Uživatelský avatar
PetrBarty
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 31.12.2009 0:00
Bydliště: Děčín

Zájem by byl, mohl bych mít k malýmu Defu ještě menšího :-D :-D
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Sleduju to tu poctivě... :-)

Jako netradiční technologie kastle - vynikající a pěkný výsledek. Kastle...

Ale když budu upřímný - nechápu proč, když už jsi to zpracovával v Corelu si to velikostně nepřizpůsobil? Kola dát z Overlandu a kdyby kastle seděla, byl by to ve výsledku hezký model. Opakuju - jsem v tuto chvíli maximálně upřímný. Takhle je to hezká kastlička vyrobená jednak netradiční cestou a v neposlední řadě i doma s minimálními náklady "co jsem si ušila, to ráda nosím" je sice staré a stokrát otřepané moudro, ale platí. Kastlička tudíž za jedna, ale jako model fakt nepříliš přesvědčivý výsledek.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

salvatore píše:... ale jako model fakt nepříliš přesvědčivý výsledek.

Padre, jak říkal jeden klasik, tuším Anička Dajdou se jmenovala, je to tvůj názor, je to špatný názor... :mrgreen: :mrgreen:
Ne, cos napsal, to beru. Není to dotaženo úplně do konce v tom smyslu, aby to vypadalo nějak reálněji. Je to prostě oddychovka. Na druhou stranu, co není, alespoň částečně může být (viz níže).
Jinak kola z Overlanderu tu nemám a nebudu je kvůli tomu kupovat, fakt pouze "co dům dal".
Co se týče velikosti, tu kastli jsem ponechal v této velikosti záměrně - již včera jsem si zkusmo ověřil, pokud použiju lehce upravený držák motoru RM (vysvětlení pro ostatní, Firelap/Mini-Z má dva základní typy zadních náprav s držákem motoru, RM-rear mount s motorem za nápravou a MM-middle mount s motorem před nápravou) + vyrobené háčko (držící nápravu k podvozku) naražený těsně na podvozek a odmontuju přední trn pro běžné kastle, tak bude sedět rozvor a tahle kastle na to pásne. Hned to bude vypadat reálněji, i kola budou velikostí vcelku odpovídat, byť to budou stále origo disky a sliky nebo mechy.
Menší problémek je ten, že RM držák bych tu někde měl mít, jen ho nemůžu najít :roll: A funkčni používané auto, kde držák mám, kvůli tomu nechci rozebírat.
Takže až najdu držák, tak to spáchám dohromady a dám vědět.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Rozhodl jsem se, že při opravě souboru kapitána Koreliho asi udělám dvě varianty, které budou součástí jednoho souboru. Jednu, kde vyhodím ty zakulacené rohy (předek, střecha) a nechám to na ostrý ohyb, pro tohle malý měřítko a laminovaný. U druhý to ponechám. Každý ať si pak vybere.

Ještě poznámka k "monstřímu" podvozku - pokud někomu chybí anténa, na fotce je vidět, že je připojená na jednu polovinu držáku kastle.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Raduz
Nově příchozí
Příspěvky: 97
Registrován: 17.01.2009 0:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

Taky jsem pár vystřihovánek dostal, ale přemíšlel jsem je použít na autodráhu, ovšem před slepením je prohnat laminovačkou mě nenapadlo, ale určitě by kastle vydržela trochu výce karambolů. :lol:
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Můžu přispět jednou radou.
Mám vyzkoušeno , že je lepší nejdřív díly z papíru vystřihnou a vyřezat (tak jako jsi to už udělal ttřeba s okny) a potom teprv vložit do kapsy -folie s dostatečným odstupem od sebe a zalaminovat.
Folie se při zatavení kolem dílů zatáhne a nehrozí pak rozlepení , navlhnutí , nebo zatečení lepidla.
Následně pak tam kde to jde (chlopně a pod.) vystřihovat díly s malým přesahem , aby se papír uvnitř neobnažil.
Dobré je také nechat to projet laminovačkou 2x po sobě , nebo rysknout větší teplotu , to už si musíš odzkoušet podle typu laminovačky.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

rotruck píše:Mám vyzkoušeno , že je lepší nejdřív díly z papíru vystřihnou a vyřezat (tak jako jsi to už udělal ttřeba s okny) a potom teprv vložit do kapsy...

Jo, to máš pravdu. Nad tím jsem taky uvažoval. Menší problémek je ten, že to zatažení nemusí být hned kolem papíru - záleží na jeho tloušťce. Pak je potřeba počítat s cca min. 1-1,5mm okrajem, což třeba u malých modelů u blatníků už může být problém.
Dvakráte projet jsem teda nezkoušel, ale teplotu mám pevnou, nelze nastavit.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Memphis
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 12.04.2010 0:00

dost dobry ta lamnace dobry napad pekne vysli okna zajimavy na psh tisknout neni problem pak uz ot jen navrstvit a za par supu kastle je na svete .)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Def MonsterZ 90 - 1:32

Po krátké době :lol: jsem si uvědomil, že jsem nějak zapomněl dát u sebe soubory s kastlí ke stažení. Tímto to tedy napravuji >>> Vystřihovánka karoserie Land Rover Defender D90
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz

Zpět na „Mikro expediční modely“