Uživatelský avatar
JohnnyBOSS
Uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 09.07.2014 21:03
Bydliště: Olomóc už nee. Včil Mohelnica
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Bobina 2.1

tady vlastně všichni mají kočky :mrgreen:
AXIAL SCX10 Defender D90 KAREL
AXIAL SCX10 Mercedes Benz 3553 TRUCK TRIAL BOBINA 2.1
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Bobina 2.1

:-D :-D A zpět k Bobině....Super chladič,mě by se s ním tak dělat nechtělo. Tak doufám,že pořádně drží,ať ho nikde nestratíš.. :-) A je dostatečně velký? Ať na trialu stihne uchladit tolik vody v motoru..
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
JohnnyBOSS
Uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 09.07.2014 21:03
Bydliště: Olomóc už nee. Včil Mohelnica
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Bobina 2.1

je velikostně tak, aby se vešel i tam, kde normálně má být :mrgreen: Já myslím že je velikostně OK, však zítra uvidíš :D no dělal jsem ho tak 2,5 hodiny, to není tak hrozný :D ale co se týče ceny tak by asi vyšlo levněji to někde koupit už hotový :D ikdyž půl kilovej chladič asi nikdo neprodává :mrgreen: :mrgreen:
AXIAL SCX10 Defender D90 KAREL
AXIAL SCX10 Mercedes Benz 3553 TRUCK TRIAL BOBINA 2.1
Uživatelský avatar
JohnnyBOSS
Uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 09.07.2014 21:03
Bydliště: Olomóc už nee. Včil Mohelnica
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Bobina 2.1

Tak přináším poznatky z opravy po včerejší expedici, kdy jsem startoval s kompletním autem 6x6, cca ve 2. třetině cesty tam jsem měl už jen 4x6, později 2x5 a 5 metrů před cílem zpět u auta 0x5 :mrgreen:
Obrázek

Už chvilku po startu se začaly z prostřední nápravy ozývat při zrychlení nebo při přejezdu překážky divné zvuky. Takže auto více méně jelo už jen s přední poháněnou nápravou. A najednou mi ve vodě vypadl z předního kardanu kříž :mrgreen: Tímto děkuji za půjčení šroubu, matky a hřebíku, díky čemuž jsem celou expedici dojel :tleskam:
Obrázek

Později se mi povolilo kolo na prostřední nápravě a stihl vypadnout i ten čep, který se strká do poloosy. Jelikož náprava stejně nebyla hnaná a další čep se mi nechtěl hledat tak jsem kolo sundal a bylo po problému Takže už jsem měl jen 2x5 :lol:

A pár metrů před cílem se vyšroubovala matka a ulomil hřebík, který tvořil improvizovaný kříž předního kardanu :D k autu jsem těch pár metrů dojel už jen se sporadicky poháněnými třemi zadními koly :lol:
Obrázek

A teď rozbor závady :-I

Proč vypadl kříž z předního kardanu těžko říct, ale to v modelexu špatně utáhli :mrgreen:

Zvuky a později disfunkci prostřední nápravy jsem odhalil až doma
Obrázek
Ze hřídele, na které drží to menší ozubené kolo, se odlomila krajní část a díky tomu z ní vypadla ségrovka.
Obrázek
Celá hřídel jezdila dopředu a dozadu a začalo to přeskakovat o zuby. Ty podle toho taky vypadaly. Zajímavé je, že se to stalo na obou stranách té průchozí nápravy :mrgreen: Takže jsem šáhl do šuplíku, vyndal úplně novou průchozí nápravu, kterou jsem měl nachystanou na něco, co už asi nikdy nedodálám, a šupl jsem to na Bobinu :OK:
Obrázek


Jako bonus nakonec bych ještě chtěl uvést, že jsem doma po sundání druhého kola z prostřední nápravy zjistil, že praskl ten čep, co se zasunuje do poloosy (ten, který jsem na druhé straně ztratil na expedici). Normálně byl napůl, nechápu :lol:

Když už jsem měl špinavý ruce tak jsem si říkal, že se podívám i na přední nápravu, která sloužila Bobanovi na Bobině 2, Bobině 1 a předtím ještě na čemsi :mrgreen: Navíc asi dostalo zabrat ložisko, když to jelo takovej kus s kardanem udělaným z hřebíku :-p A se zájmem jsem zjistil, že tam byla opět už téměř odlomená ta krajní část hřídele, kde drží ségrovka :mrgreen: A byla dost opotřebená i obě ozubená kola. Tak jsem nechal původní jen ten plastovej obal, dovnitř dal všechno nový a tradá :lol:

V úterý mi kamarád udělá ten přední kříž z nádstavce z gola sady a pak to třeba už bude zas chvilku fungovat :D

Každopádně pokud někdo chcete stavět auto nad 7Kg a používat Axial nápravy tak to asi nedělejte, pokud s tím chcete i jezdit :mrgreen:
AXIAL SCX10 Defender D90 KAREL
AXIAL SCX10 Mercedes Benz 3553 TRUCK TRIAL BOBINA 2.1
Uživatelský avatar
widra1
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 18.12.2011 0:00
Bydliště: Bradlecká lhota - kousek od Jičína

