Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Chalani prosim vas, ako ste na tom s nastavenim tej klznej spojky ? Ja som postupoval podla navodu, ale nemam pocit, ze by som kolesa udrzal v ruke na odskusanie ci preklzuje. Proste to neudrzim, alebo skor mam obavy to poriadne udrzat. Dikes.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Jezdit, testovat, dotáhnout dle potřeby....při stavbě jsem to měl dotažený "tak akorát", ale pak se ukázalo, že to je málo a když se někde auto kouslo tak spojka klouzala, takže jsem to přitáhnul a od té doby funguje. Ale obávám se, že jako u všeho (typu gum, baterek....atd.) univerzální návod, typu "utáhni to na 2,5 otáčky" klíčem, není. Prostě jezdi, zkoušej upravuj.
:wink:
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Pedro dakujem, mas pravdu hor sa do terenu, ako na potvoru som doma chory aj so synom, obaja musime lezat, takze som dostavany model ani nemohol odskusat.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Progres k dnesnemu dnu:

Nuz tak som nakoniec vymenil tie ringy vnutorne na prednych kolesach, kedze mi bolo luto zbrusit ci uz z ringu alebo z C klbu riadenia. Tak som zo zadnych kolies vzal tie uzke ringy a dal ich dopredu. Teraz mam predne kola len na uzkych ringoch z oboch stran a na zadnych mam siroke ringy z oboch stran.

Zistil som, ze mam prednu cast karoseriu zkrizenu, hmmm...trosku pnutia, na vine boli hlavne fendery, takze je dolezite aby tie dierky pekne sedeli a neformovat fendery zytocne proti ich voli tak aby sadli do dierok, radsej vrtat dierky pod fenderov, tie vyznacene nesedeli na 100%, takze sa to trosku zlepsilo, ale nie je to este ono. Co uz, dam podlozku pod sponku na kapote.

Letujem LEDky, prisiel mi dnes plastidip v spreji, zastriekam elektroniku, zatrem accu a tak. Hlavne tie LEDky dokoncujem a ovladanie 3tim kanalom, budem zapinat osvetlenie na karoserii a pridam 50% sily ledkam v narazniku po zapnuti 3tieho kanalu. Je to piplacka spajkovanie ale bude to vonco. Kedze su to vysokosvietive LED, tak nebudem LED vkladat do hmloviek na narazniku (tam kde je miesto pre navijak).

Aj by som robil viac, kedze marodim doma, ale syn vyzaduje moj cas, je doma so mnou. Co je najlepsie, este som nedal ani jednu jazdu vonku.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Ufff netusil som, ze osvetlenie bude taka makacka, horsie ako vsetko doteraz :) No proste je to piplacka. Nakoniec som sa rozhodol, ze ziadny svetelny modul nepouzijem a obrysove svetla v naraznikoch budu svietit stale na 50%, v kabine bude ako radiaca paka packovy vypinac, ten ked prepnem , zapnu sa predne svetla v karoserii a v naraznikoch sa zosilnia na 100%. Vsetko riesenie iba cez odpory (tiez som zaletoval do spojov a zakryl zmrstovackou.

Porobil som rozvod a konektor JR prilepil na sasi, ked pojde karoseria dolu, len ju odpojim od konektora. Do krabicky na prijimac od axialu som vyvrtal dve dierky na dno, pre odtok vody. Spravil som otvor a namontoval do neho vypinac (streknuty plastidipom). Prijimac som zaizoloval plastidipom tiez, niekolko vrstiev spreju, plus detaily zapatlal rucne s palickou namocenou do plastidipu. Este dnes dorazim napojenie na ten vypinac a nafotim to cele osvetlene. A este aj servo som nastriekal plastidipom.

Este na zadok som navrtal diery a nahodil zadne kruhove svetla (2x2), tie ale nebudu mat LEDky, su len na dofarbenie detailu, zadok bol taky prazdny (vzadu stacia cervene led v narazniku).

Zopar fotiek z tohoto pocinu vid rajce...
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Mam tu jedno videjko ako sme testovali naklon a tak sa mi Dingo vysplhalo po drevenej doske asi takto:

http://www.youtube.com/watch?v=1vvDIMyP23c
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Měl bych pár věcí ke světlům.
Když to vezmu s reálným autem, tak v nárazníku jsou většinou mlhovky. Tudíž nebylo by lepší (rozuměj reálnější), aby ti svítily přední světla v karoserii stále a k nim se přidávaly světla v nárazníku (mlhovky)? Prostě naopak než to máš? :wink:
A zkusil bych do hlavních světel použít LED s jinou (teplejší) barvou světla.
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Cau dik za pripomienky, zakladom je, ze nekopirujem realne auto :) Z kazdeho mam len nieco.

Svetla su vymyslene tak, aby kabelaz a prepinanie neboli zbytocne zlozite, mam oddelenu vlastne karoseriu od ramu. A LED, nuz ake mali v GME take som kupil, mali len tie biele vysokosvietiva, podstatne je, ze svietia silno a tie mam teda na vecerne akcie. Hmlovky nemam ziadne (zlte), tie na narazniku mriezkovane pojdu dolu, ked osadim maketu navijaku.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

V GME mají různý věci. I vysoce svítivý LEDky s teple bílým světlem :wink:

http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=l ... 2010100006


Je ale pravda, že ochota pracovníků v GME je na velmi nízké úrovni. Nevím jak u Vás, ale v Praze je zákazník vnímán jako otravný hmyz. člověk musí přijít a přesně vědět co chce. Takže pokud jsi vyslovil přání "vysocesvítivé bílé LEDky" tak ti vrazili co bylo první po ruce.
Zkus je v těch hlavních světlech vyměnit, uvidíš že to bude vypadat mnohem líp.
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Pedro , mně to přijde v Plzni ta samá ochota .
Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Super ukecali ste ma skusim to ked uz je jasny navod a cisla poloziek v GME. Dikes
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

to je dobře. :wink:

fakt to vypadá ve výsledku hrozně dobře. dost to to auto nakopne
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Caute, dnes mam volno tak sme si so synkom trosku vyrazili na nakupy a na benzin za Dunaj, no najma omrknut tunajsiu faunu a floru. Fotky z dnesneho maleho pojazdenie resp. preskumania terenu novej oblasti, kde hojne chodia lietat modelari s vetronmi kedze je to vysoko a je tu veterno. Trosku pozovania pred fotakom s nasadenym polarizacnym filtrom. Fotky skor ukazuju teren a oblast ako taku, urcite tu spravime expediciu.

http://bratko.rajce.idnes.cz/2012-04-25 ... rg_Rakusko

Obrázek
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Tak to jsou krásné fotky, žlutá je prostě nášup :FINE:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Dakujem, este som na nedokopal k samolepkam (vlastnym, uz mam na ne vsetko) no a k doplnkom zacnem s okama na naraznikoch. Objednane mam nejake scale accessories aj s maketou navijaku.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II

Zpět na „SCX10“