Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Honcho z jihu

Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Honcho z jihu




U Pelikána mám dopravu zdarma :-)
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Honcho z jihu

Áha, tak pokud na to nespěcháš :OK:
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Honcho z jihu

Konečně jsem zase trochu zapracoval na autě - přidal šnorchl, světelnou rampu a couvací světla.
Tím se objevil problém kam dát světelnej modul.
Protože prodávaný krabičky nemají vyhovující rozměry, napadlo mě vyrobit vodotěsnej elektrobox z cuprextitu. Jenom se obávám že měděná fólie odstíní signál k přijímači.
Nezkoušel už to tady někdo?
Nechci do toho dělat žádný zbytečný díry na anténu - voda je prevít :-(

http://abcrcmodels.rajce.idnes.cz/AXIAL_SCX10_trail_honcho/#PICT3342.jpg
Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Honcho z jihu

Nová elektroinstalace je hotová :hura:
Aspoň na něco bylo dobrý to hnusný počasí o prodlouženým víkendu.

Modul světel od Bandolika maká suprově.

Každopádně teprve v terénu se ukážou výhody, nebo případný nedostatky.

http://abcrcmodels.rajce.idnes.cz/AXIAL_SCX10_trail_honcho/#PICT3342.jpg
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Honcho z jihu

Tak ty mas nejnamakanejsi krabicku na elektro, jakou jsem kdy videl!!!! :tleskam: :tleskam: :BYE: :OK: :FINE: :FINE: :FINE: :hura:


To je bozi vyvest kontakty skrz stenu takhle. Zadny nefunkcni hnusny pruchodky na kabely zapatlany silikonem.... Tohle je megahusty!
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Honcho z jihu

Tak jako souhlasím s mírou normálně mi dá se říct spadla čelist, já dlouho uvažoval jak to udělat a tohle se mi dost líbí :OK:, jen bych se asi bál jezdit s tím autem ve vodě že mi časem začnou zreznout ty kovové kolíčky. Nebude ti vadit když nějaké tvé nápady použiji ve svém autě. Ještě dotaz ten bandolik je dobrý, já totiž uvažuji o modulu od něj, četl jsme zatím na foru jen spokojené ohlasy.
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Honcho z jihu

Abych se tady nechlubil cizím peřím. Ta myšlemka je odkoukaná od PitaWa, měl připojený světla přes kontakty v karoserii - já jeho nápad jen upravil.

Konektor byl dost velkej oříšek - až třetí tiskátna měla takovej co se hodil. Doufám že nějakou chvilku vydrží ( i v mokru ) kontakty jsou něčím pokovený ( moná i pozlacený :-) ). Větší starosti budou s plošným spojem tvořící protikus.

Použití nápadu je bez problému - od toho toto fórum přece je ;-)

Každopádně Bandolik je borec - modul vyrobil přesně podle mejch představ a za dobrou cenu.
Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Honcho z jihu

Dneska započatá akce - zadní nárazník
Zatím jen hrubej tvat řízlej flexou
Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Tims dne 08.11.2015 21:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Honcho z jihu

No pěkně si s tím hraješ. Krabička na elektro se povedla. :FINE:
Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Honcho z jihu

Díky

Fajnové obrobení na soustruhu, pár dírek a nárazník je téměř hotov.
Ještě přibudou tažná oka.

už se to tvoří ...
Obrázek

...rozleštit, nebo černá barva? Toť otázka
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Honcho z jihu

Tak koukám že víc jak rok jsem nebyl schopnej semka nic novýho napsat. Ne že by nebylo o čem, ale ta lenost... až je mě stydno.

Vezmu to popořadě:
Největší změna pro rok 2016 byla pořízení navyjáku z čajny. Zprvu se mu nechtělo moc spolupracovat, naštěstí s pomocí lidiček tady z fóra jsem ho přemluvil a už perfektně maká - proto opožděně ještě jednou díky. Jeho motáž si vynutila přesun mlhovek na rám nárazníku.

