Uživatelský avatar
bavorak
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 29.09.2009 0:00

LR Defender 90

Po delším váhání a hlavně mě kamarád a kolega MAXIMO přesvědčil ,tak jsem se rozhodl ,že tady založím vlastní vlákno na mého Defíka, který už prodělal pár ->ÚPRAV ,od té doby co jsem ho koupil.
Několik úprav a změn už prodělal dříve a jako největší a zásadní považuju výměnu dvourychlostní převodovky od RC4WD za jednokvalt od Axialu.
Momentálně jako poslední úpravu jsem se rozhodl, že by můj Def by si zasloužil nějaký ten ochraný rám na boudu.
Za prví si myslím ,že to ochrání nějaký ten šrám na kastli a za druhý se mi ochraný rám na autech líbí a to je to nejdůležitější! :wink:
Přemýšlel jsem jaký rám udělat ,jestli "S" nebo "BEZ"zahrádky atd. Nakonec jsem se rozhodl pro typ rámu bez zahrádky, který se mi líbil nejvíc a nebyl zas tak složitej na výrobu. Tak posuďte sami, jak se mi dílo-> POVEDLO :!:
Naposledy upravil(a) bavorak dne 10.01.2011 21:29, celkem upraveno 1 x.
Jeep Wrangler JK - SCX10 -
Toyota Tundra - SCX10 - (v depozitu) / Spektrum 2.4Gh
-->FOTOKUKUČ<--
Uživatelský avatar
jobik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 993
Registrován: 24.06.2010 0:00
Bydliště: Vysoké Mýto

Já si myslim že jo.. Povedenej rám :OK:
Pepe
CC-01-Pajero fr. 2,4Ghz
http://jobik8.rajce.idnes.cz
JEEP Wrangler YJ
Stavba: Land Rover Discovery III ...
(OO=[][]=OO)
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

no to je dost :lol: řekl bych že si Defik zaslouží svoje místo tady
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
wranglik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 573
Registrován: 26.09.2009 0:00
Bydliště: Dvůr Králové n/L karolíny Světlé 2136

Dobry taky se stale premlouvam ze bych to mel zkusit jak se stim dela,ale bojim se toho ohybani....Jinak to mas moc pekny :!: :!: :OK:
Uživatelský avatar
bavorak
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 29.09.2009 0:00

Jo to ohýbání byl tak trošičku problém. Mám sice ohýbačku ,ale ta je tak na trubyčky a né na drát, který je dost tvrdý! Tak jsem to všechno ohýbal v ruce a přes všechno možný co jsem měl doma k dispozici! :lol:
Jeep Wrangler JK - SCX10 -
Toyota Tundra - SCX10 - (v depozitu) / Spektrum 2.4Gh
-->FOTOKUKUČ<--
Uživatelský avatar
bavorak
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 29.09.2009 0:00

Tak jsem se pustil do předního rámu na nárazník. Už je to komplet a ted to jdu hodit do laku.Obrázek
Další jsou
TADY!
Hned jak to bude v laku ,tak sem hodím zbytek.
Jeep Wrangler JK - SCX10 -
Toyota Tundra - SCX10 - (v depozitu) / Spektrum 2.4Gh
-->FOTOKUKUČ<--
Uživatelský avatar
bavorak
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 29.09.2009 0:00

Tak včera jsem to úspěšně dostříkal, ale není to přesně podle mích představ. :roll:
Rozhodl jsem se ,že to už ,ale nechám bejt. Vždyt je to přední nárazník ,který určitě přijde hned k nějakému tomu šrámu!
Obrázek
Zbytek fotek je TADY!
Jeep Wrangler JK - SCX10 -
Toyota Tundra - SCX10 - (v depozitu) / Spektrum 2.4Gh
-->FOTOKUKUČ<--
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

vypadá to o hodně líp, když ses zbavil toho nerez vzhledu :lol: ten bumper je parádní....
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
bavorak
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 29.09.2009 0:00

Tak jsem se pustil i do zadního nárazníku. Trochu jsem ten původní upravil a do šikminy seříznul kraje. A půjde samozřejmě taky do černé. Zdá se mi ,že to auto opravdu prokouklo, když jsem se rozloučil s chromovými nárazníky a šel do černé!

