Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Mitsubishi Pajero by Dyno

Ahoj, chtěl bych se zeptat. Chtěl bych si strašně moc koupit nějakýho offroaďáka, ale nemám tolik zkušeností jako vy, tak dougám, že mi poradíte. Chtěl bych Mitsubishi Pajero, ale četl jsem na něj hlavně kritiku. Pokud bych si ho koupil, tak by asi určitě bylo lepší dokoupit tlumiče. Prý jsou na to nejlepší 9o mm. Budu rád když poradíte, jestli pajero bude dobrá investice. Doufám ale, že určitě ano. Díky DYNO
Uživatelský avatar
YogiBear
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: svk

tlmiče niesu až taký problém ja som kúpil nove a nakoniec som tam aj tak dal tie staré. Auto je inak technicky v poriadku a je aj dosť rýchle :wink:
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Za 1) žádný RC auto není dobrá investice :lol: je to naopak ta nejhorší investice co můžeš udělat, protože ve výsledku v tom utopíš takových peněz, až ti z toho hlava bude rotovat :lol:

2)Zvaž jestli místo Pajera (podvozek CC-01) nekoupit raději podvozek SCX-10 (Axial).
Důvod: ač se to na počáteční ceně nezdá, ve výsledku tě CC-01(Pajero) bude stát stejně (jestli ne) víc peněz než SCX-10(Axial)

Do CCčka, aby bylo konkurence schopný, musíš totiž vložit ještě relativně dost peněz. Naproti tomu SCX-10 je už v základu hotový, plně pojízdný a konkurence schopný a nemusíš do toho, relativně dlouho, vložit ani kačku.

Nicméně pokud by jsi trval na Pajeru (CC-01) tak se vykašli na tlumiče. Origo jezdí dobře a efekt nových tlumičů nebude tak velký. Ale určitě pořiď nové gumy. Bez nich jsi v terénu nahranej.
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
Langos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 608
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Jak píše Pedro, SCX je v zákludu určitě lepší.
Sám jsem pořádil CC a nacpal do něho už tolik pěnez, že bych za to možná měl dvě SCX.
Vlastně mi na CC nezůstalo nic původního, ale pokud tě bude bavit to neustéle předělávat a vylepšovat tak proč ne. :lol: :lol: :lol:
Musím, ale říct že po SCX už delší dobu pokukuju.
2,4 Ghz
SCX10 - Toyota Hilux
SCX10 - JEEP JK
SCX10 - Land Rover Discovery Camel Trophy
MST CFX - Range Rover Camel Trophy
V3S
Tamiya - Porsche Jägermeister
2x Traxxas Slash

http://langos100.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/watch?v=NPvRV5fzeTk
Uživatelský avatar
maverick53
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 10.10.2011 0:00
Bydliště: NZ, Slovensko

V zásade je dobré aj pouvažovať nad tým, čo presne od auta požaduješ. Pajero si myslím nemožno označiť za úplne priamu konkurenciu SCXka (to skôr jedine RCmodelexu, príp. podobné). Samotný názov šasi - CC znamená Cross-country. Je to vlastne niečo medzi terénnejšie založeným SUV a pravým Offroadom :wink: (to dokazuje aj použitie nezávislého zavesenia vpredu).

Ide o to, že Pajero je taký mačkopes - dá sa s ním chodiť na expedície a prekonávať slabšie prekážky, po menších úpravách (o ktorých je reč v rôznych vláknach) je s ním možné prejsť naozaj dosť. Po veľkých úpravách z neho môže byť offroad, ktorý prejde to, čo základné SCX. :wink:
Lenže ak dajme tomu nežiješ blízko hôr (na nížine ako ja), a nemôžeš chodiť len na pravé offroad výjazdy, ale chceš behať aj niekde na poli alebo proste si len chceš párkrát zajazdiť aj rýchlejšou jazdou podobnou rally, tak tam je jednoznačne doma Pajero a SCX je nevyužiteľné. A tam netreba žiadne úpravy (no, síce riadenie by upraviť bodlo) :wink:

Ja som napríklad porobil zadný 4link, riadenie, zvonka uzavierateľný diferenciál (práve kvôli flexibilite - ak jazdím po silnejšom povrchu tak ho nutne zvonka otváram) a ešte pár drobností. Motor však napríklad vymieňať nechcem, je dobrý ten čo tam mám. Takisto ani gumy.

