Uživatelský avatar
Číža
Častý přispěvatel
Příspěvky: 699
Registrován: 24.05.2013 14:36
Bydliště: Libiš

Micro obecně

Zdravím,
prozatim se pohybuju v oblastech Expedice 1:10 ale jako spestreni totok vypada celkem zajimave...nic mene nenasel jsem zde tema kde by se psalo o micro obecne vsude jen konkretni vozitka....a proto jsem zalozil toto tema... zrejme se zde budem obcas opakovat ale zase by mohlo byt vse v jednom tematu co myslite??

Na zacatek jsem se chtel zeptat jak vlastne micro model vznika? Chapu dobře, ze se koupi plastikova stavebnice kompletniho auta ( napr: http://www.car-model-kit.cz/5-auta-plastikove-modely-stavebnice/2380-ford-f250-super-duty-pickup-truck-revell-monogram/?pg=4) a ze stavebnice se pouzije kastle a interier? a podvozek + elektronika je vlastni fantazie a samodomo vyroba?

Obrázek

(Wrangler by MGcrawler on scale4x4rc.org)
https://www.facebook.com/RCAdventureScaleTrophy/?fref=ts
#RTRCZ
C3 JEEP J7
Axial SCX10- II JEEP
MST T-REX JEEP
CC-01 Mitsubishi Pajero
https://www.flickr.com/photos/137013544@N06/
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Micro obecně

Když obecně , tak bych možná začal měřítkem ............ čo také si predstavujetě pod pojmom "MICRO" ??
Někdo do toho může řadit 20tiny (1:20) a někomu se můžou zdát 20tiny velké , protože dělá micro v H0 (1:87)
Pokud tedy budem obecně říkat MICRO všem prckům , tak bych potom řekl asi tak ............. žádný daný postup není, je to pro zábavu, tudíž když se na trhu vyskytuje vhodný podvozek , třeba Lossi micro crawler , miniZ, nebo jiný prcek tak se k němu vyhledá vhodná kastle z hračky , nebo plastikového kitu - stavebnice a už to frčí ............
Obrázek

Pokud je měřítko tak malé , nebo se podvozek nevyskytuje tak se podvozek staví , ale to už chce hodně velkou zručnost , výbavu a taky nervy..........
Obrázek
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Číža
Častý přispěvatel
Příspěvky: 699
Registrován: 24.05.2013 14:36
Bydliště: Libiš

Re: Micro obecně

Aha no tak micro meritko je pro me tak tech 1:24 - 1:20...1:87 je uz spis NANO ne?? :-D ...a co se tyka podvozku miniZ jsou i tereni podvozky? myslel jsem ze jsou to jen sportaky?
https://www.facebook.com/RCAdventureScaleTrophy/?fref=ts
#RTRCZ
C3 JEEP J7
Axial SCX10- II JEEP
MST T-REX JEEP
CC-01 Mitsubishi Pajero
https://www.flickr.com/photos/137013544@N06/
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Micro obecně

Co se týka MiniZ , taky bych tomu nevěřil a osobně ho nevidím jako offroad , ale někteří na ně nedají dopustit a obhajují jejich jízdní vlastnosti tím jakoby "křížením" ............
Obrázek
Obrázek

ale nevyvolávejme diskuzi, musíme přihlédnout k tomu , že s většinou malých , nebo Micro modelů se v převážné většině nebude jezdit venku v 1:1 terénu , ale spíš doma na dlouhé zimní večery , nebo na umělých drahách s měřítkově uzpůsobeným povrchem
Naposledy upravil(a) rotruck dne 13.08.2013 15:12, celkem upraveno 1 x.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Re: Micro obecně

Onehda jsem si poridil Mini Z Overland s tim ze si s nim budu blbnout po byte,jen tak pro radost
a musim rict ze si to na offroad jen hraje za prve je to jen zadokolka a s nezamcenym difem
to neprejede ani sparu mezi kobercema ze zavrenym uz je s tim docela prča

Obrázek
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Micro obecně

Mám dojem , že k Mini Z se dal pořídit upgrade set na 4x4 , ale možná si to s něčím pletu nikdy jsem se o tyhle MINI a MICRO mrňousy moc nezajímal , spíš mně fascinovali ty NANO Trucky v 1:87

EDIT : správně X-mods , to bylo ono ten další prcek , díky Gluck ................
Obrázek

u něj je možnost dokoupit set na 4x4

Obrázek
Naposledy upravil(a) rotruck dne 13.08.2013 17:39, celkem upraveno 1 x.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Re: Micro obecně

Myslim ze na Mini Z neni set na prekopani ze to je Xmods na co se to sehnat da
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Micro obecně

