Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: SCX10 - Trail Honcho

A necvakají ti kardany? Někde jsem tu četl, že pomůže malinko pootočit nápravu kardanem nahoru směrem k převodovce, že to dělají ty klouby. Prodluž horní linky. Ale né moc, na předku by ti to dělalo zas bordel s řízením. Psaly tak 1 mm.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: SCX10 - Trail Honcho

Obě nápravy jsem trošku naklápěl kvůli úhlu kardanů hned po zakoupení auta. A cvakat tam začalo až po roce bezproblémového ježdění. Zkoušel jsem i variantu zatočit kolama s odpojeným předním kardanem a potom zase jen se zadním. V obou případech to cvaká naprosto stejně. Ale co ???
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: SCX10 - Trail Honcho

Asi je to blbej napad, nevim jesli sem dobre pochopil, co vse si rozebral a odzkousel, ale nemuze byt problem v motoru ? Zkousels to s jinym motorem ? Ze by v nem byl treba bordel nebo tak neco...
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 - Trail Honcho

To je fakt divný. Jestli myslíš, že je to v převodovce, tak bych jí ještě jednou rozebral, benzínem vše vymyl a zkusil bych všechny kola vrátit, jen do té poloviny bloku kde je spur a nechat ji tedy otevřenou, nasadit kardany a zkoušet pootáčet buď spurem, nebo kardany a tu druhou část přibržďovat rukou. A co ložiska, není nějaké špatné. To může taky v tahu cvakat. Jestli píšeš že rok nic, tak by jedno mohlo být přidřené.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: SCX10 - Trail Honcho

Motor je taky v pořádku, točil jsem ho mimo auto a navíc ho mám obalený jemnou síťkou právě kvůli bordelu, aby se nedostal dovnitř. Když jsem měl motor mimo tak jsem taky zkoušel točit kolama a všechno jde naprosto lehce, nikde nic nedrhne a necvaká. Ale jakmile zapojím motor a točím kolama, už přemáhám určitý odpor motoru a pak to v té převodovce cvaká.
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: SCX10 - Trail Honcho

Tak to o víkendu ještě jednou / už po čtvrté / kompletně rozhodím, vyčistím, prohlídnu ložiska a zkusím to jak píšeš.
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 - Trail Honcho

Ty a nedělá to fakt ten motor?Jestli píšeš, že si bahnil, tak by tam mohlo být nějaké zrnko.Zrovna jsem to psal ve svém vlákně, že jsem poprvé zkusil přes motor dvojitou silonku a stejně se tam bordel dostal a díky silonce nešel ven, tak jsem to přímo venku sundal a ponory byly dál, jen to měl motor při drhnutí kam vyfouknout. Buď bych zkusil jiný motor, zda ho máš a pak si myslím ty ložiska.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: SCX10 - Trail Honcho

Jiný motor mám, ten původní / axial asi 27Z /, co dávají do RTR setu. Tak to vyzkouším s ním a ten z auta / axial 55Z / alespoň propláchnu ve vodě a sundám tu síťku. Když to nepomůže, bude rozborka převodovky.
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: SCX10 - Trail Honcho

Cvakání odhaleno. Dělají to klouby kardanů, které jsou původní. Jsou tam takové slabé osičky a po rozebrání jsem zjistil, že jsou vymleté a tím klouby v kříži cvakají, protože mají vůli. Takže budou nové kardany, asi od Žíly.
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
marcel
Uživatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20.12.2012 20:56
Bydliště: Banská Bystrica - Králiky
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 - Trail Honcho

Ahoj .ties sa teraz venujem osvetleniu priatelkinho honcha-prosim o info - osvetlenie mas riesene samostatnou bateriou alebo ako je v org z hlavnej baterky???
M
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: SCX10 - Trail Honcho

Pokud si to dobře pamatuji tak u nového honcha musíš mít oba kardany natočené ve stejné ose. tzn. že červíky se musí jít přesně proti sobě.
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: SCX10 - Trail Honcho

maztekk píše:Pokud si to dobře pamatuji tak u nového honcha musíš mít oba kardany natočené ve stejné ose. tzn. že červíky se musí jít přesně proti sobě.

Na to si dávám pozor, červíky jsou ve stejné ose. Ale jsou vymlácené ty slaboučké osičky v křížích.
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: SCX10 - Trail Honcho

Po tak krátké době? Já mám ještě staré plasťáky a tam je vůle že by mlátily ostošest. Hold ty nové kříže se moc nepovedly :-I
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: SCX10 - Trail Honcho

marcel píše:Ahoj .ties sa teraz venujem osvetleniu priatelkinho honcha-prosim o info - osvetlenie mas riesene samostatnou bateriou alebo ako je v org z hlavnej baterky???
M

Základní osvětlení je originální jako v RTR setu. Rampu zapínám přes jeden vypínač a světelnou jednotku Tamiya + další zadní červená světla. A další přední přídavná světla zapínám druhým vypínačem. Všechna světla mám zapojená na hlavní baterku. Zapnu auto a hned svítí dvě bílé přední v rámu a zadní v rámu. Zapnu jeden vypínač a rozsvítím rampu a zadní přídavná červená světla. Zapnu druhý vypínač a rozsvítím další dvě přídavná přední světla. V těch mám vysocesvítivé LED diody a napájím je přes odpory rovnou z baterie.
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: SCX10 - Trail Honcho

maztekk píše:Po tak krátké době? Já mám ještě staré plasťáky a tam je vůle že by mlátily ostošest. Hold ty nové kříže se moc nepovedly :-I

No tu osičku jsem vyndal, má asi 1,5mm v průměru a na dvou místech je vytlačená tak, že má jen necelý milimetr. Točil jsem kardanem v ruce s křížem pod úhlem a prostě v něm cvaká. Už jsem objednal nové u Žíly.
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA

Zpět na „SCX10“