Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Mingovo Dingo

Tak se hlásím do klubu. :FINE:
V úterý mi konečně přišel balík a v něm ..... BINGO teda vlastně DINGO kit. Ale to čekání a poznámky přítelky, že pošťák vždycky zvoní dvakrát apod. ... Ale dočkal jsem se.
Takže teď zvolna skládám, ještě že mám volnej víkend. Fotky zatím žádné, jaxi nebyl čas. Snad později, až bude co.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mingovo Dingo

Vítej do klubu :-D tak at se ti daří při skládání a nezapomeň se pochlubit co jsi vymyslel :FINE:
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Mingovo Dingo

Máme tu drobný progres.
Šasi už je sestaveno (baterka ve předu), kastle pořád průhledná (barvy mám, bude to do modra), momentálně řeším uložení elektra do krabičky od trafa (nechci vyloženě ponorku, brodění max. po kola, spíš kvůli vlhkosti). A přemýšlím o "vydlabání" interiéru z kostky pěnového polystyrenu (zkoušel to někdo?, půjde to na lexan vůbec něčím přilepit? Mám za to, že to tu kastli aspoň zpevní). A chtěl bych i pořešit nějaké podběhy a blatníky (jestli teda pomůžou před bordelem od kol).
A na to se hodí, že to mám furt průhledný. A nebo mi hrkne, stříknu to abych už mohl vyjet a pak to budu bastlit jak to půjde. :-p
Teď nad tím přemýšlím, abych tam toho polystyrenu nedal moc a místo ponorky to nebyl Plaváček. :-D
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
kokiN70
Nově příchozí
Příspěvky: 46
Registrován: 19.08.2012 0:00
Bydliště: Chvalšiny

Re: Mingovo Dingo

Tak přeju hodně úspěchu při stavbě DINGA
1:1 Seat leon
1:10Axial SCX10 Dingo Kit časem bouda Tundry

http://kokin70.rajce.idnes.cz/Axial-Dingo_kit/
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Mingovo Dingo

Tak jsem přes kámoše "vyžebral" závažíčka, akorát byly jen 4 pásky tak jsem dal do předních po 90g a do zadních symbolických 30g. Snad to bude stačit. A hodil jsem to na tyto beadlocky, kroužky teda v původní kovové (stříbrné) barvě. Na přední nápravě to samozřejmě trošku drhne (je to víc utopený), přemýšlím zda brousít ten bazmek co drží to kolo (jak se to vlastně jmenuje?), nebo kroužek beadlocku případně šroubečky (nebo je dát úplně jiný, s jinou hlavou).
Po několikadenním bastlení a nadávání nad krabičkou na elektro zřejmě půjdu cestou nejmenšího odporu. Regl (dsys 56) oplácám plastidipem (jestli seženu spray popř. najdu někoho z Brna, kde bych si to mohl vymáchat) a plácnu ho na baterku (ať je radši co nejvýš) a příjmač a světla (dsys MD8LA) dám do origo krabičky, ale zatím nevím kam s ní. pod baterkou mám strach, aby už to nebylo moc blízko motoru (rušení, i když mám tam kondíky co byly k reglu), nebo někam vedle baterky??
A nejspíš to přes víkend i stříknu, ať už to trochu vypadá.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Mingovo Dingo

Tak už mám auto v barvě, viz tomato, jsem akorát trošku podcenil pečlivé maskování, místy to mám černě kde jsem nechtěl :-( . (nečekal jsem že to bude až tak moc vidět) Ale ono se to stejně časem zasere ;-) . Na baterce je z krabičky od uchošťourů náznak obalu na regl (zbývá dořešit utěsnění tavkou a vypínač), pod baterkou je std. krabička s příjmačem a světlama (zatím jsou na cestě). Rezervu nejspíš umístím na střechu resp. rám, nebo dozadu na nějaký držák "na nárazník".
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
patran77
Častý přispěvatel
Příspěvky: 985
Registrován: 28.07.2010 0:00

