Uživatelský avatar
CptSlow
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 18.02.2011 0:00
Bydliště: Plzeň

Plzeňská 13° aneb Defender Down Under

Dobrý den všem,

již delší dobu sleduji toto fórum a vzhledem k tomu, že můj projekt se pomalu (velmi pomalu) začíná realizovat, rozhodl jsem se zaregistrovat a podělit se s Vámi a hlavně Vás poprosit o rady a o pomoc při rozhodování.

Cílem mého snažení by měl být model Land Rover Defender 90 odněkud z australského outbacku. Zatím je projekt velmi virtuální...

Ale pár věcí už mám:

Obrázek

Pár věcí je doma, pár věcí je na cestě, ale zůstává spousta otázek:

1) jaké šasi
2) jaké osy
3) jaké gumy
4) jaký pohon

a mnoho dalších...

Pro začátek asi vše, pokračování příště...
Naposledy upravil(a) CptSlow dne 23.11.2011 13:00, celkem upraveno 1 x.
puma1
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

podíval bych se k Martinoj do RC modelex a tam bejvaj nejlépe i rozměry i celý defíci jak vypadaj.
Uživatelský avatar
Trewor
Častý přispěvatel
Příspěvky: 731
Registrován: 29.01.2009 0:00
Bydliště: Praha-Újezd

Jsem chvilku čuměl na ten rám co to sakra je až mi po chvilce došlo, že to neni fotka...pěkný.
Stačí tady pár defíků okouknout a ujasníš ci co se ti líbí a co ne...
jednoduchá cesta je: šásko MEX, nápravy axial nebo high lift, motor s redukčkou z HPI wheely kinga a rozvodovka buď RC4WD disruptor nebo z axial převodovky..
Jeep Wrangler na CCčku,LR Discovery I ve stavbě, Avia A31 Turbo 4x4 odložena na neurčito
http://trewor.rajce.idnes.cz
Hlava plná nápadů ale jsem moc línej je realizovat
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Zalezi jak moc se chces pustit do modelareni a jak moc veci si chces udelat sam.

Z koupenych ramu primo na D90 ti zbyva asi bud Gelande od RC4WD nebo MEX od RCmodelexu. Jinak upravit pod to jde toho spousta...CC01, SCX atd

U naprav zalezi kolik jsi ochoten investovat, RC4WD ma velkou nabidku, levnejsi alternativy jsou pak Hiliftacky napravy nebo axial.

Gumy zalezi na stylu jaky budes stavet. jestli jsem to dobrepochopil, tak to bude naka cestovatelska klasika, takze asi landies "plechace" a na to gumky Grip Doctor od SDI4x4

Jinak zeptam se, ten ram co mas na renderu sis modeloval? Pokud ano, kdes jsi vzal blueprinty? marne se po necem presnejsim pidim.
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
CptSlow
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 18.02.2011 0:00
Bydliště: Plzeň

Přál bych si, abych si uměl rám postavit sám, ale okolní podmínky tomu nejsou nakloněny. Nemám žádnou dílnu, v obýváku se moc frézovat ani svařovat nedá... Proto koukám po něčem hotovém, tedy buď RCmodelex nebo RCWD. Jelikož jsem patriot, vidím to spíš na RCmodelex.

Hodně se mi líbí Tvoje "deekay" šasi, hlavně řešení zadní nápravy. Kdybyste chystali letos vyrobit další dávku, přemýšlel bych o tom.

Osy... Kvůli nim jsem začal modelovat ten virtuální model, abych měl představu, jak jsou které široké a jakou velkou světlou výšku můžu čekat od kterého "diferenciálu". Nechtěl bych, aby gumy čouhaly po stranách z kastle.

A gumy totéž... Co do průměru nejlépe sedí "scale doctor" nebo "grid doctor" od SDI, ale jsou dost široké. Trail Buster Scale od RCWD jsou pěkně hubené, hezky kopírují terén, ale zase jsou dost velké.