Re: Bobina 2.1

Proto jsem na své šestikole měl každou nápravu hnanou zvlášt a i když to atakovalo 7kg hranici tak vše bylo v pohodě.
Jo kardany byly Junfac.
;-)
MST CMX VW BAJA
http://widra1(.)rajce(.)idnes(.)cz
Uživatelský avatar
JohnnyBOSS
Uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 09.07.2014 21:03
Bydliště: Olomóc už nee. Včil Mohelnica
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Bobina 2.1

já už jsem přes 7kg a to na tom autě ještě není všechno :lol: Asi to budu muset vyřešit taky tak, že bude každá náprava zvlášť, uvidíme, co to vydrží teď :mrgreen: Už je v tom zase docela dost peněz a chtěl jsem víc už jezdit než spravovat :mrgreen: Třeba ten Defender na podvozku SCX10, co mám v podpisu, tu expedici zajel bez mrknutí oka, pouze se v půlce cesty zpátky vyměnila baterka :mrgreen: Tak nějak bych si to představoval i u Bobiny :mrgreen:
AXIAL SCX10 Defender D90 KAREL
AXIAL SCX10 Mercedes Benz 3553 TRUCK TRIAL BOBINA 2.1
Uživatelský avatar
widra1
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 18.12.2011 0:00
Bydliště: Bradlecká lhota - kousek od Jičína

Re: Bobina 2.1

Najdi si tu o stránku dál Honcho 6x6 vyproštovák,to byl muj Goliáš :-D
J
MST CMX VW BAJA
http://widra1(.)rajce(.)idnes(.)cz
Uživatelský avatar
JohnnyBOSS
Uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 09.07.2014 21:03
Bydliště: Olomóc už nee. Včil Mohelnica
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Bobina 2.1

kouknu se, diky :wink:
AXIAL SCX10 Defender D90 KAREL
AXIAL SCX10 Mercedes Benz 3553 TRUCK TRIAL BOBINA 2.1
Uživatelský avatar
widra1
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 18.12.2011 0:00
Bydliště: Bradlecká lhota - kousek od Jičína

Re: Bobina 2.1

Když by jsi zatoužil po té rozvodovce až na 8x8 tak si jí dal Martin(Slick7) do nabídky svého shopu.
J.
MST CMX VW BAJA
http://widra1(.)rajce(.)idnes(.)cz
Uživatelský avatar
JohnnyBOSS
Uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 09.07.2014 21:03
Bydliště: Olomóc už nee. Včil Mohelnica
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Bobina 2.1

jojo, já ty jeho stránky sleduju, ale děkuju :) uvidím, co to teď vydrží s novejma věcma a pokud to bude stále poruchové tak to tak vyřeším :mrgreen:
AXIAL SCX10 Defender D90 KAREL
AXIAL SCX10 Mercedes Benz 3553 TRUCK TRIAL BOBINA 2.1
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Bobina 2.1

Ten zadní pi*a plech na korbě je z hliníku? Neodlehčilo by se to kdybys ho vyměnil za PSH ?
Uživatelský avatar
JohnnyBOSS
Uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 09.07.2014 21:03
Bydliště: Olomóc už nee. Včil Mohelnica
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Bobina 2.1

jo je to z hliníku, ale zas tolik to neváží a navíc to dorovnává váhu té kabiny :D Nejtěžší je asi ten rám jako takovej :mrgreen:
AXIAL SCX10 Defender D90 KAREL
AXIAL SCX10 Mercedes Benz 3553 TRUCK TRIAL BOBINA 2.1
Uživatelský avatar
JohnnyBOSS
Uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 09.07.2014 21:03
Bydliště: Olomóc už nee. Včil Mohelnica
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Bobina 2.1

Tak jsem udělal další zkušební jízdu s Bobinou v rámci příprav na 3.1.2015 :mrgreen: Včera se mi vyšroubovala písnice z tlumiče a ztratil jsem pružinu :lol: Tak jsem to dnes spravil a vydali jsme se do Loštic, kde je to fakt super jak v létě tak v zimě. Udělal jsem si i takový malý branky, aby to ježdění mělo nějakej smysl :lol: A abych dokončil tu myšlenku o přípravách tak dnes se mi už jen povolila matička od předního tlumiče a ten se vyhákl z uložení (ještě že má Bobina na přední nápravě celkem 4 tlumiče, tak to jelo i tak) :mrgreen:

Zde nějaké fotky a fakt vřele doporučuju se do Loštic ve větším počtu lidí vypravit, napíchat si branky a jezdit, protože tam je asi milion možností :mrgreen:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
AXIAL SCX10 Defender D90 KAREL
AXIAL SCX10 Mercedes Benz 3553 TRUCK TRIAL BOBINA 2.1
Uživatelský avatar
JohnnyBOSS
Uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 09.07.2014 21:03
Bydliště: Olomóc už nee. Včil Mohelnica
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Bobina 2.1

A tady jsou dvě videa z dnešní trati :tleskam: Přepněte si to na HD :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=rci0Vdo ... e=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=FWdu0P9 ... e=youtu.be
AXIAL SCX10 Defender D90 KAREL
AXIAL SCX10 Mercedes Benz 3553 TRUCK TRIAL BOBINA 2.1
Uživatelský avatar
bobo.ol
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 15.07.2014 21:51

Re: Bobina 2.1

Špica , cool, super :tleskam:
Taky se to tam tak bořilo ,jak v létě???

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“