Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

SCX10 - Trail Honcho

Zdravím kolegové, tak jsem neodolal a zakoupil axiala. Samozřejmě pročítám tuto sekci o úpravách. Ze začátku chci udělat jen ty základní. Jedna z nich je úprava řízení, ten plast mě přijde nějaký měkký. Udělal bych klasiku, závitovku M3 a hliníkovou trubičku. Jen mám dotaz. Díval jsem se na MP JET na kulové čepy, mají jich dost na výběr. Jaké používáte ? Je to ten typ V1 s průměrem čepu 7mm, plastové oko se závitem M3, kód 2454 ? Díky za odpovědi.
Petr
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
LordMerlin
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Praha

No já použil kloubky od rcmodelexu - http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... yoseny-10x . Teď jsem je objednával znovu a k tomu další rovné + zahnuté neboť mne čeká předělávka na 4 link. Dám tu plastovou hrazdu na obě nápravy a použiju kombinaci rovných a zahnutých kloubků. Petře však se v sobotu můžeš podívat jak to mám zbastlené :-) Navíc mi nějaké zbydou tak se můžeme dohodnout ?
DCL-100. No-007 Defender 100 - 2,4 GHz
http://lordmerlin.rajce.net
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Já bych chtěl předělat zatím jen to řízení, což jsou 4 kloubky. Jen nevím, jestli kola spojit přes zahnuté nebo rovné a táhlo od serva to samé. A kde máš regulátor, aby byl chráněn proti vodě ? Do té plastové krabičky s přijímačem se asi nevejde. Jestli ti nějaké kloubky zbydou, tak je beru.
Petr
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
LordMerlin
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Praha

Na spojení kol jsem použil ty vyosený a na spojení se servem jsem použil jeden rovný a jeden vyosený - ukážu a předvedu :-) Tak 3x vyosený a 1 x rovný. Pokud mi do pátku přijde zásilka tak je beru s sebou a máš je mít. Sice jsou asi nejdražší tedy 20,- za ks, ale jiné neznám a tyhle mi přijdou jako dost dobré. Regulátor ten jsem sucháčem 3M Dual Lock chytnul na tu krabičku kde je přijímač. Tento sucháč má kus i protikus stejný - a je vodě odolný. Regulátor jsem pak tavným lepidlem opatlal tak že se tam snad voda nedostane. Ten 3M sucháč mám tak jestli chceš tak ti kousek věnuji ?
DCL-100. No-007 Defender 100 - 2,4 GHz
http://lordmerlin.rajce.net
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Tak za ty kloubky předem díky. Já chci taky vyměnit vysílačku, ten Robitronic, co mám má paměť na 16 modelů, přijímač mám a regulátor nechám původní nebo tam dám ten Nosram, co jsem měl v Pajeru. Mám doma tubu čirého sanitárního silikonu, tak ho asi použiju místo tavného lepidla, to by snad nemělo vadit. Nemáš ještě volné nějaké ty expediční samolepky, dal bych je na Pajero. Samozřejmě zaplatím.
Petr
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
LordMerlin
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Praha

No časem přijdeš na to že regl s brzdou v neutrálu bude lepší - ostatně už víš jak funguje speedstar crawler co máš v Pajeru. Expediční samolepky vezmu také a to jak RC EXPEDICE tak i ty RC EXPEDICE PRAHA.
DCL-100. No-007 Defender 100 - 2,4 GHz
http://lordmerlin.rajce.net
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Já vím, že s tou brzdou je to lepší. Ale teď musím našetřit nějaké many. To je zase régl za litr a externí bec za pětikilo. Zatím musím vystačit s tím, co mám.
Petr
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Tak jsem dnes trochu zapracoval na Honchu. Vyměnil jsem původní motor 27T za axial 55T. Vyhodil jsem RTRkovou alektroniku a regulátor a dal tam Robitronic přijímač. V pondělí mě přijde regulátor Speedstar 2 s brzdou v neutrálu a externí bec 3A. Tímto bude elektronika hotová. Pak plánuju předělat řízení, ten plast se mě vůbec nelíbí. Chtěl bych dát závaží do kol, ale gumy jsou z výroby nalepené a tak se bojím, když je budu násilím odtrhávat, že by se mohly nějak poškodit. Máte s tím někdo nějakou zkušenost ? Nechce se mě kupovat nové disky a gumy. No a nakonec ještě utěsnit proti vodě a nápravy vycpat plastickou vazelínou. A pak hurá na ostrý test.
Petr
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
Deny1988
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 29.09.2011 0:00
Bydliště: Brno city

Kloubky RC4WD nedoporučuju viz. : http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Fo ... pic&t=5165

Taky s nima mám blbou zkušenost.Vem radši MPJety.
LR Defender D90, SCX 10
světla & regulace DSYS
Graupner Speed 600 8,4V
Spectrum DX5e
https://plus.google.com/photos/104933058381086850444/albums?banner=pwa
Uživatelský avatar
Joseph_Breaker
Uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 30.05.2011 0:00
Bydliště: Severní Morava

gumy odlepíš tak že budeš silou pomalu odtlačovat pneu od rávku, musíš pomalu a pak to povolí, nebýt zbrklý at to nezkurvXš, pak to přilep zpět obyč vteřiňákem. Já to tak mám a v klidu. jo a ten silikon, záleží jak to chceš zamatlat? jestli krabičku nebo elektroniku. Protože silikon způsobuje oxidaci různých tzv. elektroplechů, takže bacha at ti to nezhnije :D A ta brzda na zpátečku je náhodou fajn věc když si na ní zvykneš.
Pes který štěká...
...je nedovařený.
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Přijímač a externí bec dám do té plastové krabičky a zapatlám jí tím silikonem. Regulátor chci dát na nějaký držák co nejvýš pod karoserii. S těma gumama to vyzkouším, snad to půjde sundat. Na tu brzdu v neutrálu jsem si již docela zvyknul, mám jí už v Pajeru. Dnes na expedici v Říčanech se mě rozpadnul úplně nový kardan od Žíly. Vypadla osička v kloubku u zadní nápravy. Naštěstí tam půjde prostrčit šroub M2 s matičkou. Celkem chválený kardan nevydržel ani jednu celou expedici.
Petr
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Tak jsem zkoušel sundat ty nalepené gumy kvůli vložení závaží, ale nejde to. Kousek se mě povedl odtrhnout, ale pak to drželo jak blázen, že bych gumu určitě natrhnul. Tak to musím nechat a našetřit na nové disky a gumy. V GM elektronicu jsem objevil krabičku s víčkem a těsněním. Má rozměry cca 50x50x100mm, tak se do ní vejde kompletní elektronika. Servo řízení jsem už utěsnil. Taky už musím něco nafotit a hodit na rajče.
Petr
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

Na to bacha, no :| Taky jsem kousek gumy odtrhl při sundávání, ale naštěstí to většinou povolilo...
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
BrAtKo
Uživatel
Příspěvky: 317
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Som niekde cital ze ak to povaris vo vode chvilku...
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II
Uživatelský avatar
Joseph_Breaker
Uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 30.05.2011 0:00
Bydliště: Severní Morava

zajimave že mě šlo všech 5 gum v klidu, zkuste ještě koupit odlepovač pneumatik na MZ. a nebo jestli je chces prodat tak ti sezenu kupce ale za dobrý peníz.... :lol: :lol:
Pes který štěká...
...je nedovařený.

Zpět na „SCX10“