Druhá ší větší změna byla nová větší kola + závaží v nich a výroba volnoběžek nábojů v designu WARN pro přední nápravu a krytů nábojů pro zadní.

Obrázek

No, to jsem toho loni moc neudělal. Jo vlastně ještě drobnosti jako šekle a tažný lano.

Letos se budu víc snažit. :-p

Na vánoce dostal axik tlumiče a proto se hned rozběhl novej projekt - AL držáky tlumičů. Až na jeden detail (mezi zadní se nevešla karoseie) sedí na rámu jak kdyby tam byly odjakživa.

Obrázek

Zatím poslední změna - osvětlenej držák SPZ

Obrázek

Další foto na rajčeti.
Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Honcho z jihu

Ahoj, dělám přední podběhy z PVC a potřeboval bych poradit čím to nastříkat, aby barva trochu držela? Brouzdal jsem tady na fóru a nic konkrétního nenašel. Nevím jestli se PVC dá stříkat stejně jako PSH?
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Honcho z jihu

Já byl před týdnem v barvách-lakách za pánem ať mi vyštráchne nějakou uloženkovou barvu na natření lodě (něco neprodejnýho za pár šušňů) a on mě zavedl k takřka vyrabovanému regálu - a tam jsem nakoupil originální škoda autolaky ve spreji, brzdovku a hlavně - proč to zmiňuju - Základ na plasty!!!

Obrázek

Ještě nikdy jsem s tím nedělal, ale mám to doma a příští stříkání plastu to prubnu. Je to údajně primer-základ pod všechny druhy plastu.

A teď ta druhá důležitá informace - podle evropskej únije je teď nejvyšší čas nakupovat všechno možný: barvy, laky, spreje, prostě chemii jako takovou.
http://www.bezpecnostni-tabulky.cz/znac ... i-CLP.html
Prostě vše co má oranžové tabulky musí od června být s bílými. Takže likvidační výprodej starého značení, autolaky za 19,- a právě ten základ na plasty za 25,- noooo, nekup to. Udělal jsem tam nákup jako vrata, plnou přepravku jsem si toho obnášel a všehovšudy do tří stovek!
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Honcho z jihu

:-D Martine to neznáš jo? Já měl před 13. lety Kadetta a tehdy jsem poznal základ na plasty. Kolikrát jsem procházel nějaké staré fotky a najednou si všiml, že jsem na ty barvičky úchylný asi od 15. let kdy jsem alobalem polepil kotouče na Dodge Viper 1:18 a z červené samolepky polepil brzdové třmeny a světe div se, tak v té době jsem udělal do interiéru stromečky s papíru :lol: http://pitaw.rajce.idnes.cz/Ruzne_foto/#P1060957.jpg
A abych se dostal zpět ke Kadettu a barvičkám, tak jako dělám dnes Tacomu jsem přesně tehdá dělal interiér do Kadetta. Sprej červená Rally a základ na plasty. Vše jsem rozebíral a spreji barvil každičký detail co šel :lol: Úprava homemade i s potahama a spreji asi za 1500,- :lol:
Obrázek

Ten základ na plasty jsem od té doby měl a udělal z něj celou Tacomu. Masku, interiér, podběhy, doplňky a já už ani nevím co všechno. Ale je to super věc. Nevím co mám za značku. Nedávno jsem kupoval další. Stojí skoro 400,- ale fakt to drží proti oděrům jako kráva.

Aplikuji to stejně jako všechny ostatní spreje. Na jemně zdrsněný plast nastříkám základ na plasty. Je takový hodně tekutý, takže není velká spotřeba a zateče úplně všude. Skoro vždy mám strach, že i při malém zmáčknutí se nanese docela velká vrstva a občas i kapka, nebo je to zateklé v rohu. Jenže během 15. minut to je suché a skoro ani není poznat že jsem to stříkal. A pak už jedu jednu vrstvu sprejem s bílou základovkou a u mě pak převážně černou, nebo červenou, většinou 3-4 lehké vrstvy a podle potřeby lak.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq

Zpět na „SCX10“