku šly rukou domáčknout bez větší síly skoro (1-2mm) nad gumový špalíček dole. Chce si to spíš pohrát, dolejvat když je tlumič vytažený ale pak si hlídat trochu přetečení když jde nahoru, ideální je pak stav asi 1mm pod hranou.

Na trialovém autě jsem dával i jiné pružiny, obě jsou super-soft a je to celé super měkké na křížení. Takže kdyžtak laborovat i s tím.
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Taky sem kupoval mekci pruziny. Proste na lehkej podvozek s lexankou jsou originaly tvrdy.

Jinak ja prozmenu vubec nepovazuju podvozek s SCX10 za nejakej extra dokonalej. Celej se krouti (coz asi nebude ten hlavni problem), a pri prodlouzeni nebo zkraceni wheelbase je problem s tema bakelitovejma prickama, proste vadej. To samy plati pro aplikaci 4 linku. To znamena velky upravy rezani a odstranovani. Nebo zmensit zdvih tlumicu a tim i krizeni.

Jedina vyhoda je, ze dobre vypada ram, ale ten je schovanej pod kastli. Kdyz pripoctu nekryty spur gear a totalne ne-scale osy, pak to zachrani jen fakt, ze ta prevodovka i osy celkem vydrzej. Nicmene z ciste funkcniho hlediska mi pripada stary dobry X-Trail o dost lepsi.
Obrázek
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Takže dnes proběhl první test.. z tlumičů jsem vylil olej a skou krásně měkoučký... kastle zatim z nějakýho tvin detonátora- je o dost kratší ale nevadí... až bude hezky začnu stříkat origo kastli
Foto bohužel žádný nemám :?
Jinak u toho regulátoru bude velkej nezvik ta brza v poloze spátečky, ale musím si zvyknout :P
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

MikeP píše:...

Jinak ja prozmenu vubec nepovazuju podvozek s SCX10 za nejakej extra dokonalej. Celej se krouti (coz asi nebude ten hlavni problem), a pri prodlouzeni nebo zkraceni wheelbase je problem s tema bakelitovejma prickama, proste vadej. To samy plati pro aplikaci 4 linku. To znamena velky upravy rezani a odstranovani. Nebo zmensit zdvih tlumicu a tim i krizeni.

Jedina vyhoda je, ze dobre vypada ram, ale ten je schovanej pod kastli. Kdyz pripoctu nekryty spur gear a totalne ne-scale osy, pak to zachrani jen fakt, ze ta prevodovka i osy celkem vydrzej. Nicmene z ciste funkcniho hlediska mi pripada stary dobry X-Trail o dost lepsi.


Neumím porovnat s x-trailem ale umím porovnat se speciálními truck trial podvozky z kovu. SCX je z hlediska dosažené váhy, jednoduchosti dodatečného zpřevodování (přídavná redukčka a portály + dostatek místa na DIG) výborným základem. Ano, je nutné poladit křížení, jiné pružiny, upravit na portály disky (vybrousit vnitřky, odstranit vnitřní beadlocky) a změnit těžiště umístěním baterek jinak. Průšvihem zůstane jen mizerný úhel zatočení. Nicméně po všech těch změnách je celkový náklad (včetně osazení nutným tuningem z kovu na problematických místech (C-huby, kardany, páka serva) okolo 10.000 Kč.

Specializované podvozky jsou tak 2-3x dražší, ano celokovové s ocelovými převodovými koly apod., ale vysokou hmotností.

Jezdím RCTT už pěkných pár let, ale SCX je prostě skvělý základ pro stavbu za ty peníze.
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150

Zpět na „SCX10“