Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Mingovo Dingo

Po dlouhé době drobný progress. :-p
Krabička na elektro usazená (zde a zde), elektro víceméně funkční dle představ (vypínače zamýšlené v interiéru prozatím nahrazeny prostým smotáním drátků :lol: ) baterka za tím napříč a nastojato, samolepka mřížky chladiče nahrazena "pletivem" z odpadkového koše zde, nachystaná díra na "interiér". Naviják prozatím přímo přes jack do extra krabičky, kde je 4,5V v tužkovkách a třípolohový spínač.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Mingovo Dingo

Abych to zase postnul dopředu.
Udělal jsem víceméně finální verzi elektrosekce. Základem je tato krabička, lehce potuněná. Veškeré elektro (regulátor Dsys MDD56, Foxy UBEC 3A, příjmač Flysky 8ch, světelný modul Bel DSS1 a dvoukanálový spínač Dsys MDS4) je primárně montováno do víčka. Ano, vstupy a výstupy regulátoru jsou zapojeny na čokoládu. Místo předních držáků tlumičů mám takovéto revmaplechy, kde je elektro krabička fixována. Nad tímto celkem je ještě konzola s držáky na karoserii. A ano, u zadních držáků tlumičů je jeden příčník rámu nahrazen cca 300g kouskem olova. A ta skorokulatá věc za tím je jojonaviják. No hlavně, že jsou kluci spokojení.
Edit: světelný modul Bel DSS1 mám na "standardní" světelné projevy (brzda, zpátečka, blinkry ač nataženy zatím neřeším), MDS4 pak slouží pro ovládání navijáku (jako 3A regl) a dvou okruhů světel (hlavní světla a světla v nárazníku). Ke světlům v nárazníku (schválně jim neříkám mlhovky), jdou ještě ručně (tím spínačem v pravém předním podběhu) přizapnout přídavná světla. Tato světla však ještě musím přeLEDit.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Mingovo Dingo

Odešly mi zuby na páce řízení :ILL:.
Tak jsem se hecnul a pustil se do úprav. Lehce jsem přihnul spojovačku řízení a "nastavil" ji podložkama ke kloubkům. Z duralu 4mm jsem "vypiloval" novou páku s roztečí dobrých 25mm. Budu používat upravené plastové páky, co dávají k servům (kulatá, kříž, T-čko) a mám jich tu 3 prd..e. Velkou díru jem udělal poměrně na fest (nemám vrták 9mm, takže pilník), tak doufám, že to pomůže podržet zuby. Ze zadní strany jsem zapustil hlavy šroubů, zepředu je mi toto vcelku fuk (nebude to vidět). Na nápravě a těhlicích jsem to pošolichal nožem a pilníkem, aby byl možný větší úhel. Po smontování a vyzkoušení po kuchyni jsem spokojen, točí to víc než předtím. :-D Sice to nemá Ackermana, ale člověk nemůže mít všechno hned. Další level nejspíš tedy bude tunning řízení od Slicka.
Fotky jsou odsud dál.
A teď je na řadě servonaviják. 8o
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W

Zpět na „SCX10“