Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

Ty to nepředěláváš ty to výrábíš ne?
Uživatelský avatar
Bobby
Nově příchozí
Příspěvky: 91
Registrován: 11.12.2009 0:00

To je pravda, ale Hummer to bude pořád :lol: , ale snad skoro celý podvozek budu vyrábět, originální zůstane akorát kasle a většina elektriky.

Jinak dneska jsem měl chvíli čas, tak jsem zkoušel vymyslet něco s tim kardanem a snad se nějak povedlo, akorát nevim, jestli nebude potřeba ještě trochu zmenšit, to se uvidí až ho dodělam úplně a zkusím na autě.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
NAMOR
Častý přispěvatel
Příspěvky: 633
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice

:tleskam: :tleskam: :tleskam: :tleskam: :tleskam: :tleskam: :tleskam: :tleskam: :tleskam: :tleskam: :tleskam: :tleskam: :tleskam: :tleskam: ten kardan bude podle mě potřeba zmenšit tak na půlku,ale jinak smekám pěkná práce!!!!!!!!!!!!! :tleskam: :tleskam: :tleskam: :tleskam:
Uživatelský avatar
Bobby
Nově příchozí
Příspěvky: 91
Registrován: 11.12.2009 0:00

Díky za pochvalu :). On bude ještě o kousek užší po obvodu, než je takhle, ale to už bude fakt o málo, jinak menší by se určitě hodil, ale už pujde asi docela obtížně vyrobit ten "křížek", co spojuje obě části, ještě uvidím, co se dá zbastlit. Snad by šel menší :-), aspoň to zkusim.
I když tenhle by možná použít i šel, měl bych ho akorát na vývod z převodovky do náprav a tam místo docela je, ale určitě se pokusim o menší, tak snad se povede.

Jinak ten co máš ty, to je taky na vláčky? vypadá dost pidi
Uživatelský avatar
NAMOR
Častý přispěvatel
Příspěvky: 633
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice

To co mám já na mini tak ten jsem vyráběl.Dal mě zabrat,Hlavně ,aby to bylo v ose s kloubem co zatáčí kolem,to byl mazec.Na to bacha,jinak se to bude křížit a blokovat.
Uživatelský avatar
Bobby
Nově příchozí
Příspěvky: 91
Registrován: 11.12.2009 0:00

Já myslel ty co máš TADY, jak jsi posílal na konci předchozí stránky myslim.
Tak, jak to máš na mini, to je parádní, takle to asi taky budu dělat u předních kol, tak doufam, že se podaří.
Uživatelský avatar
NAMOR
Častý přispěvatel
Příspěvky: 633
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice

To na co se ptáš je z internetu-když jsem hledal jak na to.
Uživatelský avatar
NAMOR
Častý přispěvatel
Příspěvky: 633
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice

Až odpojíš elektroniku z toho micro serva tak ji mužeš použít na spínání nějakého osvětlení s malou spotřebou-Led diody.Mám to tak u autaa je to ok.
Uživatelský avatar
Bobby
Nově příchozí
Příspěvky: 91
Registrován: 11.12.2009 0:00

Tak dnes jsem zas neodolal a pokusil se o menší kardan, myslim, že velikost už bude akorát :).. co vy na to? :twisted:
Práce to tak hrozná nebyla, akorát zabral něco přes hodinu, ale další už snad pujde rychlejc :).

Obrázek

Jinak s elektrikou z toho serva (zítra už bude doma :-)), na to abych to mohl použít jako spínání něčeho, bych potřeboval vícekanálovou vysílačku, ne? Já žádnou lepší nemám, tak bych tam nechal asi tu původní, i když je strašná. V elektrice se opravdu nevyznám, akorát nějaký ten "základ" ze školy (Gympl), takže na nějaký tvoření elektriky k tomu můžu asi zapomenout. Původně jsem myslel, že bych tam ty světla měl se spínačem normálně na autě.
Uživatelský avatar
NAMOR
Častý přispěvatel
Příspěvky: 633
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice

To vypada dobře.Z čeho je to kostka?Jakou velikost vrtáku si použil.
Uživatelský avatar
Bobby
Nově příchozí
Příspěvky: 91
Registrován: 11.12.2009 0:00

Ta kostka je z nějaký oceli, nevím přesně, dělal jsem ji z tyčky, co hodně bývaj v hračkách třeba jako osa kol nebo tak podobně, průměr měla 2,5 mm. A vrták je 0,8 mm, menší už doma nemáme.
Jinak dneska už mi přišlo servo, tak nějak vymyslím mechanismus zatáčení, aby to fungovalo i při jakymkoliv propružení dobře.
Uživatelský avatar
NAMOR
Častý přispěvatel
Příspěvky: 633
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice

Určiťe tam budeš mít pevné nápravy tak ho na to nápravu přidělej jak to mám já,na rajčeti to je tak trochu vidět.
Motor a převody budou původní?Aby to utáhnul,jezdilo to dost rychle ale do kopečka nic moc.
Uživatelský avatar
Bobby
Nově příchozí
Příspěvky: 91
Registrován: 11.12.2009 0:00

koukal jsem, jak to máš ty, ale já to chci právě udělat níž, jak budu mít menší kola, aby to nebyl takovej Monster, to by tam pak asi nemělo servo místo, kdyby byla náprava maximálně nakloněná, proto bych radši měl servo na pevno v rámu, ale uvidim, jestli se dá něco vymyslet.

Motor bude původní, převody co tam byly taky nechám, ale ještě budou doplněny o další "převodovku" a ještě to zpomalí šneci na nápravách, takže snad rychlost a síla bude OK, v origo stavu to bylo slabý, to jo, když jsem s tim chtěl přejet malou nerovnost, už to mělo problémy :lol: , rak se těším, jak se to změní :).
Uživatelský avatar
Bobby
Nově příchozí
Příspěvky: 91
Registrován: 11.12.2009 0:00

Tak jsem se konečně zas dostal k hummrovi, je "hotová" rozvodovka a skoro i zadní náprava (chybí linky a odpružení s "tlumiči"). Už jsem to i zkoušel s kolečkama nalehko přidělanýma vteřiňákem a funguje :lol:

Obrázek

Obrázek

Brzo snad bude zadní náprava hotová a budu se moct pustit do přední, ale dost času mi teď vezmou spíš přijímačky.
Uživatelský avatar
Bobby
Nově příchozí
Příspěvky: 91
Registrován: 11.12.2009 0:00

Tak konečně mám rozhodnuto s kolama :HAPPY: ..akorát jejich úpravy zaberou trochu víc času, tak mam zatim jedno.. jinak mi připadají akorát

Obrázek
Obrázek

A kdo pozná logo na pneu? :mrgreen:
Obrázek

Zpět na „Mikro expediční modely“