Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

SCX10 RTR nebo Kit

Ahoj chtel bych si koupit SCX10(Trail Honcho) vim ze o tom se tu vsude pise, uz tyden jen ctu, ale stejne prosim o radu ci nazor..
Chtel bych tento podvozek na expedice jen nevim zda si koupit RTR nebo Kit.SCX 10 RTRTrail Honcho CCA 9Tis- SCX10 Dingo Kit cca 7tis(karoserie se mi nelibi)
jde mi o to kdyz koupim RTR je tam uz vse Jak volantovka, prijmac, regl, servo, motor jde o to zda to za neco stoji a da se s tim jezdit po mensich upravach (zavazi do kol Alu linky), nebo to stejne vymenim za jine komponenty??! nemluve o tom ze to stejne rozeberu namazu atd...
Kdyz koupim kit za 7 tis tak tam nic neni a vse musim dokoupit a v konecnem souctu to vyjde draz..volantovka + prijmac 1500, motor 350, regl 1500, servo 500.. proto budu rad za kazdy nazor a zkusenosti lidi co maji RTR ci Kit kolik to koho cca vyslo a jak je to s tema komponentama RTR..
Moc diky za ochotu
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
majek00
Uživatel
Příspěvky: 244
Registrován: 16.05.2010 0:00
Bydliště: Velké Opatovice

No, já když jsem si kupoval axíka tak jsem kupoval RTR, protože to byl můj první model. S elektronikou .... no, v originále moc kvalitní není a já už jsem ji měl vyměněnou do roka, regl se odporoučel sám (vyměnil jsem ho za DSYS ), vysílačku a přijímač jsem vyměnil taky za páčkovku 6 kanálů, motor už mám druhej ( Graupner speed 600 ECO - fakt ti ho doporučuju ! ) A servo zatím mám ale jaksi začlo dělat blbosti na jednu stranu... to asi vše k elektronice :wink:

Teď bych už jedině hledal KIT (stavebnice) a vybavil bych to pořádnou elektronikou hned, a taky se seznámíš s modelem jak všechno funguje atd.
A jinak s axíkem se dá jezdit i bez úprav

:wink:
Axial scx10, DSYS MD54DCRS, Nosram 4200 mah, Futaba T6EXP, 3 racing...
Kudy jsem jel, TEŽKO bys šel !
http://majek00.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Taky máme doma různý kousky, jak KIT, tak RTR. V kitu je víc věcí v alu tuningu, ale kov není automaticky samospasitelnej. Třeba plastový linky jsou "gumový" a je dost problém je urazit, plastový "Y" u alu linků jsou slabý místo. Na plastový kardany nesáhneš, o kovový musíš pečovat. Kovovej tuning je opodstatněnej u těžkýho auta se silným motorem.
Jestli se nepletu, podle těch kousků, co jsem potkal, v KITu je víc šroubů i do plastu metrickejch a spolehlivě držej i tam, kde se samořezy u RTRka notoricky povolujou. KIT má všude imbusy, některý RTR jen křižáky.
Dřív si lidi stěžovali na starší verze setovejch reglů, já s tím novějším AE-2 nemám jedinej problém, v zimě, ani v mokru. Setová RC sada AX-2 mě přišla v expedičním chaosu dost nespolehlivá, nová verze, co je stejná, jako HobbyKing HK-GT2, je bez problémů.
Třeba CF-100, je v základu úplně bez nárazníků a nášlapů, což je v terénu o kasli. Honcho v KITu má paraboly, v RTR reflektory zabarvený a polepený.
Prostě je toho ke zvážení trochu víc, bohužel často věci, který člověku dojdou až v praxi. Chce to počítat fóra, někam se vyrazit podívat na akci okouknout auta a vytahat z lidí rozumy. Každej se Ti rád pochlubí. :-)
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak to mame jeden nazor na eletroniku u RTR nu casem odejde ale ze zacatku postaci..pac hned davat 10tis nevim...jinak linky atd se daji udelat a ty plastove nejsou tak spatne volantovka nic moc,ale nevim v cem je tak spatna.a ta AX-3 je ok?? Budu rad za kazde doporuceni ci radu
Kluci diky .. Matezz..majek00....eos
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

osobně bych elektroniku koupil rovnou novou, ty peníze za ni stejně časem dáš... :wink:
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Ahoj mám doma kit i rtr jak už psaly kluci rtr má pár dílů plastových ale na škodu to rozhodně neni,už jsem to tu někomu psal že třeba plastová spojovačka je pro mě lepší než kovová v tom,že když auto dostane ránu to hodně pobere ta spojovačka páč se prohejbá a hodně nárazu utlumí a to samý jsou plastový linky.taky je měnit nebudu.
ale ta elektronika je hnus,rtr jsem koupil olítaný a byla v něm i origo elektronika a hned se vše vyměnilo,měl jsem teda starší typ a nevim jak je na tom elektro ted,ale já bych ted už taky volil jenom kit.je teda fakt že už vše potřebný na další auto mám už v zásobě :-)
Tot muj názor :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
majek00
Uživatel
Příspěvky: 244
Registrován: 16.05.2010 0:00
Bydliště: Velké Opatovice

