Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Pita je blázen, v dobrým slova smyslu. Ať už zde jako modelář, kde staví neskutečně parádní modely, které ne jednomu vyrazí dech, tak v osobním životě kde má doma smečku medvědů a nebo je ochoten pracovně nás chránit :-) Za takový lidi klobouk dolů, jen mě štve že jsem se furt s ním nesetkal osobně :NO: :-p :-(
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Ahoj všem :BYE:
Už hóóódně dlouho jsem nic nepřidal. Samotného mě to docela dost mrzí, ale jak se říká, čas je náš nepřítel a u mě to teď platí dvojnásob. Velice Vám všem děkuji za slova chvály a s čistým srdcem mohu říct, že si toho velice vážím a moc mě to těší a všichni jste úžasní a na modelářskou partu nedám dopustit, protože to je jedna z nej komunit, jakou jsem kdy měl čest poznat ;-)

Tento rok se odehrálo spousty věcí a změn a co se týče ježdění, či modelaření, tak to pro mě byl jeden z nejchudších let vůbec za celou dobu a moc jsem toho ani nenajezdil a celkově se nezúčastnil žádných jiných akcí než mých ve Vimperku, což znamená pouze 6. Narozeninový závod v trialu a Projekt Vodník 4. Z těchto akcí jsem měl velkou radost, protože u obou padl další rekord v počtu soutěžících, což mě těší strašně moc a jsem fakt šťastný, že mají tyto akce velkou oblibu. Vodníku se zúčastnilo 52 soutěžících a to beru jako něco úžasného :FINE: Jo ještě jsem byl vlastně na expedici Kleť, kterou sem dřív pořádal a tento rok ji z časových důvodů přenechal klukům z Budějovic.

Proč tomu tak je? Na FB bych toto nepsal, ale sem na fórum to napíšu, páč Vás mám rád, nějaké info si zasloužíte a já se rád podělím :wink: Hodně změn nastalo v roce 2017, kdy jsem ukončil 8. letý vztah, pustil se do studování, abych si dodělal maturitu a na podzim po roce shánění a pátrání v inzerátech si splnil sen a pořídil do sbírky modelů 1:1 Adolfovi (Mercedes S124) sestřičku v kupé (C124). Autům se věnuji strašně moc a úchylnost na detaily se přenesly na ně, tak teď modelařím víc na velkých. Po roce samotaření jsem si našel novou přítelkyni a tím se změnilo časově také dost. Stručně tedy škola, nová láska a Mercedesy = málo času na modelaření :lol: Ještě přibyl další koníček, který mě tedy bavil už před léty a to je posilování. Jak jsem modelařil, tak jsem se ke cvičení nemohl dokopat a začal být hodně lenivý. Za ty léta pohody a klidu jsem se pěkně zakulatil, že jsem v zimě zjistil, že mám problém zapnout přes to velké břicho i vázání na snowboardu. To byl poslední bod, kdy jsem si řekl a dost :!: Začal jíst zdravěji a poté i cvičit. Teď to mám opět jako takovou drogu a z 95 kil schodil na 79 a pěkně zformoval postavu. Na to jsem pyšný asi nejvíc. Je mi skoro 37 let a díky jídlu a cvičení jsem v ksichtě pěkně omládl a cítím se fakt dobře a kde kdo mladší by mi mohl závidět :-D Ale už dost o mě a pojďme si prohlédnout nějaké fotky s Tacomou :wink:

V květnu jsem byl opět na rehabilitaci v Bítově a užíval si ježdění na pláži. Celé album je ZDE:
Je tam hodně fotek, protože jsem to nějak extra netřídil.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Kamarád a kolega tam měl sebou dron včetně kamery, která to přenáší do brýlí, tak jsme tam přešli na novou úroveň řízení modelu z pohledu řidiče :OK: To byl fakt super zážitek a to houpání v terénu úplně něco jiného. Nevidíte za horizont a ty náklony jsou brutální.

