Uživatelský avatar
flateric
Častý přispěvatel
Příspěvky: 578
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: Stupava

6x6 mercedes AMG

Axial scx10 jeep rubicon
Vaterra slickrock
TF2 hilux by mrak
Vaterra ascender Marauder (d90 v štýle Tomb Raider)
Jeep YJ na TF2 swb v plane
Hardbody rubicon v pláne
burlub
Nově příchozí
Příspěvky: 71
Registrován: 08.02.2016 16:38
Bydliště: Chlum u Křemže

Re: 6x6 mercedes AMG

Zdravim všechny ve spolek. Chtěl jsem už dlouho nějaký RC auto a pak jsem se dostal nějaké peníze k vánocům a tak jsem se rozhodl že něco koupim. No a vzal jsem toho mergla 6x6 z bazaru. Věděl jsem že je to čína, ale čekal jsem víc. zatím jsem toho moc nenajezdil, ale oprav a úprav už mám zasebou hodně.
Převodovka: výměna kluzných ložisek za kuličková ložiska
menší pastorek bylo to v terénu hodně rychlý
Nápravy: výměna kluzných ložisek za kuličková ložiska
doplnění podložky pro vymezení vůle na pastorku a hlavním kole
doplnění vazelíny
výroba C-hubu originál přeražen
spojovačka řízení přeražena
výměna serva na řízení a přesunutí z rámu na nápravu
výroba krytu na přední nápravu rychle se ošoupává(zatím hliník a je už je v plánu nerez
Kola: vyhození vložek nandání 100g olova (moc nepomohlo)
objednání nových kol
Kardany: asi tak třikrát přetrhnutý ten plast stojí za prd (objednaný nový kovový)
Tlumiče: origo se za drhávaly tak prozatím na předek celohliník olej postupně dokupím všude
Jediný co zadím drží tak elektro.
burlub
Nově příchozí
Příspěvky: 71
Registrován: 08.02.2016 16:38
Bydliště: Chlum u Křemže

Re: 6x6 mercedes AMG

Jeden malý dotaz, ať hledám jak hledám, tak nemůžu najít dodavatele náhradních dílů v ČR nebo v EU. Nevíte někdo kde objednat?
Dotaz druhý: Jde mi o to jak zvětšit rejd řízení, psí kost je na doraz. když byl sníh a větší rychlost, stačil metr, teď co jsem ho zpomalil,tak ho otočím tak na 3 m.
poradíte někdo? dík
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: 6x6 mercedes AMG

Zde je asi bohužel vidět přísloví: Málo placené - 2x placené.
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: 6x6 mercedes AMG

plutoone84 píše:Zde je asi bohužel vidět přísloví: Málo placené - 2x placené.

Aha,a 3x dražší Axial je 3x lepší,co?! Blbost.Koukni na US,UK fora.Co lidi píšou,i přes nedostatky(které mají i "značkové stroje")jsou všechny tři modely HG p401,p402 i šestikola relativně spolehlivé.Dostupnost ND,vše stojí pár dolarů.Bohužel poloměr zatáčení není daný tím že je to čína,ale koncepcí trvalého 6x6.Taky nechápu plastový rám a některé hračkové řešení,ale vše jde za pár chvil vymazlit.Nevím co to stojí tady,ale za cenu venku-a pokud má člověk možnost obejít celníky i poštu,je za ten peníz muziky až kam.Kdyby jsi chtěl s čímkoli poradit,písni SZ :OK:
edit-možná bylo klíčový,že jsi to bral použitý.osobně vím o 4ks,vše kupováno nové,většinou trápeno dětmi-koupeno jako druhé auto,protože rodiče nechtěli platit"značkový",a i když je stáří všech 1-1.5roku.Krom jednoho C hubu,a kardanu bez závad(převodovky,nápravy...)vše drží.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: 6x6 mercedes AMG

Není 3x lepší. Je lepší 10x. Stačí si pustit první minutu tohodle videa https://www.youtube.com/watch?v=ceC9vts_kfE a hned vím, jaká je to mr.ka.
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: 6x6 mercedes AMG

jooo a Škodovka je nejlepší auto,jasný chvíli jsem zapomenul kde žiju,ne všichni si tu stihli vytáhnout hlavu ze zadele :-D Jestli na základě zmíněného videa stavíš názor,tak je vše vysvětleno.Tak kluci at to jezdí a RC zdar.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: 6x6 mercedes AMG

Když je to tak super, jak říkáš, proč s tím nikdo nejezdí? A proč ty máš Vateru a né tuhle čínu? I sám majitel je podle svých příspěvků z auta nešťastnej a ty to tady chválíš do nebes? Když stojí díly pár korun, pošli nám odkaz kde je tady koupit, aniž by jsi se bál cla a čekal měsíc. To jsou věci, co mě zajmaj. Né že je škodovka nejlepší auto. To totiž už všichni vědí :-D
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: 6x6 mercedes AMG

P.S. dokonce si myslím, že si Borlub koupil konkrétně auto z toho videa, protože se objevilo na Modelbazaru. Takže jestli ho koupil tam, je to velmi pravděpodobné.
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: 6x6 mercedes AMG

