Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Honcho z jihu

Přesně, mám vytipovanou podobnou.
http://gme.cz/f-kvg404-p622-620
Měla by se v pohodě vejít mezi držáky tlumičů.
Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Honcho z jihu

Závaží jsou na místě - pro začátek 58g na kolo.

Lidičky prosím o radu a nějakej tip na světelnej modul.
Pročítal jsem tady diskuzi na tohle téma, ale nic konkrétního jsem zatím neobjevil.
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Honcho z jihu

Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Honcho z jihu

Nemáte někdo zkušenost s nabíječkou Equilibrum 3.5 12V/220V, nebo Imax B6 AC 12/220V ? Parametrama jsou hodně podobný a cenou vlastně taky. Nebo existuje za stejný peníze lepší volba?
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: Honcho z jihu

Tims píše:Nemáte někdo zkušenost s nabíječkou Equilibrum 3.5 12V/220V, nebo Imax B6 AC 12/220V ? Parametrama jsou hodně podobný a cenou vlastně taky. Nebo existuje za stejný peníze lepší volba?


Já mám tu Equilibrum 3.5, nabíjím s ní Li-Po baterii a jsem s ní spokojenej. Balancer, přehledné menu, podsvícený display, storage. Pro moji potřebu nabít baterii je naprosto dostačující.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Honcho z jihu

Oba nabíječe jsou opravdu víceméně identické. Myslím, že proti Imaxu má Equilibrium modernější SW, kde se nenastavuje typ LiPol - tedy pokud bys chtěl nabíjet LiIon, nemusíš přenastavit, že LiPol, není LiPol, ale LiIon - umí všechny typy rovnou. Píšu myslím - vím že Equilibrium to tak má, ale nevím jak to má přesně Imax. V případě zájmu zjistím. Každopádně Eq navíc má funkci stabilizovaného zdroje - napětí od tuším 3V do 12V s nastavitelným max proudem. Nezanedbatelný rozdíl je v konstrukci, kde u Equilibria je zdroj zvlášť, u Imaxu je v těle nabíječe. Tedy doma je to šikovnější u Imaxu, kde do nabíječe vede jen silový kabel (230V) a u Equilibria je to jako třeba u notebooku se zdrojem na kabelu. Zase pokud bys někdy uvažoval o nabíjení v terénu jednoznačně lepší Equilibrium, protože na přenášení je ani ne poloviční.
Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Honcho z jihu

Díky za rady, taky mě připadá ta equlibra trochu zajmavější. Ještě zkusím najít nějakou recenzi.
CizaPavel
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 02.01.2014 20:33
Bydliště: Jedovnice Rudice

Re: Honcho z jihu

Zdarec mam eqvilibrium, maximalni spokojenost nabijim vse co se doma nabit da i autobaterku od velkyho auta, jediny co me vydesilo byl display. V minus patnacti sem nechal venku nabijet autobaterku a po hodce display zmrzl, mel sem strach ze umre ale vse ok :)
Axial scx Honcho, Mini Revo, MTA4 - Toho času na odpočinku a čekajici na elektropřestavbu - Jedovnice / Rudice
http://ciza2.rajce.idnes.cz/Axial_Honcho/
honcka
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 05.02.2014 17:29
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Honcho z jihu

Ja mam z hobbykinka Turningy Mega 2x400W kdyz byla v mimoradny akci za $80, ale ty mensi 1x200W maji za $40
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=31508
ja jsem s tou svoji fakt spokojenej
Axial Dingo
Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Honcho z jihu

Dík za pomoc s těma nabíječkama. Snad to kolegovi - začínajícímu modeláři pomůže při výběru. :-)
Taky jsem se po dlouhý době dokopal udělat na axikovi nějakou tu úpravu.
Všichni tady máte takový super natuněný káry a to moje přibližovadlo vypadá pořát moc "sériově". :-(
Páč, zrovna nemám moc času (mám rozdělanou jěště plachetnici) jsou na autě zatím jen takový rychle proveditelný změny: zrcátka, stěrače, lemy blatníků.
V plánu je světelná rampa, zpětná světla, elektrobox a novej světelnej modul od Bandolika.
http://abcrcmodels.rajce.idnes.cz/AXIAL_SCX10_trail_honcho/#IMG_6284.jpg
Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Honcho z jihu

Zdravím pánové, potřeboval bych poradit jakým způsobem zvýšt rychlost axika.
Momentálně tam mám 55z axial motor a 14z pastorek. Auto má sice v terénu sýly dost, ale je hodně pomalý. :-[ Nechci z něj dělat nějakýho trhače asfaltu - od toho mám Pajero :-) Prostě potřebuju abych nezůstal zahrabanej v půlce písčitýho kopce a mohl to pořádně rozjet.
Nevím jestli by stačil vyměnit pastorek za 20z, nebo raději dát jinej motor (45z, 35z)?
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Honcho z jihu

Presne jak rikas: dej vice zubu na pastorku (15, 16, 20) a kdyby furt pomalu tak motor s mene zavity, dal treba mene zubu na spuru (80), vetsi kola...
Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Honcho z jihu

Koukal jsem se po nějakým motorku 35z. Skusil bych koupit tenhle http://pelikandaniel.com/?sec=product&id=38869, nebo je nějaká lepší varianta?
Případně bych tam rovnou vzal i pastorek - akorát nevím jakej je třeba modul zubů?
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Honcho z jihu

Přesně ten máme ve všech autech a maká perfektně :tleskam:

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Honcho z jihu

Na netu se mě podařilo zjistit že modul zubů je 48pitch (snad) a maximální počet zubů bez výměny origo spuru je 22z.
Skusím k motoru vzít ještě pastorek 18z http://pelikandaniel.com/?sec=product&id=29216
Blbý je že motor bude u Pelikána k dispozici až za 4 týdny :-(

Zpět na „SCX10“