Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Čím osadit Venon Creeper

Zdravím všechny přítomné,mám velku prosbu,jsem úplně začínající modelář RC,chci si koupit Venon,ale můj problém je v tom,že nikdy jsem nic takoveho nestavěl!!Stavby se nebojím,jsem mechanik a hrozně se už těším...ale potřebuji poradit,vypsat jaké servo,motor,RC soustavu..kolika kanálovou...neboť chci uzávěry diferáku udělat na elektriku atd...A až to budu mít na hromadě,jak zapojit???Já vím ,budou vám asi připadat dotazy blbé,ale laik je má.A cena,no držme se průměru a raději kvalitnější..děkuji všem za nějakou radu... :lol:
puma1
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

Venom v 1:10 jsem viděl teď jako novinku ale záleží i na gumách a jejich ofsetech protože ten venom má v originále rozchod kolem 267mm což je poměrně hodně když AX-10 má asi 250mm a je to tak akorát na 1:10 . Nejlíp se asi dělá s originálem SCX-10 která i s originálama kolama má něco kolem 225-230mm nevím přesně. SCX a AX má dokonce co se týká náprav stejný rozměry opravdu pak záleží na kolech.
puma1
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

pardon teď se omlouvám já jsem se tady rozepsal a přitom se jedná o Crawler projekty tak tam je to moje pojednání trochu mimo.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Mimo to není,ale já potřebuji napsat základní radu začínajícímu...jaký typ motoru,jaké nej.serv,jaký regulátor,jakou RC ať funguje i na ovládání uzávěrek atd.....díky :sad: :lol:
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

regl bych doporučil buď specifickej pro crawlery, nebo nějakej, co má možnost nastavení především brzdy v neutrálu (drag brake)...bez ní se crawlit asi nedá...k němu motor nejspíš asi klasicky 55závitů...nevim teda jak jhe Venom zpřevodovanej, ale ta 55ka je nejpoužívanější (myslim) a je to dobrej výchozí bod...asi bych se nebál comba od Novaka...Novak Rooster Crawler...nebo případně jenom Novak regl a motor dle vlastní volby...nicméně těch možností je mraky...hodně vychvalovanej je Tekin, myslim, že ho jezdí MikeP, nebo pak něco od CastleCreations, to zas jezdí Deekay...eventuelně pak finančně náročnější cesta nějakýho stříďáku...tam se mi jako sympatický jeví combo Novak Goat...

servo na řízení obecně co nejsilnější...tam to fakt záleží na vlastním výběru...nicméně síla je základ a pod 15ti kilový bych u crawlera nešel...

na uzávěrky by měly stačit slabší serva, možná by to utáhly i miniserva, abys ušetřil nějaký místo...

radio aby mělo tolik kanálů, koli budeš chtít ovládanejch funkcí...nejspíš teda 1. kanál pohon, 2. kanál řízení, 3. + 4. kanál uzávěrky, plus případně další kanál na zatáčení zadní nápravy...z toho mi plynou minimálně 4 kanály...pokud vim, tak mezi volantovejma takovejch moc neni a sou docela mastný, takže bych šáh po páčkovce a to asi rovnou po 2,4 GHz abys nemusel řešit rušení a frekvence a podobně...Spektrum DX5e, DX6 (už se špatně shání), DX6i a další, Futba má snad taky nějaký takový, pak je tady na hlavní stránce článek o nějaký uplně laciný z ciziny...

...tohle ber jako takovej spíš úvod...crawlery nejezdim, tkaže tohle sou spíš teotretický doporučení...kluci se určitě rozepíšou a poraděj...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
puma1
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

z těch rádií je možno sehnat za slušný peníze od hiteca i ve 2,4Ghz páčkovku je to Optic tuším 7,kanál do 5000,-
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Tak ja Honzu jenom doplnim.

Ve specifikaci pro creepera doporucujou motor 55 zavitu. Mozna by mohli rict kluci, co s tim jezdej, jak se jim to zda, co do rychlosti.

55T motory dneska dela kdekdo, vyber je velkej, ale neni treba to moc resit, staci i nejlevnejsi od Integy (Matrix Pro Lathe 55T). Dalsi varianty jsou od Novaka, LRP, Tekinu, Venomu a nevim koho.

Regl s brzdou v neutralu je povinnost. Jeste bych pridal jako moznost na vyber ceskej DSYS. Roooster combo od novaka je slusnej blbuvzdornej zaklad za rozumny penize, ale nic nenastavis. Tekin (FX-R) i Castle (Sidewinder nebo Mamba) jsou daleko sofistikovanejsi, bohuzel hur dostupny.

GOAT combo nemuzu rict, ze by bylo spatny, ale tak nejak se stejne vsichni drzej stejnosmernejch motoru.

Dobry servo je zaklad, na opravdovy crawleni to chce neco poradnyho. Bohuzel se to odrazi i na cene. Ja preferuju serva pres 20kg. Ne ze by to se slabsim nejelo, ale sou situace, kdy se to proste hodi.

