Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Vím, vím, nak se nam to sešlo ve stejnou dobu, no :oops:

Asi máme stejný myšlenkový pochod :-D

Ale už jsme se domlouvali kdo jak co udělá, takže úplně stejné nebudou ;-)
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
Frenky
Častý přispěvatel
Příspěvky: 982
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Krnov

Já to nemyslel nějak zle oba to máte krásné a těším se na výsledek nevíš jak je na tom ta převodovka s životností podle velikosti musí bít nesmrtelná.
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Sakra, tak už nebudu jediný kdo má po amputaci dveří "zavařené" ty hrany :D
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

To nevím, já s ni zatím mám najeto 5min :-D

Ona je sice velká ale vevnitř toho moc není, můj názor je takový že kdyby si s tím trochu pohrály a líp to tam poskládaly tak by ta převodovka mohla mýt klidně poloviční

Ale ozubené kola vypadají celkem mohutně tak doufám že to vydrží 8)
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Jelikož už mě práce na kastli přestaly bavit, přešel jsem na chassi

Kompletně rozebráno:

Obrázek

Zadní držáky tlumiču? Na co! Je to zbytečný luxus! Pryč s nima :-D

Obrázek

Obrázek






A teď něco mimo, pro Jakuba (Leeho)

Když jsem mu dneska psal, bylo zcela evidentní že není z tohoto projektu nadšený, aji mi to řekl s tím že chtěl mít raritu kterou nikdo nemá. (já se mu ani nedivím, taky sem chtěl)

Ale k věci. Ikdyž jsem tady svůj project dál později než Jakub neznamená to že jsem taky později začal po jeho vzoru! Ba naopak, nápad na stavbu jsem dostal už hodně dávno, a jelikož jsem doma měl kastli toho pick-upa tak jsem to začal stavě z něj. Ve chvili kdy jsem s tím začal a začínal jsem obědnávat věci pro stavbu, tak Jakub začal na svůj Facebook přidávat videa s tímto druhem JKček (víc než je zdrávo :twisted: ) stále jsem si říkal že je to třeba tím že se mu prostě líbí proto kolik mají na sobě trubek , ale když jsem zde viděl jeho inzerát "Koupím kastli Jeep JK" Bylo mi už zcela jasně co chystá (bohužel to co já).

No a proč se tu můj project oběvil později to je jednoduché. Nemám rád když se tu objeví téma s nakým projectem a pak stavba pokračuje hodně pomalu (můj případ), nebo se zastaví úplně a už se vůbec nedokončí a skončí někde zapomenuté. Proto jsem tu své JK chtěl dát až potom co bude hotové nebo až bude aspoň jezdit.
Ale když se tu oběvilo Jakubovo téma musel jsem tu hned dát i své protože kdybych tak neudělal a dál to sem až bude hotový tak by potom zas všichni říkaly "no jo ses inspiroval u Leeho" "no toto má i Lee musel si udělat taky" když obě stavby postupuji současně nevypadá to dle mého až tak blbě.

A pak bych chtěl ještě dodat že když jsem to tak procházel tak naše auta se schoduji vlastně jen v kastli.
Komplet celý podvozek, i podlaha i pohon, odpružení prostě všechno ostatní je odlišné.

Tak doufám že na mě Jakub nebude i nadalé naštvaný a nak se to urovná ;-)
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

A tohle všechno si napsal jen proto "aby všichni neříkali že si se inspiroval u leeho." ?

Každej snad může stavět co chce ne? Alespoň to sem si myslel. až budu něco stavět, budu si muset dát pozor aby to už neměl někdo jinej. :-D
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Psal jsem to proto aby Lee nebyl neštvaný abych to uvedl na pravou míru.
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

mužu otázku? :-) jaký je vlastně problém v tom že stavíte stejnou věc ? dyť už naše babi říkala : když dva dělají totéž nebude to totéž
takže osobně si myslím že je fajn že pracujete na stejné věci mužete spolu konzultovat detaily třeba :-) ale to je jen muj názor.
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Bandolík, jsem stejného názoru
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

no kdybych měl řešit že někdo staví Pajero tak se zblázním :-D Pajero děla asi skoro každy na něčem se začít musí a podle vyjádření spousty lidí je to dobrý začátek, ale pokud jde o ty dva nějak jsem nepochopil proč by mělo někomu z nich vadit že někdo jiný staví to stejné výsledek uplně stejný nebude pokud se nedomluví a neudělaji identické dvojčátka což by mohlo být taky zajimavé :-)
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Frenky
Častý přispěvatel
Příspěvky: 982
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Krnov

Nařknout nějakého modeláře že kopíruje je poněkud zcestné protože modelařina je právě na kopírování založená.Například kdyby letecký modeláři nemohli stavět letadlo co už někdo má tak by půlka neměla s čím lítat a to samé platí i o nás.
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Matěji, já proti tvý stavbě nic nemám, to si myslíš špatně :mrgreen:

Nejsem naštvanej, jen nejsem nadšenej, že se až v moc věcech přibližujeme k sobě. Já byl vždycky takovej, že jsem musel být nějakej originál. :mrgreen: Hlavně, že máš jinou barvu a nárazníky, ale držim palce při stavbě. Budeme bratři v triku na expedici, ale určitě pak chci společnou fotku JKček. Ať se daří :)
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

a ja vam do toho hodim vidle, pac jelikoz mam pickup a nechtel sem mit na korbe zadnej domecek na tlumice, tak budu vymejslet asi taky nejaky prepakovani a nebo hodne uzky tlumice :lol:
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

No abych pravdu řekl tak když dáš tlumiče vodorovně místo svisle tak si moc místa neušetříš :oops:
Já to taky dělal kvuli tomu aby se mi vlezly zadní sedačky, ale když jsem včera udělal testovací verzi tak jsem zjistil že jsem si ušetřil tak 0,5cm, což není žádná výhra, možná je to způsobeno tím že mám dlouhé tlumiče tak musím mít i dlouhé ty houpačky a tak mi to chodí moc nahoru

Dneska jsem to chtěl udělat na "hotovo" a nafotit v akci s nastrojeným JK ale vzhledem k tomu že jsem před pár minutami teprve probudil tak nevím nevím :-D
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

uvidime jak to vyjde, mam taky dlouhy tlumice, tak treba koupim na zadek kratsi, musim s tim zadkem jeste polaborovat
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0

Zpět na „MEX by RCMODELEX“