... já mám doma tuto, je to hračka, řízení při provozu venku brzo zatuhne, ale dá se to ak nějak šikovnejma prstama zase rozhejbat, ale je to fakt malý :-D . Vozim to se sundanou boudou gumicukem háklý na desetině a vypadá to "scale" :-). Je to zadokolka, vzadu "tuhá" náprava na kyvce s motorem a nezná topojem diferenciál, vepředu "nezávislý", ovladač 47 MHz má režim "turbo", má to LEDkdy světla, vypadá to skvěle a dá se to použít i venku, jedna kolej vyjetá přívěsným vozíkem v kaluži a přilehlým písku/blátě je zábava na půl hodiny (na nabitý baterky konektorem z ovladače to jezdí po 10 minutách nabíjení tak 10-15-20 minut..). Já to normálně brodim, v rámci zadního náhonu to dává výjezdy a kdesi cosi. Vpodstatě ti stačí sandále a uděláš si terén nohou kdekoliv

Za pětikilo asi nemůžeme chtít víc :OK:
Uživatelský avatar
Číža
Častý přispěvatel
Příspěvky: 699
Registrován: 24.05.2013 14:36
Bydliště: Libiš

Re: Micro obecně

no co jsem se tak kouknul tak mi pride ze vetsina pouziva losi micro crawler, ktery bud rozreje a kompletne predela nebo lehce upravi
https://www.facebook.com/RCAdventureScaleTrophy/?fref=ts
#RTRCZ
C3 JEEP J7
Axial SCX10- II JEEP
MST T-REX JEEP
CC-01 Mitsubishi Pajero
https://www.flickr.com/photos/137013544@N06/
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Micro obecně

Jasně , Lossina je samozřejmě nejčetnější , protože už je to čistokrevnej offroad (pro rejpaly- i crawler)
Obrázek

my jsme trošku odbočili k těm méně vhodným a diskutabilním předchůdcům Lossiny. Před jejím nástupem na trh totiž nic moc jiného než MiniZ a X-Mods v micro nebylo. Jediné co by se dalo zmínit byl na trhu USA a chvilku i v Anglii jeden hodně povedenej micro offroad s krásnejma maketovejma nápravama, ale ten se na trh do Evropy ani nedostal ............. snad si vzpomenu co to bylo za značku a někde to vyhrábnu z databáze , pokud tak někdo neučíní rychleji než já ...........
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
macaiq
Častý přispěvatel
Příspěvky: 656
Registrován: 23.08.2009 0:00
Bydliště: humpolec-kejžlice

Re: Micro obecně

nebylo to micro Qlo nebo mini Qlo :)kdyby někdo měl ihned odkupuji :)
magor-no1
Uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06.03.2010 0:00
Bydliště: Horní Stakory

Re: Micro obecně

taky jednou třeba sprovozním Xmoda EVO truks a těším se na něj jak budu v zimně drandit po peřině , nebo trial po knížkách a krabičkách .
jen mě trápí otázka , jaké používáte soupravy a přijímače ?
Uživatelský avatar
flateric
Častý přispěvatel
Příspěvky: 578
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: Stupava

Re: Micro obecně

macaiq píše:nebylo to micro Qlo nebo mini Qlo :)kdyby někdo měl ihned odkupuji :)

Mam doma miniQlo a je tak nadherny ze by som ho nikdy nepredal. Za 80eur, superne pneu, vyskriabe sa to uplne vsade, 2,4ghz, trojkanal...
Uživatelský avatar
flateric
Častý přispěvatel
Příspěvky: 578
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: Stupava

Re: Micro obecně

Gluck píše:Myslim ze na Mini Z neni set na prekopani ze to je Xmods na co se to sehnat da

Min z overland nemozno prerobit na pohon vsetkych kolies, predna naprava je neupravitelna, ma vnutri zabudovane servo. Su to len krasne makety, ale do terenu a exterieru absolutne nevhodne.
Inak mam momentalne jedno na predaj! http://www.i-bazar.sk/2507780-predam-mi ... de-hummer/
Uživatelský avatar
flateric
Častý přispěvatel
Příspěvky: 578
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: Stupava

Re: Micro obecně

flateric píše:
macaiq píše:nebylo to micro Qlo nebo mini Qlo :)kdyby někdo měl ihned odkupuji :)

Mam doma miniQlo a je tak nadherny ze by som ho nikdy nepredal. Za 80eur, superne pneu, vyskriabe sa to uplne vsade, 2,4ghz, trojkanal...

ostatni-crawlery-f16/yokomo-miniqlo-crawler-t7468.html?nomobile=1

Zpět na „Mikro expediční modely“