Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

JK 1.9 open

Po slušném podvozku a koneckonců i karoserii Wranglera jsem koukal od začátku svojí RC 4x4 angažovanosti. Jenže slušný podvozek nebyl a karoserie pouze dost diskutabilní. YJ Tamiya není úplně přesný model a podvozek se mi vůbec nezamlouvá (modelově) a také jsem od počátku chtěl auto otevřené. Pak padla volba na New Bright TJ karoserii, která je velmi vydařená, ale... Jednak v měřítku 1:10 je to malý model a pak ten materiál... Ale asi to co mne nejvíc odradilo byla velikost a jaké slušné nápravy pod to dát... Takže jsem tak nějak uvízl na mrtvém bodě.

Pak se objevil JK od New Bright, který má nádhernou karoserii. A teď i super podvozek od Martina :-) Bylo to jasný od první chvíle kdy jsem to auto u Martina viděl - funkční a krásný model. A tak bylo rychle rozhodnuto, jen jsem čekal až přijdou všechny díly, protože jsem chtěl vše v kovu. No a dnes jsem si vyzvedl podvozek :wink:

Plán je prostý. Na podvozku Mex-IV postavit otevřeného Wranglera, v tomto případě je to JK. Ale jsem nakonec rád, protože čtyřdveřový JK je skvělé auto a je v něm relativně dost místa. Tento model je navíc zhruba 1:9 a tak je to poměrně velký model. Jen kola jsem chtěl 1.9 a pneu jsem zvolil Rok Loxy - a myslím že jsem zvolil dobře. Velikostně se k modelu hodí, padnou na něj jako ulité.

Obrázek

Jak už jsem uvedl, od počátku jsem plánoval otevřený model, tak jak sám jezdím se svým TJ víc než tři měsíce v roce - beze střechy, bez dveří. Bude to trošku oříšek kvůli náročnosti na prostor, abych mohl udělat realistický interiér (v rámci možností). Ale snad to nějak dopadne - rozšlapat to a koupit novou karoserii můžu kdykoliv :lol:

Obrázek

Alespoň použiju sedačky, které jsem měl připravené pro TJ, ale byly na něj veliké. Do JK ale sednou perfektně. Další věc, se kterou se budu muset poprat, je otevírací kapota. Jednak k tomu model Mex-IV přímo vybízí a také to bude trochu nutnost, protože kvůli interiéru a ochranné kleci (rámu) budu mít karoserii k šasi připevněnou na více místech a důkladněji, takže její sundavání nebude úplně snadné - kvůli výměně baterie. A to je hlavní důvod té otevírací kapoty: přístup k baterii a elektronice vůbec. No snad to dopadne dobře.

Obrázek

Navíc budu muset hodit kostrou, protože bych rád stihnul Drákulu příští týden a základ už tedy budu muset mít hotový (ale rozhodně není reálné to dokončit :-) )...

Edit: zatracený obrázky - nechtěly se zobrazovat či co...
Naposledy upravil(a) Harry dne 10.04.2010 19:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak hodne stesti, to aby sis vzal na to dovcu, ale verim, ze to zmaknes a tesim se az to uvidim na Drakulovi ;)
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Já jsem pečlivka ... ale na tebe tedy nemám! :mrgreen:
Ber to tak, že vám ty MEXlíky i závidím. Hodně zdaru. Těším se na tu kapotu, jak to vyřešíš.
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

No tak na tohle se těšim. Ta bouda je luxusní, RokLoxy 1.9 sou pro ni jako stvořený a potom, jak si vymazlil Discovery myslim, že tohle bude další lahůdka.

Já si na Scale4x4 ujížděl na TÝHLE stavbě, je to sice z kastle 1/10 od FastLane, nicméně výsledek je pecka. Třeba ti poslouží jako inspiračka:)
Obrázek
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Tenhle model znám, je nádherný. Ale představu o svém mám naprosto přesnou a od tohohle se bude docela lišit. Bude to víc "civilní a normální" 4WD...

Dnes jsem brousil a brousil, jsem jako moučný červ... Kapota je připravená, vcelku se mi povedlo použít panty na ní vyznačené (protože jsou pěkně modelové :wink: ), protikusy jsou z pantů na letecké modely - plast.