Až dodělám kastli, zkusím to porovnat.

Model šasi jsem nedělal, ale náhodou našel. V jakém to potřebuješ formátu?
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

grip doctory fakt nejsou siroke, jsou to uzovky, mel jsem je tu nez sem je prodal leprasolovi. Na diskach bez offsetu s Hilift napravama je podle me dostanes hezky do kastle. Trailbustery jsou fakt obri, ty se hodi na trophy auta. Moje vyvlozkovane trailbustery nasazene na plechace od RC4WD maji sirku 33 taky, zadnych 29. To maji "vyfoukle".

Model pokud by sel tak asi v nakym neutralnim formatu, ACIS (*.sat) nebo STEP (*.stp), pokud to do tedle nepujde, tak aspon neco, zkusim to v praci prelouskat TransMagicem. A asi to bude datove vetsi tak treba pres uschovnu prosim (muj mail deekay#cosworth.cz)
Diky mnohokrate.
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
sten25
Uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: 18.12.2009 0:00
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele: WWW

Koukám že jsi z Plzně, mrkni :arrow: http://rcepforum.alptech.cz/

K gumam, GripDoctory stojej za prd jestli budeš chtít i něco projet :idea:
Uživatelský avatar
CptSlow
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 18.02.2011 0:00
Bydliště: Plzeň

Něco projet ve smyslu, že kloužou nebo nezvládají sypký povrch nebo jsou jen nízké?

Tohle video asi všichni znáte, já si ho sem hodím, abych to zase našel...

http://www.youtube.com/watch?v=OpSTozXO8cw

Porovnání SDI Grid Doctor a RCWD Mud Plugger.

A nakonec malý, opravdu malý posun ve virtuálním modelu...

Obrázek
Uživatelský avatar
sten25
Uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: 18.12.2009 0:00
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele: WWW

Na skálu nejsou vůbec a v hrabance docela kloužou, maj dost hustej vzorek. Vypadaj ale slušně. http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... 1-9-medium Tyhle nejsou špatný a na Defovi vypadaj dobře :tleskam:
Uživatelský avatar
CptSlow
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 18.02.2011 0:00
Bydliště: Plzeň

Díky za informace, píšu si 8) Gumy jsou ještě daleko...

Něco málo v modelu - police Ikea, model z Dráčku a The Stig jako měřítko...

Obrázek
Uživatelský avatar
sistri
Píšu hodně
Příspěvky: 1557
Registrován: 12.04.2009 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak koukám ty si asi velký fanda top gearu co?
,,Dělání, dělání to nám hrůzu nahání"
-------------------------------------------------
RC OFFROAD KLUB PLZEŇ
http://www.rcoffroadplzen.4fan.cz/

http://www.zmmodel.cz
Uživatelský avatar
CptSlow
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 18.02.2011 0:00
Bydliště: Plzeň

...trochu...

Kromě Večerníčku v bedně na nic jiného nekoukám...
Uživatelský avatar
sten25
Uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: 18.12.2009 0:00
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele: WWW

Jo TopGear :lol: ... budeš kupovat gumovýho Stiga co je na ofic. stránkach? Jako řidiče
Uživatelský avatar
CptSlow
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 18.02.2011 0:00
Bydliště: Plzeň

Koukal jsem na něj, ale asi bych mu musel implantovat nějakou kostru, aby fungoval...
Uživatelský avatar
CptSlow
Nově příchozí
Příspěvky: 27
Registrován: 18.02.2011 0:00
Bydliště: Plzeň

Update

Po dlouhé a dlouhé době oživuji nejen toto vlákno ale i stavbu modelu, jak virtuálního, tak snad i reálného.

Virtuální stavbu jsem přesunul ze sklepa do světlejších prostor.

Obrázek

V reálu dostane model podvozek DCC90. Fotky budou následovat...
Martin

Zpět na „Deekay Chassis“