Uživatelský avatar
reddevil
Uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele: WWW

Dobrá práce....jak 1:1....
Mex-I Defender 90
Mex-Hilux PRO Yota
Mex-II D-110



http://reddevil.rajce.idnes.cz/reddevil_2006-2010/
Uživatelský avatar
patran77
Častý přispěvatel
Příspěvky: 985
Registrován: 28.07.2010 0:00

souhlasim jak 1:1 :SUPER: :SUPER: :SUPER:
Uživatelský avatar
Trewor
Častý přispěvatel
Příspěvky: 731
Registrován: 29.01.2009 0:00
Bydliště: Praha-Újezd

Decentní kladivo na čarodejnice :SUPER:
Jeep Wrangler na CCčku,LR Discovery I ve stavbě, Avia A31 Turbo 4x4 odložena na neurčito
http://trewor.rajce.idnes.cz
Hlava plná nápadů ale jsem moc línej je realizovat
Memphis
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 12.04.2010 0:00

smekam!!opravdu lahudka vyborna dokumentace jo kdyz se neodflakne priprava dela se to pak lepe fakt super
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Buď to jde udělat aušusově,nebo dobře,nebo podle Harryho. :-D
Uživatelský avatar
aushaus
Píšu hodně
Příspěvky: 1156
Registrován: 16.06.2009 0:00
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele: WWW

Super!

Cores ty vole ne°er mě! :-I
D90-Gray Td5 (MEX)-Construction in progress
YouTube channel
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Jen fórek Ausi. :-D
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Od začátku jsem měl představu, že se pokusím udělat některé věci v podobném principu jako u velkého auta. A krásný příklad je nádrž / baterie. U krátkého JK je nádrž tak jako u TJ pod podlahou kufru. U dlouhého JK je pod podlahou spolujezdce a vzadu je jen koncovka výfuku - kterou ladiči většinou předělají a dozadu dají přídavnou nádrž, nebo nádrž na plyn a tak... Takže u autíčka jsem tento jinak nevyužitý prostor chtěl využít na baterii. Bohužel se tam ale nevejde hlavní baterie, ale pouze přídavná (naviják...). Každopádně jsem si chtěl vyzkoušet udělat na baterii vodotěsnou a odolnou "nádrž". Navíc je toto umístění pro přídavnou baterii přímo ideální, díky těžišti.

Baterie pro naviják je pouze malá. Nádrž jsem udělal z 2mm PSH, protože jsem ji chtěl opravdu bytelnou. Matičky jsou přilepeny pryskyřicí.

Obrázek

Víko je z nerezového plechu 0,6mm, šroubky M3 nerezové. Mezi víko a hrany krabičky přijde silikonové těsnění.

Obrázek

Hlavičky šroubů by ale takto příliš trčely a byly tak náchylné k zadrhávání a podobně. Proto je na víko ještě přilepeno pryskyřicí PSH, abych tak šrouby zapustil. Nádrž přijde pod podlahu kufru, mezi rám, nápravu a nárazník.

Obrázek

Nad zadním nárazníkem usilovně dumám a zatím si spíš lámu hlavu, než že bych už měl nějaké řešení :|

Co se "nádrže" týká - tento pokus s PSH dopadl sice dobře, ale nakonec jsem došel k názoru, že pro příště bych ji raději udělal celou z nerezu...
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Tenhle nárazník jako by byl stvoženej přímo pro tebe. :CIAO: :YOP:

Obrázek
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

Na té fotce má zajimavě natočený diferák.
-Axial - rám x-trail, el. Ezrun 35A, Ezrun 32T,
karoserie Homemade Cherokee.
-SCX Jeep JK = splašené trubky
-HPI - Blitz, 7,5T.
-Savage FLUX XL
-Firestorm
-LRP - S10 Blast Drift AMG
-Asso - SC10 4x4
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Jo, bude to něco podobného :wink:

Už jsem jeden papírový model udělal, ale nějak se mi nezdá, tak to kreslím znovu. Chci aby byl stylově podobný tomu přednímu, aby bylo na první pohled poznat, že k sobě patří. Také potřebuju do něj zakomponovat tažné zařízení a musí být možnost na něj přidělat rameno na držák rezervy a jeho zámek. A zároveň chci aby nebyl moc veliký a obludný :lol: Prostě spousta požadavků, které jdou částečně i proti sobě - klasika...

Horší je, že se mi ulomila vrchní příčka rámu. Za tuto příčku jsem to vždy chytal a manipuloval s modelem. A ten pájený spoj to nakonec nevydržel :| přeci jen rám dostal zabrat při "crash testu" a následném rovnání, navíc jsem to za tuto příčku vždy bral a ono to něco váží. Takže dumám co s tím, jestli to jen tak vrátit, nebo celou karoserii rozřezat a rám svařit nový z oceli a pak to zase znovu celé postavit... A trochu mám i dilema, zda ponechat tu R2 "dělám kravál jak nejvíc to jde" převodovku a dát na motor jen jiný pastorek kvůli zvýšení rychlosti - nebo to celé kompletně předělat, dát rozvodovku a motor s převodovkou pod kapotu a baterii dozadu pod podlahu (tedy předělat skoro celé autíčko) :OHNO:

No nevím, nevím, mám dilema...
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

U mě půjde ta převodovka taky pryč, a bude nahrazena rozvodovkou a motorem a redukčkou vzadu. Na ten tvůj zadní nárazník se moc těšim. :GO:
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Dnes jsem se konečně dostal k tomu zadnímu nárazníku. Jako u předního jsem nejdříve udělal model, pak rozkreslil, vyrobil z papíru na ověření a nakonec vyřezal z 0,75mm ocelového plechu. Základní tvar je opět z jednoho kusu, k tomu vložka výřezu pro pneumatiku, držáky tažných ok a držáky k šasi.

Obrázek

Bohužel nemůžu už dělat větší a zásadnější změny na karoseri, protože jsem ten rám s plastem spojit tak důkladně, že pokusy o jejich oddělení skončily pouze destrukcí obou :roll: Takže je pár věcí, které prostě zůstanou jak jsem je udělal původně, i když dnes bych je už rád udělal úplně jinak... To je i případ zadního uchycení karoserie k šasi, které jako jediné zůstalo z původního nárazníku.

Obrázek

Bohužel jsem ho nestihl dodělat, protože mi došel kyslík :OHNO:
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Dodělal jsem ten nárazník a dopadlo to dobře :wink: Takhle je nahrubo opracován. Nárazníky budou v práškovém laku...

Obrázek

Nárazník navazuje přesně na tvar blatníku (ostatně v těch místech původně byl, musel být odstraněn). Zevnitř bude částečně uzavřen podběhem.

Obrázek

Nárazník je široký jako originál, tedy tak jako přední je užší než tyto blatníky, které neodpovídají a jsou širší. U tohoto nárazníku je možné istalovat tažné zařízení US multimount systémem a také držák rezervy. Na tomto modelu ho dělat nebudu, protože rezerva bude přidělána na zadních dveřích, tak jako u některých JK a i u mého velkého TJ...

Obrázek

Karoserii i ochranný rám nechám jak jsou, musel bych koupit jinou a udělat to všechno znovu. Takže to opravím a dodělám. Ale převodovka půjde ven a místo ní redukčka a motor s převodovkou pod kapotu. Hlavní baterie pak přijde pod podlahu kufru a ta malá přídavná na naviják a světla do motorového prostoru. Elektronika bude v místech kde je palubní deska a topení...
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

To nemá chybu pěkně sis to udělal :tleskam: :SUPER: :hura:
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/

Zpět na „MEX by RCMODELEX“