Obrázek

[youtube]TQkMFn6FuPU[/youtube]

Tacoma se také dostala na Slovinsko. Ty hory byly na ježdění parádní. Mám tu jednu fotku mé nové lásky a v pozadí zachyceno, jak připravuji figurky na fotku :lol: Nenechte se zmást vzhledem. Není to žádná fiflena co si potrpí na vzhled. Ráda sportuje, má ráda turistiku a má podobný životní styl jako já a nejraději poslouchá Metal a Hard Core, takže spolu jezdíme po festech a od ledna budeme parťáci ve zbrani, protože se známe už 11 let a za ty léta jsem jí tím nakazil, že se rozhodla nastoupit :OK:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A zde je má sbírka modelů na jedné fotce. Jsou to mazlíčkové :-)

Obrázek

Kupé je jen víkendové auto, s kterým jezdím pouze za pěkného počasí. Letos jsem najel necelé 3000 km a teď nastala bohužel ta chvíle kdy jsem Medvídka uložil zase k zimnímu spánku a musím vydržet do jara, než se s ním opět projedu :TIME: :OHNO: Každá jízda je pro mě radostnou chvílí a nikdy se mi nechce zpět do garáže. To auto fakt zbožňuju a hrozně si užívám ten zvuk 220 koňového šestiválce o objemu 3,2 litru. Super je že mám vlastně ve sbírce nejsilnější diesel a benzín vyráběný v 90. letech u W124.

Obrázek

A jak to bývá i s modely, tak i přes Mercedesy se člověk dostane k různým zážitkům. Můj byl, že jsem nikdy v životě nejel v kabrioletu a na poprvé se mi poštěstilo se projet v kabrioletu od Mercedesu a né jen tak nějakým, ale rovnou v legendárním roadstru SL190 z 63 roku :FINE:

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Tvl
Maturant Pita oblekl svaly, no opravdu me nejvic tesi jak jsi zhubnul v xichte :-D :FINE: modelarska komunita to oceni. Jako obac statu se taky min bojim, kdyz uz jsi zase akceschopnej

Ja za letosni rok vyjel asi 2 baterky. Loni 3.

Ale to se podda

Hlavne, ze sme na sebe nezapomneli :FINE:
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

No co napsat... vše jsem ti psal už na fb :-) neskutečně jsi zhubl a je to fakt vidět, což potěší když po dřině tě někdo takhle ocení, takže super práce :-) Za další Tacoma je prostě parádní stroj a fotky nemají chybu, Sára to ještě skvěle doplní :-) Paní vypadá parádně, a je super že se znáte delší dobu, jsem rád že jsi šťastnej a spokojenej, to je pro tebe nejduležitější :-) Jen tak dál kamaráde :-) držím ti palce! :OK: :tleskam: :hura:
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Píťo, též gratulace a ať se ti daří! Minulý rok jsem taky musel shodit nějaká kila, takže teď jsem na tvých výchozích 95, ale já šel ze 130 :-D
Budu se těšit na tvoje další příspěvky a pěkné fotky.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Ahoj, ahoj všem :tleskam:

Jsem ostuda a koukám jak dlouho jsem nic nepřidal :TIME: Předem Vám děkuji všem za krásné slova a strašně moc si toho vážím :SUPER: Čas hrozně letí a koukám, že už to jsou 2 roky. Včera jsem do fóra přispěl do aut 1:1 a zjistil, že je to hrozně fajn, než dávat jen na FB a je mnohem lepší mít možnost ke každé fotce něco napsat, než udělat krátký článek a nachrlit balík fotek. Nebojte, modely mě baví furt, Tacoma jezdí, i když né tak často jako dřív, ale byl jsem nakažen i onroady a to je také pěkná zábava. doufám, že Vám to nebude vadit, když dám o onroadech příspěvek i sem, páč nechci kvůli tomu zakládat nové téma :-p

Modelařím o trochu méně, ale pořád dál a jsem za to rád. Víte, že jsem ujetý na staré Mergly a tak jsem si musel pořídit jednoho i v RC :lol: Mercedes Evo190 a to bych nebyl já, abych ty nějaké detaily neudělal :lol:

Takto vypadal začátek. Složit podvozek a pořídit dobová kola DTM

Obrázek

Jenže co by to bylo za DTM bez pěkného spliteru :YOP:

Obrázek

Obrázek

Nesmí chybět i výfuk. Přemýšlel jsem z čeho udělat výfuk. V krámech nic tvarově podobného nebylo a i ten plastový chrom se mi nelíbil. Pak mi RCpepa poradil, udělej to z antény a nápad byl tu. Doma jsem měl jednu utrženou anténu z mého Mercedesu S124, tak jsem to uřízl, drobet vytvaroval a krásný výfuk byl na světě

Obrázek

Obrázek

U modelu byli sportovní zrcátka, ale já se rozhodl pro dobové, tak začala sochařina z PSH

Obrázek

Obrázek

Světla tvořili jen samolepky, tak jsem zkusil vyrobit své paraboly jak na předek, tak zadek. To bylo něco 8( Zkusil jsem tavit horkovzduškou 0,6 PSH desku a ono to tak nějak šlo