Problem ultra silnejch serv je jejich vyziva. Optimalni je oddelit napajeni od reglu a pouzit BEC, ktery napaji servo naprimo.

Myslim, ze serva na uzaverky nejsou standardy, takze budes omezen rozmery, kdyztak me nekdo opravte.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vita_Valke
Nově příchozí
Příspěvky: 49
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Valkeřice - okr. Děčín
Kontaktovat uživatele: WWW

vysílač bych doporučil asi Dx6i, na www.hobbycity.com se dá pořídit okolo 3700,-kč což je bezkonkurenční...

servo mám ve předu HS-7955TG a na zatáčení zadní nápravy HS-645MG
hodně levný a docela silný servo najdeš tady: http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=6222

pohon mám Hobbywing EZrun brushelles 32T, je to čínskej stříďák ale chodí moc hezky

co se týče diff locku tak k tomu serva dostaneš ale je to vymyšlený dost blbě, pomocí lanka s bužírkou, tlakem to diff zamiká a tahem otvírá, moc to nefunguje, já to vyřešil gumičkou která drží páku na furt zavřeno a servo zabere na tah jenom při odemknutí, pokud bys chtěl trošku lepší serva tak nejlepší v tý ceně: http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... roduct=662 určite 100x lepší jak origo
Venom Creeper, DX7, iWaver Mini Cooper
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Venon creeper

Děkuji vám moc všem,už objednávám venon a nějak už si poradím!!!Kdybych nevěděl tak napíšu!!Vidím že tady jsou super lidičky!!!Budu pak potřebvat porait i se zapojením....
Uživatelský avatar
Mutant
Častý přispěvatel
Příspěvky: 566
Registrován: 05.02.2009 0:00

jj taky doporucim DX6i. Cena minimalni, radosti udela kupu
Traxxas Sumec, RC4WD rock crushers 40, Tekin RX8 / T8 1550 kv 2x3S paralel, trialek, crawleni, takovej mazlik..

http://maranamarana.rajce.idnes.cz/Trax ... _expedice/

http://www.youtube.com/watch?v=dnx0LDBD ... rder&list=
Uživatelský avatar
rskedar
Nově příchozí
Příspěvky: 95
Registrován: 10.06.2009 0:00
Bydliště: Havířov

taky jezdím ve venomu ezrun 32T, ale někdy by bylo třeba víc rychlosti ( když je třeba někam šusem vyjet) dá se pak použít i 3s lipo jen se musí vyměnit větráček u réglu, ten by tu 3s nerozdýchal.

trochu mi tam ale nefunguje ta brzda v neutrálu - taky vám to nechce moc brzdit? A někdy se stane, že když přibrzdím z kopce a chci zacouvat, tak musí auto prvně úplně zastavit a až pak dá zpátečku.....
Rubicon CREEPER
SAVAGE FLUX XL HP
SAKURA ZERO S
LRP S10TCR
Uživatelský avatar
Vita_Valke
Nově příchozí
Příspěvky: 49
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Valkeřice - okr. Děčín
Kontaktovat uživatele: WWW

brzda mi funguje v pohodě a na 3S taky jedím normálně, větráček to pobírá v pohodě však ten regl je stavěnej na 2-3S
Venom Creeper, DX7, iWaver Mini Cooper
Uživatelský avatar
rskedar
Nově příchozí
Příspěvky: 95
Registrován: 10.06.2009 0:00
Bydliště: Havířov

aha, no všude se uvádí, že régl je na 3s, ale prý je nutná výměna toho větráku, tak nwm jestli to mám zkoušet nebo ne....nerad bych to odvařil. má s tím ještě někdo zkušenosti?
Rubicon CREEPER
SAVAGE FLUX XL HP
SAKURA ZERO S
LRP S10TCR
Uživatelský avatar
Vita_Valke
Nově příchozí
Příspěvky: 49
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Valkeřice - okr. Děčín
Kontaktovat uživatele: WWW

kde se uvádí ta výměna? na reglu je přimo 2-3, jinak i kdyby to na něj bylo moc tak výměna je zbytečná, stačilo by napájení větráku hnát přez nějakej mini odpor, já jezím na 2S tak nevím, 3S jsem zkoušel ale pak dost praskaj poloosy takže dlouhodobě sem to netejral
Venom Creeper, DX7, iWaver Mini Cooper
Uživatelský avatar
rskedar
Nově příchozí
Příspěvky: 95
Registrován: 10.06.2009 0:00
Bydliště: Havířov

někde jsem to viděl i u toho 35A reglu, ted sem narychlo našel jen tohle. předpokládám, že větrák je použit u obou verzí stejný.

http://cgi.ebay.com/Ezrun-RC-Truck-Car- ... 19b869f36c



Obrázek
Rubicon CREEPER
SAVAGE FLUX XL HP
SAKURA ZERO S
LRP S10TCR

Zpět na „Venom“