Toto je môj pohľad na problematiku, dúfam že nie je odveci :lol:
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Ja bych to rek asi takhle jestli chces pajero, tak si porid pajero. ono to cc-cko (neauto) :mrgreen: nakonec taky jezdi. A kdyz te to chytne muzes si ho vylepsit. Zas tak hrozny to neni, nejvic se tu resej asi 2 veci, gumy a rizeni. Pak uz je to rekl bych celkem dobry. Ale ja bych se toho zas tak nebal, ostatne se podivej kolik lidi s tim nakonec jezdi. :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mitsubishi Pajero

DYNO píše:Ahoj, chtěl bych se zeptat. Chtěl bych si strašně moc koupit nějakýho offroaďáka, ale nemám tolik zkušeností jako vy, tak dougám, že mi poradíte. Chtěl bych Mitsubishi Pajero, ale četl jsem na něj hlavně kritiku. Pokud bych si ho koupil, tak by asi určitě bylo lepší dokoupit tlumiče. Prý jsou na to nejlepší 9o mm. Budu rád když poradíte, jestli pajero bude dobrá investice. Doufám ale, že určitě ano. Díky DYNO




Ještě by me zajímalo, nevíte jestli na průhledný skla? Abych měl vidět řidiče :-) :tleskam: :P
Uživatelský avatar
maverick53
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 10.10.2011 0:00
Bydliště: NZ, Slovensko

V základe sú sklá úplne zatmavené na čierno (ako môžeš vidieť na väčšine Pajer), no niektorí šikovní chalani si porobili priehladné sklá a interiér.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Já to řešil (když jsem měl Pajero) tak, že jsem vyřezal boční skla, jakože jsou stažená, přední zůstalo tmavé a dovnitř na řidiče bylo vidět bočníma.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
mrak03
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2034
Registrován: 07.02.2010 0:00
Bydliště: Louny

stačí kus folie(používaj to letadýlkáři na kabiny a maj to všude v modeláři),vystříhneš a můžeš přilepit oboustrankou
Obrázek
MRAKOLEND-rc park
Hitec-2,4GHz
OT64-SKOT
LIAZ-plachta
MITSUBISHI PAJERO-CC01 trial
Holídajka by MRAK
MITSUBISHI PAJERO WAGON-CC-01
HAJZLTEAM -patřím k nim
http://rc-listany.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/DOLUBOBO
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

mrak03 píše:stačí kus folie(používaj to letadýlkáři na kabiny a maj to všude v modeláři),vystříhneš a můžeš přilepit oboustrankou



Ty jo, to tvoje pajero se mi hodně líbí :-) Asi si najdu kde bydlíš a asi ti náhodně zmizí :-D Fakt pěkný, smekám před tebou klobouk :-) Černá nebo tmavě modrá barva? :-)
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Jaký gumy by jste mi doporučili na to pajero? Pošlete třeba i odkaz 8)
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Hele čti, čti a čti, pak se ptej :wink: Nejvíc co se na CC používaj jsou asi gumy od LOSI http://www.mz-racing.net/p3641-losb1481 ... shers-2ks/
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

ok, díky Wink a když si je objednám, tak mi přijde jen guma, budou mi na to pasovat ty disky co mi přijdou už s tim pajerem nebo bych musel ty disky dokoupit taky...?
:?
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

hele pajero jsem nikdy v ruce nedržel, ale co tu kluci psali tak jdou nalepit i na origo disky, vše tu máš už několikrát popsané :wink:

Zpět na „RC4WD“