OK,jsem skoro doma.v UK.Nebyl problem si to poslat na moji adresu tam,a rict domaci at to jen preposle sem.A protoze je to v ramci EU,celniky to nezajima.Ale i tak jsou cesty,jak to dostat z NON EU sem.Ale verejne by to siril.jen blbec,ze jo :OK:
Tu cinu mam,nevarim tedy z vody.A jak jsem rekl,znam lidi co.to maji taky,i 4koly a ver nebo ne fakt to drzi.Bylo asi nestatstny to koupit jety,koupit to novy,podchytif par nedostatku,mas za ty penize odpovidajici vec.Ano koupit to za 6tic jety,kdyz se ted venku da koupit scx10 cca za 6500,- neni vyhra,a ten Axik rozhodne vydrzi vice,to je dany.
A Vaterru mam pro to,ze me po dvou Axialech prestalo bavit,ze to ma za chvili ma na predku zemedelsky vule,nezataci to,dify jako krava.A Ascender me vysel jeste o par stovek levneji nez SCX,takze neni co resit.Navic mohu odprisahnout,ze po roce VELMI intenzivniho pouzivani.je Vaterra v 99% stavu(rozborka ze zvedavosti minuly tyden).
Nebudem mu to tady zasirat,ale jsem rad ze je.vse v dobrem.vysvetleno :OK: RC zdar!
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: 6x6 mercedes AMG

Tahle diskuze je velice zajímavá :lol:

"moc sem nejezdil , spíš opravoval" a nasleduje tak dlouhej seznam , že majitel průměrnej majitel axialu ho nesestaví za dva roky...

ono levný je jedna věc , ale když z axialu vyndas ložiska , das tam imitaci tlumičů , levný nefunkční gumy , odleješ ho z plastu na květináče , sundáš licence , nahodíš elektro z hračky , kovový veci zplastovatíš tak on taky bude levnějsí...

"krom jedno kardanu a Chubu bez závad"

já jako nevim , ale tohle jsou docela podstatný závady , a jsou ty lepší závady pevnostní konstrukční ty můžeš nejak vyřešit , počkej až najedou ty závady z opotřebení....
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
burlub
Nově příchozí
Příspěvky: 71
Registrován: 08.02.2016 16:38
Bydliště: Chlum u Křemže

Re: 6x6 mercedes AMG

To auto z toho videa to není, ale je to hodně podobný stav.
To řízení je vážně prekérka, ale po přendání serva na nápravu se dost zlepšilo. Myslíte že by mi pomohly kardanové poloosy, anebo prostě ty dvě zadní nápravy nedovolí víc zatočit?
No bude to auto na pokusy a opravy co zvládnu.
je fakt že jezdím tak dvě maximálně tři hodiny a pak den dva opravuji.
Ten plast je asi vážně z květináče :-D
burlub
Nově příchozí
Příspěvky: 71
Registrován: 08.02.2016 16:38
Bydliště: Chlum u Křemže

Re: 6x6 mercedes AMG

plutoone84 píše:Není 3x lepší. Je lepší 10x. Stačí si pustit první minutu tohodle videa https://www.youtube.com/watch?v=ceC9vts_kfE a hned vím, jaká je to mr.ka.

Jo máš pravdu je to peklo, nevím jak ty, ale já rád pořád něco kutím a zkoumám od toho je modelařina. Samo závad by mohlo být méně, ale až ho zase z provozním tak ti nafotím kde jezdím a na ten terén vážně stavěný zatím není.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: 6x6 mercedes AMG

To že to málo zatáčí, je daný konstrukcí 6x6. Já mám SCX 10 4x4 i 6x6 a za stejných podmínek má 6x6 asi o 25cm větší poloměr otáčení jak 4x4.
Jestli by nebylo lepší najít Mercedesu nového majitele a juknout třeba na
Prodám Axial Wrangler na podvozku SCX 10. Motor axial 55t, regulátor speedstar 2 crawler edition, RC soupravě spektrum,baterie lrp-vtec-li-pol-5700mah, Servo savox sw 1211sg-digital waterproof. Pořizovací cena 17 000, nevyužité, ježděno 3x cca 1h. (zobrazit celý inzerát...)
Cena: 8 500 Kč
tel.: 728733363, Pavel
e-mail: blahnikpaja@gmail.com
region: Plzeňský kraj
vloženo: 8.2.2016 21:17, inzerát č. 688026 QR kód
http://inzerce.modelbazar.cz/rc-model/a ... ro/?page=2
Jestli je lepší Vatera, nebo Axiál je jako se hádat o AUDi a BMW, ale obojí je 100% lepší volba, jak toto.
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: 6x6 mercedes AMG

Ale no tak-pletete vlastnosti se zavadama,upravy s opravama.To ze to shit plastovej ram napr vidis kdyz si to kupujes,to je dana vlastnost a kd toho se odvijejici dalsi.To ze vypizlas kovovej je uz prece uprava,funguje prece oboji.Za nutnou opravu povazuju ometeny ozubeny kola po mesici.
Vaterra ci Axik je opravdu boj jako kdyz se.bavi zastanci francouzkych vs nemecych aut.Za mne Axial pouze kdyby stal tolik co ta Cina,ale roky slouzily,takze nemuzu rict ani slovo.
Proste mi jen popochlo.to,kdyz nekdo.neco nevidi ani z rychliku,nebo stylem-Jirka ma dedu.a.jeho brachy slysel,a uz vi jaky to je.Ja si budu stat za svym,ze v cene kolem 5tic za nivy rtr si to proste svy spokojeny.uzivatele najde.

Zpět na „Ostatní modely a novinky“