Obrázek

Na zbytku karoserie :twisted: bylo broušení ještě víc... Připravuju si mosazné trubičky na zpevnění karoserie a ochranný rám. Musím je zakomponovat i do sloupků, abych zpevnil plastovou karoserii. Protože mi z toho vznikne docela komplikovaná klec, pokusím se po zkušenostech z výroby rámu nástavby na GXV o nový postup. Sice budu mosaz opět pájet cínem za použití hořáku, ale předem si klec sestavím a slepím pomocí tavné pistole. Pak každý jednotlivý spoj zbavím lepidla a sletuju. Doufám že se tímto podaří mít celou klec v jednom kuse a pak jen dělat jeden spoj po druhém. Doufám že to není úplně slepá ulička a cesta do pekel :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
reddevil
Uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele: WWW

Držím palce at to klapne......moc pěkný projekt.....
Mex-I Defender 90
Mex-Hilux PRO Yota
Mex-II D-110



http://reddevil.rajce.idnes.cz/reddevil_2006-2010/
Uživatelský avatar
zila70
Píšu hodně
Příspěvky: 1928
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Teplice-Novosedlice
Kontaktovat uživatele: WWW

ty woe mě chvilku trvalo než jsem poznal že to je RC
Uživatelský avatar
sistri
Píšu hodně
Příspěvky: 1557
Registrován: 12.04.2009 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Pardon ale to co dával loprasol je model ?? :x
,,Dělání, dělání to nám hrůzu nahání"
-------------------------------------------------
RC OFFROAD KLUB PLZEŇ
http://www.rcoffroadplzen.4fan.cz/

http://www.zmmodel.cz
Uživatelský avatar
zila70
Píšu hodně
Příspěvky: 1928
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Teplice-Novosedlice
Kontaktovat uživatele: WWW

je to k nevire,ale je.poznas to podle gum a zadniho linku,jinak smekam
do USA
Uživatelský avatar
strejda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 06.02.2009 0:00

Tak to je paráda hodně štěstí.Smekám pane modeláři. :hura: :hura:
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Už sotva lezu, ale trochu jsem s tím pohnul :P Nařezat a natvarovat trubky ještě bylo docela OK...

Obrázek

Ale sletovat vše do roviny, úhlů a aby to prostě sedělo je pro mne vždy porod... Ale ten pokus s tavnou pistolí se vyplatil. Napoprvé to byl pokus a omyl, ale nakonec jsem na to přišel a dělá se mi to tak mnohem líp. Takže to nakonec byla docela dobrá myšlenka a zlepšení :wink:

Tady si můžete všimnout další věci, kterou jsem si na sebe upletl... Ano, od počátku jsem chtěl aby bylo možno nasazovat a sundavat střechu... I díky tomu byly nároky na přesnost poměrně vysoké - aby vše sedělo a lícovalo.

Obrázek

Kapota s panty. Díky řezání a broušení došlo k úbytku materiálu a mezi kapotou a karoserií je všude zhruba milimetrová mezera. Není to nic hrozného, u velkého auta je tam také docela veliká mezera...

Obrázek

Klec ještě není zdaleka hotová. Chybí oba střední sloupky a pak výztuhy prahů a podlahy. Ale už teď je možné model vzít za rám a nosit ho za něj... Docela se mi ulevilo, přeci jen je to těžký model a já to dělal jen z mosazi letované cínem...

Obrázek

Jdu spát, zítra mne toho čeká víc než dost... To jsou ale zatracený dostihy :roll:
miben
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 26.02.2010 0:00

Nádhera! Držím palce. :GO: :GO: :GO:
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Luxus! Jen tak dal.
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Pecka. To využití původních pantů je super. A barvu plánuješ jako na velkym? Teda jestli je to von, ten olivovej v avataru?
Naposledy upravil(a) Leprasol dne 11.04.2010 9:29, celkem upraveno 2 x.
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
mocheek
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 09.06.2009 0:00
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele: WWW

Líbí se mi, s jakou přesností děláš všechny projekty a že máš vždy jasnou představu o výsledný podobě :hura:
LR Defender 110 Hard Top MP
HPI Baja 5B SS
Spektrum DX3S

http://www.RCKV.cz

Zpět na „MEX by RCMODELEX“