Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

Já jsem většinu vyměnil za metrický šrouby, v pevnostních bodech pojistil matkou (držáky tlumičů apod.).
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Já jsem všechny samořezný šrouby odložil a použil metrický na imbus klíč, ale to vyžaduje pořízení imbus klíče určeného pro modeláře (jedná se o broušené šroubováky-přesné lícování). :wink:
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

No, díky za informace, mě se právě ty samořezky do plastu třeba na tlumičích moc nezdají... :?
Uživatelský avatar
katana
Uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 09.08.2009 0:00
Bydliště: Čelákovice (skoropraha)
Kontaktovat uživatele: WWW

šrouby zatim všechny v pohodě, a to auto zrovna nešetřím, i ostatní díly drží. Tlumiče sem si koupil obyč ansmanny za 250,- ale i s měkějma ansmann pružinama je to furt dost tvrdý, to budu muset jestě nějak poladit. S kolama sem si zatim moc nehrál, mám origoše a pak 2,2 hummery od MikeP, tam sem nechal závaží na předku a mě se s tím zatím jezdi vcelku dobře.
Jak už tu bylo psáno za ty prachy je to i bez úprav všeho schopný.
SCX 10 - JeeP TJ, Lamaboo, a origo SCX
TA-01 - Hummwee, ...
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Ještě jeden dotaz, spodní linky jsou uchycené v plastovém platu, ve výřezech, ale ty výřezy jsou děsně široký, kloubky tam lítaj +-1mm, nemají tam být nějaký vymezovací podložky?
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

ja mam vse origo dnes jsem menil linky za delsi a me to tam sedi jak prdel na hrnec nic nikde nema vuly nevim kde soudruzi s NDR udelaly chybu ;)
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

já nemám origo balení, tak možná axiálský kloubky jsou širší...

nemohli by jste sem někdo hodit fotku jak jsou ty linky uchycený, prosím?
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Mám to taky tuhý jak veka.

Obrázek
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

ty sis nedělal čtyřlink?
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

No jo, už to vidím, já mám klasický kloubky s kuličkou a ty tam máš nějaký černý válcovitého charakteru... hmm, tak to budu muset něco vymyslet.. :?
Uživatelský avatar
l3stat
Uživatel
Příspěvky: 141
Registrován: 01.01.2009 0:00
Bydliště: Golčův Jeníkov

MikeP píše:vubec nejlepsi vec a to misto SCX si poridit X-Trail :lol: :lol: :lol:


řekni mi prosím výhody x treilu oproti scx co je tam líp řešeny
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Nekde sem to uz psal, tak nevim jestli si vzpomenu na vsechno, ale X-Trail ma sice nevyhodu, ze neni tak scale, potrebujes ax-10 plus kola a tlumice a nezenenes ho jako komplet kit. Na druhy strane je tuzsi (to sem resil v scx-ku vlozenim pricneho distancniho sloupku), sirsi, takze je vsude vic mista - i nad napravama pro montaz 4-linku a navic je pripravenej na zmenu rozvoru, jednoduchy a genialni. Take ma integrovane oblouky pro uchyceni tlumicu v ramu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Máte nějaké tipy a triky na zlepšení maximálního bočního náklonu? mě to příjde, že mi auto celkem brzo lehá na bok. Snížení těžiště, závaží v kolech, "rozkročení" pomocí portálků ... něco víc? Výměna pružin za tvrdší (mám bílé - měkké)? Něco s tlumičema? Zase bych nechtěl, aby auto bylo příliš tvrdé a na nerovnostech se nerealisticky třáslo.
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

V podstatě si to vypsal všechno. Základ je co nejnižší těžiště, s čimž souvisí závaží v kolech. Pak pomáhaj kratší tlumiče, auto nemá takovou možnost se naklánět, nicméně asi ztratíš trochu křížení. Pokud ti nevadí, že čouhaj kola z blatníků, tak použít kola s velkym offsetem, nebo rozšiřováky.
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
Lupino
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 06.11.2010 0:00
Bydliště: Česká Třebová

celkem se diky tomuhle boční naklon zlepšil
Obrázek

Zpět na „SCX10“