Tady foto na ukázku!
Jeep Wrangler JK - SCX10 -
Toyota Tundra - SCX10 - (v depozitu) / Spektrum 2.4Gh
-->FOTOKUKUČ<--
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Pěkný, jen bych teda ještě obrousil ty spoje, kde jsou ty cucky cínu :-)
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
bavorak
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 29.09.2009 0:00

Lee93 píše:Pěkný, jen bych teda ještě obrousil ty spoje, kde jsou ty cucky cínu :-)

Jo ,tak na to se časem chystám! :lol:
Vono Dremelkou to moc dobře v rohách nejde a tak to musím vzít většinou jehlovýma pilníka a na to jsem ted neměl nějak čas a hlavně náladu. :lol:

Vcelku jsem spěchal ,abych to měl co nejdříve hotový, protože jsem si na dnešek ještě naplánoval předělat servo řízení z šáska a dát ho přímo na nápravu k 3linku! Už jsem to tak předělal na Tundře a nastala maximální spokojenost!! Už mě vadilo to natáčení kol při propružení nápravy! :roll:
Jeep Wrangler JK - SCX10 -
Toyota Tundra - SCX10 - (v depozitu) / Spektrum 2.4Gh
-->FOTOKUKUČ<--
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Joo to znám, hezky pěkně pilníčky, kafe a jedeš. :mrgreen:
Používáš mosazný dráty?

Co se týče natáčení kol při propružení, tak musíš laborovat s délkama spojovaček řízení, umístění serva atp. Já na Bratovi, JKčku, prvně na Chekym a teďka na Chekym, tak všude jsem měl jinak uchycený servo na rámu, jinou páku apod. a někde ty kola se taky natáčela, ale třeba teďka mi to nedělá vůbec. Samozřejmě musíš mít i panhardku :-)
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Lee93 píše:Joo to znám, hezky pěkně pilníčky, kafe a jedeš. :mrgreen:
Používáš mosazný dráty?

Co se týče natáčení kol při propružení, tak musíš laborovat s délkama spojovaček řízení, umístění serva atp. Já na Bratovi, JKčku, prvně na Chekym a teďka na Chekym, tak všude jsem měl jinak uchycený servo na rámu, jinou páku apod. a někde ty kola se taky natáčela, ale třeba teďka mi to nedělá vůbec. Samozřejmě musíš mít i panhardku :-)


Jojo s panhardkou a trošku poohnutou spojovačkou mezi servem a nápravou to nedělá vůbec ;)
Uživatelský avatar
bavorak
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 29.09.2009 0:00

Jo ,tak dělám z 4mm drátu a pájel jsem to plynem ,což je paráda ,ale musí bejt člověk dost rychlej ,aby se mu neprohřál moc celý spoj, protože pak ten cín jednoduše protekl skrz na zem! :lol:
Jinak já jsem servo řízení vyřešil tímto uložením na nápravu ,těsně nad 3link! Ještě trochu poupravým tyč řízení a dám tam zahnuté kloubky od Axialu! -> FOTOje nějak špatný. Foták to nák nechce pobrat! :roll: Nebo to neumím! :lol:
Jeep Wrangler JK - SCX10 -
Toyota Tundra - SCX10 - (v depozitu) / Spektrum 2.4Gh
-->FOTOKUKUČ<--
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

jsem také zastáncem serva na nápravě, je to pak čisté zatáčení...

OT - fotíš to moc zblízka, většinou to chce aspoň 30cm od objektu
bflmpsvz

Zpět na „RC4WD“