Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Bombastický štepování !!!
Ty nemáš moc povinností, však? :mrgreen:
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak ten Interier vypada fakt suprove.
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
pocekajlo
Uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 03.09.2009 0:00
Bydliště: Josefův Důl
Kontaktovat uživatele: WWW

Obdivuju trpělivost každého kdo si takhle pohraje s interiérem. Ještě sundat ten nápis New Bright, ten moc scale není. Fakt pěkná práce. Já jsem spíš na tu destrukci v terénu 8)
1/6 Dodge RAM
Defender 90 Mex I
Honda CR-V CC-01, komplet kov podvozek
Jeep Wrangler Unlimited 1/10 na TF kratky
Defender 110 Mex II - záchranář
1/6 Hummer H1 Traxxas Summit home made
Jeep JK Mex
Jeep JK 2D Mex Street
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

Ten napis ma s*re.Ale neviem ako ho nedestruktivne dat dole.(stiahnut napis a aby sklo ostalo neposkodene)Praca na interieri(asi 8-11h)stetce pouzite spicky 0,5mm a 2mm.
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6
Uživatelský avatar
pocekajlo
Uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 03.09.2009 0:00
Bydliště: Josefův Důl
Kontaktovat uživatele: WWW

taky jsem nevěděl, tak jsem se zeptal Žíly, vše fungovalo, již jsem zkušenost předal dál:

pocekajlo píše:Já dostal radu použít čistič na brzdy a povedlo se, nastříkal jsem, hadříkem jakoby masíroval nápis a pak nehtem sundal. Bylo to sraní, ale nápis je pryč a okno zůstalo OK
1/6 Dodge RAM
Defender 90 Mex I
Honda CR-V CC-01, komplet kov podvozek
Jeep Wrangler Unlimited 1/10 na TF kratky
Defender 110 Mex II - záchranář
1/6 Hummer H1 Traxxas Summit home made
Jeep JK Mex
Jeep JK 2D Mex Street
Uživatelský avatar
pocekajlo
Uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 03.09.2009 0:00
Bydliště: Josefův Důl
Kontaktovat uživatele: WWW

Hlučná převodovka

Jeep má skvělé jízdní vlastnosti, vadou na kráse, zvlášť v tichém lese, je však příliš hlučná převodovka od RC4WD. Oproti Mex defenderu s rozvodovkou je to strašné. Hledal jsem a stále hledám řešení.
Myslím že základ je odstarnit přenosy vibrací, neboť díky velkým plochým dílům funguje převodovka jako reproduktor. Zatím jsem provedl tyto úpravy:

1. mezi motor a převodovku jsem dal podložku vystřihnutou z 2 mm pěnové gumy (vnější průměr jako motor, středová díra je na osazení motoru + 2 dirky na upevňovací šroubky)
2. z téhož materiálu jsem vystřihl obdélníkové podložky cca 1 x 2 cm a ty jsou vloženy jako podložka mezi převodovku a rám šasi (na každé straně 1)
3. převodovku jsem naplnil vazelínou na převody Shell Retinax
4. nevím jestli to ovlivnilo hlučnost, ale původní motor 32T a pastorek 7z jsem nahradil motorem 55T Novak a pastorek 11z

Zlepšení bylo veliké. Další fáze bude polepení převodovky pláty té 2 mm pěnové gumy, to by mohlo utlumit zbylé vibrace. Zvažuju také pokus utěsnit převodovku a nahradit vazelínu převodovým olejem.

Udělám pár fotek až budu mít auto zase rozdělané. Teď čekám na náhradní díly - očesal jsem hrušku na převodu v zadním difu. Asi už víme čím to bylo - žíla tvrdí že se musí vymezit axiální vůle mezi hruškou a převodem. Škoda že amíci to nedělaj z výroby, návod není a tak jsme na to přišli až po 2 zničených převodech. Ke cti Žíly musím dodat, že ten první vyřešil jako záruku. Druhý zatím nevím, ještě nedorazil, ale jestli dojde jak amíci slibují samotný převod, tak to nebude tak strašná suma jako celá náprava.
Člověk se hold pořád učí.
1/6 Dodge RAM
Defender 90 Mex I
Honda CR-V CC-01, komplet kov podvozek
Jeep Wrangler Unlimited 1/10 na TF kratky
Defender 110 Mex II - záchranář
1/6 Hummer H1 Traxxas Summit home made
Jeep JK Mex
Jeep JK 2D Mex Street
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

To mi připomíná, jak se odhlučňovaly Š120. :mrgreen:
Zkoušelo se všechno polepit, podlepit, vyplnit dutiny ... a nejlepší bylo nakonec rádio s 2x40W na plný kule. :mrgreen:
Promiňte OT
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
ferdovic
Uživatel
Příspěvky: 457
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Havířov,Dolní Suchá

Mám taky Defa ale na podvozku AX10 a potýkám se stejnými problémy mírná hlučnost oproti cc01.Řekl bych,že plastové díly jsou tak rezonující,jako reproduktor,takže každý hluk se násobí.Bez kastle to mám poměrně tiché.Zřejmě budu opravdu odhlučňovat jako ve staré škodovce,podlepím co se dá a uvidím zlepšení.
Jeep Nukizer 715
Jeep Willys
Oskosh 1926
Zis 134 8x8
Jeep Wrangler
Ford Mustang
Bergetiger
rajče ferdovic1
you tube ferdovic1
Uživatelský avatar
BiGGiE
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 18.03.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

vsechny auta co delaj kraval tak je problem na nejakym ozubu natazeny zuby coz u prevodovek od 4WD pokud nezmenily materil ozubu tak neni cemu divit je to blaticko :)
Blitz; AtomXT; Tamiya TA-02; Traxass Slash 4x4;
Yokoko MR-4TC; Yokomo ICHIROKU; Savage SS [(FOR SALE)];
AxialSCX Honcho[(FOR SALE)]; Kyosho TR-15; Boat; Heli;
RC. Spectrum DX3S DX3R ; Car-Engine NOVAK USA

http://www.RCSC.cz

Zpět na „MEX by RCMODELEX“