Já jsem třeba rok a půl jezdil origo plastový linky. Asi tak měsíc mám udělaný kovový a teda přiznám se, že jsem v tom žádnej rozdíl neviděl, ale jak píše Wendis plast má něco do sebe a umí pružit na rozdíl od hliníku, takže třeba když auto letí z kopce :lol: tak plast pruží, kov nikoli :wink: Taky mám pořád plastový spojovačky řízení a váhám jestli to předělat na kovový... Takže asi tak :P
Axial scx10, DSYS MD54DCRS, Nosram 4200 mah, Futaba T6EXP, 3 racing...
Kudy jsem jel, TEŽKO bys šel !
http://majek00.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Ok ja bych chtel zatim kastli Honcho pak neco jineho..jinak zatim stale vede RTR s tim ze postupne el vymenim a starou treba nekde pouziji.jde mi taky o tu volantovku jak je na tom u tohoto rtr pisete ze je to novej model.. http://www.mz-racing.net/p7221-ax90022- ... -4ghz-rtr/
a ze starsi byla na nic a nova asi ok..

Jinak co jsem pocital tak nova el by me vysla cca na 5tis.
z toho co jsem vycetl za osazeni
motor:graupner-speed-600
regl:dsys-56a+karta
volantovka:HK_GT3B_AFHDS_2_4ghz_3_Channel
servo: nevim
bat:nevim zda li-pol ci NiCd nebo NiMH--doma mam na X-ray T2 Li-pol 4000
zda to na jizdu postaci sice nevim na jak dlouho..
Tak vim ze ma kazdy jiny nazor na el..ale sem s nim..
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Nad Nimháčkama ani nepřemýšlej, nemá smysl, jedině lipolky. Serva jsou levný, do tří stovek seženeš Tower Pro, všichni to tu vychvalujou a za ty prachy super, za chvíli taky budu objednávat. Nová série Dsysů měli problém s naprogramováním a v nízkých teplotách stávkovali, dost se tady o tom dočteš, ale výrobce na tom snad usilovně pracuje, tak by to snad nemusel být už takový problém ...
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

sWiNe píše:Nad Nimháčkama ani nepřemýšlej, nemá smysl, jedině lipolky. Serva jsou levný, do tří stovek seženeš Tower Pro, všichni to tu vychvalujou a za ty prachy super, za chvíli taky budu objednávat. Nová série Dsysů měli problém s naprogramováním a v nízkých teplotách stávkovali, dost se tady o tom dočteš, ale výrobce na tom snad usilovně pracuje, tak by to snad nemusel být už takový problém ...


Jj li-pol a jak dlouho vydrzi model jet na 4000mah 2S2P 35C Hardcase cca??
o dsys-56a jsem cetl tak se uvidi co kdo jaky zkusenosti..
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Těžko říct, záleží na váze, motoru, stylu jízdy, teplotě ..... taky tu jsou k tomu témata, dvě hoďky teoreticky
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
majek00
Uživatel
Příspěvky: 244
Registrován: 16.05.2010 0:00
Bydliště: Velké Opatovice

Tipuju tak kolem 2 a třičtrvtě hoďky, teda jestli neplánuješ mít auto těžky 8 kg :D
Axial scx10, DSYS MD54DCRS, Nosram 4200 mah, Futaba T6EXP, 3 racing...
Kudy jsem jel, TEŽKO bys šel !
http://majek00.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

majek00 píše:Tipuju tak kolem 2 a třičtrvtě hoďky, teda jestli neplánuješ mít auto těžky 8 kg :D


tak to je pohoda.. ne neplanuji nic brutal..uvidi se jak to vse dopoadne zatim ctu studuji a delam si predstavu co kde kam jak ..ocenil bych jeste nazory na ten rtr novej set..diky
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

A dá se ještě někde koupit Honcho KIT ? Všude mizí z nabídek a už není skoro nikde ( myslím, že u Mipy je ještě - pokud ho nezapomněli stáhnout z nabídky ). Docela se mi to líbí ( po expedici v Mariánském údolí ) a chtěl si ho taky pořídit.

Zpět na „SCX10“