Uživatelský avatar
v-ocko
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 28.08.2012 13:27
Bydliště: Děčín

Def90 Děčín Axial SCX10

:BYE:
Ahojky přátelé a kamarádi. Jsem tady na RC4x4 již od srpna a čtu a čtu a učím se a učím od Vás zkušenějších.
Koupil jsem od kamaráda axial SCX podvozek a karoserii Def 90. Trošku tomu všemu ublížil, ale nic nenapravitelného a já jsem s tím počítal. Po celkové demontáži a opravě si již s nedostavěným autí můžu pojezdit. Ještě je přede mnou spousta práce. Nechci nikam spěchat. Chlapi si prostěj musej hrát celej život. Tak nějak si nahrazuji to co jsem v dětství neměl.
Je to tady super děkuji Vám za spoustu přínosných témat a obrázků.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Máš to pěkně vymazlený! Není to s tou akučkou až moc pomalý? Jinak fakt pěkný!!!
Uživatelský avatar
v-ocko
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 28.08.2012 13:27
Bydliště: Děčín

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

salvatore píše:Máš to pěkně vymazlený! Není to s tou akučkou až moc pomalý? Jinak fakt pěkný!!!



Ještě to moc vymazlený není, ale slibuji že se budu snažit. Je to dvourychlostní a napájím to čtyřčlánkem Li-on. Řadím servem.Na jedničku to jede 3,2 km za hodinu a na dvojku 6,4. změřil jsem pomocí gps a mobilu při vycházce a kontroly přibližné výdrže baterie.

Moc se mi to s tou akučkou líbí zastaví a stojí to kdekoliv. Otáčky se nemění se zátěží motor jde jak naprázdno.Zatím to váží 3,8 kg, ale ještě nějaký ty doplňky a barva ........ :P
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Tak to je dobrý! Co je to za akučku pls?
Uživatelský avatar
v-ocko
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 28.08.2012 13:27
Bydliště: Děčín

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

salvatore píše:Tak to je dobrý! Co je to za akučku pls?


Narex ASV 10-2
Prodávám nářadí Narex a provádím servis, náhradní díly nové- obal, převodovka a motor, v nákupních cenách moc hezký :lol: Na výstupu jsou otáčky 0-470 a dvojka 0-1560. originál je to poháněný 10,8V bat, ale motor 12V takže při mém napětí 14,4 to točí víc než najdeš v katalogu tedy narex udává 0-360 a 0-1350.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Ten hrbol pod dekou je spící kocour? 8o
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Spíš manželka co zlobila :-D
Ne hele defík je moc hezkej :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

pěkně si pořešil ten náhon, docela i čumim na ten boční náklon co to dá ale ta loď co si postavil, no prostě nádhera, jestli se takhle budeš věnovat i defíkovy tak se máme naco těšit. Vítam tě mezi námi :BYE:
Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Pěknej Defík,pod dekou bych typoval tchýni,taky mě zaujalo jakej to vydrží náklon,já už bych se kutálel.Jestli je to tím závažím v kolech,tak mě to asi nemine.
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Moc hezky pořešený elektro, to se ti pod tu střechu vešlo všechno? :OK:
No a ten katamaran ? 8o To je megahustýý :hura: :hura:
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
v-ocko
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 28.08.2012 13:27
Bydliště: Děčín

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Děkuji za přivítání.

Hrbol pod dekou je jen polštářek. :OK:

Není to můj nápad ale byl jsem na návštěvě u (SOUKY) hráli jsme si a manželky nás povzbuzovali. Všechny soutěže proti Soukyho Toyotě jsem prohrál mám co napravovat. :oops:

Nejvíc mi vadilo když jsme se uvázali za zadek a přetahovali jsme se a on mě odtáh z místnosti včetně zátačky o 90 stupňů. Jo gumy jsou gumy.

Závaží v kolech dobrý ještě tam přidám a potřebuji tvrdší pružiny. Boční náklon dobrý, ale přeci jenom ta elektronika pod střechou taky něco váží. Mám tam toho poměrně dost. Někdy to odhalím až to uhladím.
8)
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Jasný to se časem vychytá,ale jen tak mimo řeč hele,máš pěkně hnusnej avatar :-D :-D :-D
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Tak třeba to je fotka :-D :-D
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
v-ocko
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 28.08.2012 13:27
Bydliště: Děčín

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

No nebojte zítra tam bude Defík . :OK:

A na druhou stránku je mi dost podobnej néé. :tleskam:
Uživatelský avatar
v-ocko
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 28.08.2012 13:27
Bydliště: Děčín

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Asi sem patří něco o autí.

Původně asi Axial Dingo SCX10.

Zakoupil jsem od kamaráda snažil modelařit, ale každému to nejde. Bez pomluv a výsměchu člověk se až divý jak některý věci jdou smontovat. Po odstranění viditelných závad a opravě náprav výměna ložisek a trochy rzi. Každý si nějaký to brodění zkusí a bez zaslepení těch dírek na nápravě to jinak nemůže dopadnout.

Převodovku nebo spíš rozvodovku jsem dal na střed vyřadil spur. Přímo napojeno na pohonnou jednotku Narex ASV 10-2.
upravil jsem obal tak aby bylo možné přidělat na plato do rámu. Chtěl jsem dvoukvalt a mám ho. Převodovka nemá brzdu, ale stojí li motor kola se neprotočí. Veškerou elektroniku jsem dal pod střechu. Už jsem zjistil, že to má neblahý vliv na boční náklon, ale na druhou stranu tam bude asi nejméně trpět. Upravil jsem linky dle mého vědomí a svědomí aby co nejlépe odpovídali karoserii. Vím , že bych měl měnit kola, tyhle jsou pro defa moc veliký, ale nebudu. Čas vše ukáže a třeba postavím ještě něco jinýho.
Karoserie Def90 původně modrá, už nene. barva moc nedržela loupala se. Asi vlivem sušení horkovzdušnou pistolí trochu zdeformovaný předek maska, kapota a okolo světel.Vše se dá opravit dokytovat dolepit a podobně.
Karoserii budu lakovat a upravovat až v létě na zahrádce. vím jen, držet na rámu bude za zadní rezervu a druhou rezervu chci na kapotu a tudíž druhý kotvící bod. Zahrádku a rámy vyrobím, mám dostatek Vašich nádherných předloh.
Teď to dám do stavu jezdění bez dodělání detailů a dostavíme v klidu a pohodě.

Autí musí pořádně svítit (jsem elektrikář a baví mne to) parkovačky, hlavní světla, rampa,zpátečka,brzdy, blinkry, vše vlastní výroba elektroniky. Spínáni a přepínání světel bude ovládat servo ( až se naučím naprogramovat Gt3B vysílačku).
Autí má i alarm s dálkou včetně otřesového čidla.( Jsem takovej hračička)

Servo řízení je 12kg to by mělo stačit, snažil jsem co nejvíce zvětšit (rejd) delší páka serva a ůpravy dle různých návodů tady na fóru. Děkuji

Regulátor Dsys 56W ,externí BEC 6A,
Vysílačka Flysky GT3B přeprogramovaná 6,1 (ale neumím to používat) Musím se to od někoho naučit

:-p :-I :-[

Zpět na „SCX10“