Re: Mingovo Dingo

Celkem to jde vidět že ti to podteklo ale máš pěknej výběr barvy tak se to schová.
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Mingovo Dingo

Vím, je to docela na h...o 8o Až to budu stříkat příště, bude to snad lepší. už přemýšlím kde sehnat jinou kastli. Nebo to zkusit mistama přejet zvenku, aby se to schovalo?
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Mingovo Dingo

To se zaplácá bahnem, to bych neřešil...
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mingovo Dingo

No ono to nebude tak zlý jak se na první pohled zdá venku se to zapráší a něco schováš pod samolepky a co zbyde tak prostě musíš tvrdit že přesně takle to mělo vypadat. Já mužu z vlastní skušenosti říct že jsem použil dvakrát víc maskovačky a stejně se mi to podfouklo a nejhorší je že to bylo vidět až když jsem tam dal tu světleší barvu jinak bych to očistil hned ale prostě to nebylo vidět takže nejsi sám komu se to stalo.
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Mingovo Dingo

Tak jsem to nejvíc viditelné "zaretušoval" zvenku a hotovo. :-p
A po první expedici (25.11. Vildenberk, super poježděníčko :FINE: ) se pustil do dalších úprav. Momentálně mám v kastli akorát vyřezané díry na světla. Objednal jsem si Bel DSS1 a nějakou další bižuterii. Ještě dokoupit diody, možná nějaký ten odpůrek (ještě nemám pořádně sesumírované, kolik těch světel vlastně budu mít a jak je zapojit) a drátky. Uvidíme co stihnu dobastlit do soboty (možná bude Rudice). Jo, chystám se předělat horní třílink na čtyřlink, už mám koupenou závitovku a trubku. Zbývá naměřit a nařezat.
Zkrátka míň vysedávat na fóru a začít i něco dělat. ;-)
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Mingovo Dingo

Hlásím drobný progres.
Někde jsem tu viděl do kardanu nacpanou trubičku (na zpevnění), já jsem použil zbytek rámečku z dílů pro Dingo (asi to taky účel splní).
Dal jsem pryč plastové horní linky a udělal čtyřlink.
A měl bych se rozhoupat (lampy už mám vlepené) na to osvětlení (ty diody a drátky), už to mám doma.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
mirovito
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 04.06.2012 0:00
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Mingovo Dingo

Super nápad s tou trubičkou z rámečku, asi ji tam taky nacpu.
Jinak čtyřlinky mám udělaný úpně stejně.
RC4WD TF2 BLAZER K5, MST CFX Holidajka, Traxxas TRX-4 Sport, WPL-B16, 3DSETS Rancher
http://mirovito.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Mingovo Dingo

Zase drobný progres. O víkendu jsem předělal uchycení nárazníků z původního plastového na hliníkovou "kostku". Vepředu kvůli uchycení navijáku, ať můžu tahat slony z pastí, vzadu ať to mám stejně (resp jsem to zbrkle ufiknul a nebylo cesty zpět :? ). A jelikož jsem se zase dal cestou pokus-omyl, kostky jsou místy jako ementál (až se to stydím nafotit, možná až ty dírky přelepím a přetřu barvou. Nebo se někdy lehce "prdnu" a vyvěsím to jak to je :lol: ). Zadní nárazník jsem navíc vylil tavnou pistolí, snad mi to takhle lépe "unese" držák s rezervou, který je v plánu.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Mingovo Dingo

Tak po dvojím "zahoření" (cca 3 týdny zpět drátky od světel, asi zkrat vlhkem, a předvčerejším přepólování regulátoru viz zde) jsem momentálně ve stavu totální mentální reinkarnace :-D a přestavby Dingouše.
Baterku nejspíš přesunu z nad přední nápravy a dám napříč (a možná i "nastojato") za převodovku. Nad přední nápravu dám pořádnou elektro krabičku, kde bude vše pěkně schované (koukat budou jen konektory). A pokusím se vysochat interiér.
Ať jsem na jaro ready. :FINE:
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W

Zpět na „SCX10“