Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Defender 110 Peterrc

:pajam
díky za info :OK:
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1752
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Defender 110 Peterrc

peterrc píše::maztekk
díky za fotky!

už mám uchycený přední tlumiče s nápravou a ramena jsem k tomu přiložil a zkoušel a vypadá to že fungovat to bude dobře,narazil jsem ale na problém : při zatočení kola by mi při maximálním rejdu u Yot brousila pneu o to rameno,tak teď budu PŘEMÝŠLET jestli to hodit na 1,55 kola a pneu Mickey Thompson 84mm,nebo to rameno budu muset naohýbat ať tam můžu dát 1,9 a Dirtgrabbery. zkoušel jsem to s diskama 6Lug a offset je dobrej kolo nevylejzá z blatníku, škoda že to to rameno brousí, ale dát na 1:1 Defendera skoro metrový kola tak by asi taky to rameno vlastně brousili když na to tak koukám co? Kolik cm mají r16 na velkym Defenderu nevíte někdo?



Hekle s těma "tomsnama" si to pořádně promysli. Taky jsem s tím laboroval. Ber v potaz ze tohle není desetina. Ty gumy jsou už poměrně malý. Tady máš fotky, kde jsem to srovnával s 1,55 "mudtrašerama" ("tomíci" jsou na přední nápravě)

Obrázek

Obrázek

Nakonec jsem "tompsny" použil jen jako rezervy co má pověšený na kastly, pač mají optimální šíři.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Defender 110 Peterrc

zaxi,díky za fotky,už jsem koukal asi před týdnem do tvýho vlákna. asi nakonec objednám ze španělska scaledoctory- má s nima někdo zkušenost?

jinak jsem konečně pokročil a ramena jsou na autě,ten pocit byl super když jsem to vyzkoušel a zjistil že to funguje
taky přední nárazník už drží na šásku,ty držáky ramen ještě zaoblim bruskou a místo těch šroubů s válcovou hlavou tam pak bude půlkulatá,ten dlouhej šroub na konci ramene jak tam kouká na fotce taky přijde seříznout,chtěl jsem to honem rychle vyzkoušet tak jsem to hned namontoval
nejvíc se těšim až to všechno odnesu do lakovny a bude to i se šáskem v práškový barvě :OK:
jo gumy rameno po namontování nebrousí,problém by byl jen v maximálním rejdu a to bez cvd stejně nejde. a s jinýma diskama co jsem zkoušel by to bylo ok i v maximálním rejdu
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Defender 110 Peterrc

To je mazec :tleskam: Nechceš na to naprat T3, defíku moc sluší http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... 9-2x-Tires
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Defender 110 Peterrc

jo ty se mi líbí,musel bych je ale zmenšit na 1,55 podle návodu od cendy b v řežeme a lepíme protože 104mm je moc. jednou jsem už gumy zmenšoval ,ale ty mě tenkrát nic nestály :-D tak nevim no
Uživatelský avatar
kali99
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: 31.03.2014 10:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Defender 110 Peterrc

paráda! :tleskam: šel bych do scale doktorů
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Defender 110 Peterrc

Obrázek

Nejsou zas tak velké.

Obrázek

Při nejhorším to zvládneš zmenšit sám, o vláknu předpokládám víš. Akorát se budou muset koupit nové, asi bych do nich taky časem šel tak to můžeme spojit a já je u Martina klidně vyzvednu. Musím ovšem prvně zredukovat sklad dílů ;-)
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Defender 110 Peterrc

peterrc píše:...asi nakonec objednám ze španělska scaledoctory- má s nima někdo zkušenost?...

A co FC-II od RC4WD viz foto dole (z webu)? Já mám scaledoktory V1 a nejsou špatný, ale teď chci zkusit ty FC...

Obrázek

Obrázek
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Uli
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 22.03.2010 0:00
Bydliště: Karlovy vary
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Defender 110 Peterrc

ty jo vypadá to super. jsem zvědavý jak ty ramena budou fungovat. Udělej nějaké fotky jak to vlastně kříží :wink:
Land Rover Defender - Mex I

http://ulc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Defender 110 Peterrc

tady jsou fotky křížení, moc z toho ale asi neuvidíš, hýbe se to při křížení v těch "silentblokách" ale tak minimálně že to na fotce nejde vidět
Obrázek

Obrázek

ono když koukneš jak je to u 1:1 při jízdě v terénu tak se taky zdá že se to v tom úchytu skoro nehýbe, hýbe se to hodně u uchycení v tom držáku k šásku,ale to když vyfotim,tak taky z toho moc vidět nebude
https://www.youtube.com/watch?v=DpwLQJQ68Qg

zítra začnu dělat na zadní nápravě, linky budou z 5mm hlazenky,uchycený k zadní nápravě hliníkovýma kloubkama z mpjet a taky M2 šroubkama,k šásku budou uchycený taky přes silentbloky jako ramena na předku :OK: ,potom přijde předělání řízení se spojovačkou vzadu tako tady na tom videu asi v 1:20
https://www.youtube.com/watch?v=AM1xzo7xfj0
Uživatelský avatar
Uli
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 22.03.2010 0:00
Bydliště: Karlovy vary
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Defender 110 Peterrc

vy padá to parádně. Už se těším až to uvidím na živo a jsem moc zvědaví na video jak se to chová při jízdě v terénu. :wink:
Land Rover Defender - Mex I

http://ulc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Defender 110 Peterrc

:uli
díky, těšim se už až to projedu :-)

dneska jsem pokročil se zadní nápravou,naohýbal jsem hrazdu 3linku že kopíruje nápravu,tak až bude v barvě tak ani nepůjde vidět(ty přebytky jak bude kužel pro dosedání pružiny po vyměření uříznu)
Obrázek
dál jsem udělal kužel pro dosedání pružiny, je vyrobenej z podložek- ve stojanový vtačce za použití flexy :-D
Obrázek
a linky z 5mm ocelový tyče
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Defender 110 Peterrc

Sleduji Tvoji stavbu a moc se mi to líbí ;-)
Jen jedna rada. Bacha na zvolené materiály. Tedy jejich váhu ať z toho nemáš podobnej tank jako já. Ale Ty jsi natom líp. Cpeš váhu dolů na podvozek. Já to přehnal s boudou a pak jsem musel už tak těžkej podvozek ještě víc zatížit abych uderžel v náklonu slušnější balanc a bylo z toho 7 kilo. Jo a ty Yoty taky nemaj rády velkou váhu. Hlavně těhlice a převody. :-p
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Defender 110 Peterrc

díky,
neboj,váhu hlídám zatím tam nemám ni těžšího oproti normálnímu podvozku,nárazník možná vypadá,ale váží stejně jako ten origo co tam byl
když zvážim boudu i s interiérem a šásko jak teď je s převodovkou,motorem a rozvodovkou+zadní náprava s disky a pneu jsem teď na 3,6kg, ještě budu pájet rám kolem okna,držák rezervy,žebřík a zahrádku,tak to ještě nějaký gramy hodí,ale nic strašnýho
někdo mi psal ze začátku sz že jsem měl udělat šásko z duralu, a právě jsem si říkal že když nechám to ocelový tak bude lepší těžiště
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Defender 110 Peterrc

peterrc píše:někdo mi psal ze začátku sz že jsem měl udělat šásko z duralu, a právě jsem si říkal že když nechám to ocelový tak bude lepší těžiště


Hlavně aby nebyla těžká budka u střechy. Zahrada, rám a podobně. Čím těžší spodek, tím lépe to je ideální cesta Péťo :OK: ;-)

Zpět na „MEX by RCMODELEX“