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zadní světla byly jednoduší, jen ty prolisy drážek parabol

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Poslední bylo zadní křídlo, které bylo tvořené ze dvou částí a byli tam vodící trubky pro šrouby

Obrázek

To jsem upiloval, zatmelil, slepil k sobě, přelepil boky 0,5 PSH a udělal z toho jeden kus

Obrázek

Obrázek

Jóó né poslední :lol: Málem bych zapomněl na interiér. Než ho dělat, tak jsem koupil originál cestovní u kterého jsem zjistil, že mě vlastně hrozně bavilo dřív barvit plastové modely 1:35 a vrátil se do mladých let. Jediné co se mi nelíbilo byla helma bez skla, tak jsem horkovzduškou vytvaroval plexi

Obrázek

Jenže když člověka chytnou onroady a udělá si model a chce jezdit a udělá ho hezky, tak nezbývá než udělat další, určený na závody a né na poličku, tak nezbývá nic jiného než udělat druhé auto na závodění :-D A tak jsem udělal druhou srdcovku Subaru Impreza 2007 :-D S tou jsem se tolik nepáral. Výfuk také z antény, sání na střechu a drobet svých polepů a výsledek obou aut je zde :FINE:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A tím to neskončilo ;-) Dostala se mi nabídka na 3D tisk o kterém jsem snil léta a vznikl Adolf na kterém budu teď pracovat. Předloha je jasná :HOPS:

Obrázek

Obrázek

I kola jsou navržená na míru, kdy předek má menší límce než zadní a na to se těším moc. Dám stejný lak, stejné vše a udělám repliku mého milovaného auta

Obrázek

Jsem na výsledek hodně zvědavý a dám pak foto. Doufám, že Vás tento příspěvek po tak dlouhé době bavi, nenudill a nebyl zas tak dlouhý :-D Všechny fotky můžete shlédnout zde: https://pitaw.rajce.idnes.cz/Tamiya_Mer ... k_sel_cas/ Mám Vás rád a jsem rád za tuto komunitu :BYE:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Že bych ti nasadil brouka do hlavy? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Pito, pecka. Ty mergly ti jdou... :hura: :FINE:

Tesim se az se sunarem zazavodime na autokrosu v Rojsine

Edit :-D
SuBarem :-D


Co mas za podvozky?
Uživatelský avatar
LukesE39
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 26.07.2018 11:41
Bydliště: Pardubice

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Ta 190ka je bombasticka.. Ale s tou 124kou jsi me dostal. U ty se hodne tesim na vysledek :mrgreen:
TRX-4 Defender
TT-02 Lancer EVO X
Ex: Vaterra Ascender - Jeep Rubicon
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Míro Subaru mám na LRP S10 Blast TC 2 a EVO190 na Tamiya TT-01E. Také se moc těším na závod :tleskam:

LukesE39- děkuji moc. Také se moc těším. Bohužel teď není vůbec čas. Stěhování, závěrečky z maturity a další věci, tak pak se na to vrhnu a těším se co z toho vznikne. Bude to mazec. Objednal jsem na to také podvozek LRP, ale budu ho muset řezat a prodlužovat, protože má rozvor 33 cm. Bude to docela velký model. Vychází to na 1:9,15.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Jako obvykle jsi za ty léta co čtu tvoje vlákno nezklamal a 190ka je parádní :FINE: a cením že si věci furt děláš růčo :hura:
Na w124 jsem moooc zvědav, ale určitě bude top 😁 taky mi čeká podle velkýho v garáži, ale je to mnichovská konkurence :-)
Uživatelský avatar
LukesE39
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 26.07.2018 11:41
Bydliště: Pardubice

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Hofy píše: 01.07.2020 21:21 ..taky mi čeká podle velkýho v garáži, ale je to mnichovská konkurence :-)
Která konkrétněji? Mám jich pár v garáži a líbila by se mi nějaká z nich zmenšená, když by ji někdo uměl zplácat z 3D tisku..
TRX-4 Defender
TT-02 Lancer EVO X
Ex: Vaterra Ascender - Jeep Rubicon
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

LukesE39 píše: 08.07.2020 12:33
Hofy píše: 01.07.2020 21:21 ..taky mi čeká podle velkýho v garáži, ale je to mnichovská konkurence :-)
Která konkrétněji? Mám jich pár v garáži a líbila by se mi nějaká z nich zmenšená, když by ji někdo uměl zplácat z 3D tisku..


Mám lexanovou e34 touring od Aplastic

Zpět na „SCX10“