Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

mel jsem moznost tu rolbu ridit a s tou volantovkou je to paradni ;-) ale chybi tomu vez kanon ostketten to ma ale neni to stug III :-D ale je to Fandovo srdcovka tak nic proti ja bych si radsi koupil tohle http://store.rc4wd.com/112-Scale-Earth- ... _3828.html :-p
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

Počkej do jara.

Za rok Fanda vystřídal sedm kastlí, tři podvozky a jednu rolbu. Interval vychází na březen - už abys vymyslel kam na kopanej písek aby bylo co přesouvat.
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

vy jste oba stejný mimoňové :-D Wolffe to víš,že bych ten nakladač radši,ale furt to vychází skoro 90tic bez pošty,a tak velký prasátko fakt nemám,tak se budu muset spokojit s těma sedmi lexankama za rok.
Mirečku až tvoje RRC pozná vyproštovací kovovou radlici s hákama a šeklama,kterou chystám na léto,tak těch kastlí taky budeš potřebovat víc :OK:
Pro ostatní-takhle vypadá provoz,mimo"sezonu"- http://www.youtube.com/watch?v=f-4AG7o3q-s
Macarony
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 16.12.2012 20:34
Bydliště: Táborsko

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

na siláže s rolbou....to by mě nenapadlo :wink:
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

Macarony píše:na siláže s rolbou....to by mě nenapadlo :wink:

no právě,to je to,že každej vidí rolba=sníh,a co zbytek roku.Můj kamarád je"profesionální"horal,a ve výšce 2.500m a výš tráví téměř půl roku,když je zrovna tady ve středu Evropy,tak za ním občas vyrazím,a když tam ty stroje vidím v akci,nebo když mi vypráví co všechno za příslušenství se na to dává,a k čemu všemu se to používá,tak si troufám říct že by jste nevěřili.Letos mám za ním pozvání na březen do oblasti Otztal-Brener,a prý se to tam Pistebully jen hemží,tak snad něco vyfotím pro inspiraci :OK:
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

Tak pár fotek z minulého víkendu,zkouška nových pásů za nekřestanské peníze-a to neujely po sněhu ani metr.Vyzkoušeno na písku a pak přezuto zpět na letní-travní pásy.A také nová zahrádka,tyč a hák na radlici,světla,majáky až příští zimu.Fota zde-
http://fanda9.rajce.idnes.cz/Kyosho_Blizzard_SR/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

no vida. vono je to velky jako krava, to bude k ostatnim vazne akorat. pasy maji koule, doplnky dobry, musis nasadit nejakou poctivejsi vyprostovaci vybavu... nakou kladku a hafo lan...
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

Fanda 9 píše:.............tak za ním občas vyrazím,a když tam ty stroje vidím v akci,nebo když mi vypráví co všechno za příslušenství se na to dává,a k čemu všemu se to používá,tak si troufám říct že by jste nevěřili........ :OK:


To by mě zajímalo,můžeš písnout k čemu by se dala použít třeba na jaře nebo přes letní sezonu??
To je stroj na sníh a né na bláto.To video jsem viděl.
Hod nějaký typ k použití stroje. :?:
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

Max-no nevím jestli myslíš malou nebo velkou,já si tu svojí budu oprašovat zas až do zimy,možná to vytáhnu do pískoven,ale v blátě to trápit nebudu.Ale pokud ti jde o použití běžných roleb,tak mám kamaráda horala v Otztalu(IT a AU hranice)a ten říkal,že tam s tím makají celý rok,dokonce vyprávěl,že jednu místní osadu doslova 2 rolby postavily,mají na tom od frézy po vidle na palety všechno,použití prý stejné jako MB Unimog.A servis probíhá tak,že dvakrát do roka přijede tahač s podválem na kterým veze rolbu bez pásů,rozpojí pásy,vymění kus za kus,odveze tu starší na servis a jede se dál.To že mi tady vidíme rolbu jen pod sjezdovkou neznamená,že to jinde nejde jinak ;-)
Když jsem koukal na nějáké CAN forum,tak tam na podvozky rolby dávají boudy z těch amerických dodávek a přepravují se s tím lidi,nebo je bouda menší a zbytek korba...prostě všestranné použití.Nicméně to s Kyosho neplánuju,bohužel jsem to špatně načasoval a koupil ji v nejteplejší zimě za 60 let,smůla.Ale ona se dočká.... :OK:
Uživatelský avatar
marcel
Uživatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20.12.2012 20:56
Bydliště: Banská Bystrica - Králiky
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

s tým Otztálskom máś pravdu -v Soldene som to videl na jarnej lyzovacke . ratrak prerobený na vozenenie materiálu na horske chaty a udajne v lete a na jeseň s tym zvažajú nakosenú trávu z lesných pastvín. takze urćite to ako jedno zo svojich RC modelov vyuźijeś aj mimo snežných mesiacov / ak ešte dakedy budú /
Inak niečo podobne som aj ja špekuloval postaviť -nakoniec som na pásový podvozok z tanku nasadil karoseriu hammera. a super to / po úprave prevodovky / jazdí
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

Marcel-vím co říkám :OK: Tak sem dej nějákou fotku(nebo odkaz) toho tvýho stroje!
zlej prcek
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 28.10.2014 19:26

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

Zdravím všem!
Už jako kluk jsem podlehl kouzlu sněžných pásových vozidel, je to srdcovka, a proto jsem se vždycky poohlížel po nějakém modýlku. Kyosho mě lákalo, ale nechtěl jsem do toho nasypat ze začátku takovou vatu. Nejsem totiž modelář, spíš jen obdivovatel a uživatel. Jasnou volbou pro mě tedy byla rolba od Dickie. Musím uznat, že to není úplně špatný modýlek. Užil jsem si s tím na sněhu dost legrace a celkem mě překvapilo, co to zvládne projet. Nicméně letos jsem neodolal a koupil jsem ještě Blizzard SR. To je zase model úplně o něčem jiném. Každopádně jsem rád, že existuje tohle vlákno, chtěl bych se totiž dozvědět víc, jak je možné si s rolbou trošku pohrát. Nejvíc mě asi nebaví, že se rolba chová jako auto na dálkové ovládání. Nemá plynulé rozjezdy a maximální rychlost modelu je pro mě až zbytečně vysoká, ale to záleží na každém... Zajímalo by mě tedy, jestli se toto dá nějak ošetřit? Čím začít? Jak omezit maximální rychlost, jak si pohrát s těmi plynulými rozjezdy atd. Někdo tady psal, že je nutné překopat elektoniku. Otázka je, jak?
Díky předem za případné odpovědi či postřehy. Zima se blíží.... :-)
Adam
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

Pokud dáš pomalejší motor (více závitů) tak se model samozřejmě zpomalí a rozjezdy budou reálnější. Teda za předpokladu,že je tam regulátor otáček.
zlej prcek
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 28.10.2014 19:26

Re: Kyosho Bilzzard SR 1:12 sněžná rolba

no vždycky jsem myslel, že když je regulátor, je automaticky i střídavý motor (3 konektory k připojení). Ale tady je asi klasický stejnosměrný motor, ale nějaký regulátor tam být musí, když se otáčky dají regulovat. V tomhle jsem fakt strašnej amatér, tak se omlouvám, jestli píšu nesmysly...

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“