Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Kamaz 4326-9 Dakar

Klingy píše:Tohle je zatim první zkouška zejtra to skusim venku. Mam náký listy ještě nadělaný tak je kdyžtak přidám


Zkusil bych přitvrdit nejdříve jen předek.Ono to ve skutečnosti s těma autama dost háže a naklání se.Takže budeš mít asi období ladění podvozku.Ale věřím že se ti zadaří když jsi již tak daleko.
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Kamaz 4326-9 Dakar

myslím si že akorát :OK: :tleskam:
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Klingy
Uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 11.02.2012 0:00
Bydliště: Praha Západ

Re: Kamaz 4326-9 Dakar

Milan3528 píše:
Klingy píše:Tohle je zatim první zkouška zejtra to skusim venku. Mam náký listy ještě nadělaný tak je kdyžtak přidám


Zkusil bych přitvrdit nejdříve jen předek.Ono to ve skutečnosti s těma autama dost háže a naklání se.Takže budeš mít asi období ladění podvozku.Ale věřím že se ti zadaří když jsi již tak daleko.




tom mam v planu zkusit nejdřív přitvrdit jen předek von je těžší .No ale jak řikáš bude období ladění :-D
Uživatelský avatar
Klingy
Uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 11.02.2012 0:00
Bydliště: Praha Západ

Re: Kamaz 4326-9 Dakar

Takže znova! :-D starý šasí bylo zbastlený ,zkroucený,nepřesný,rozvrtaný,všelijak upravovaný a navíc bylo dělaný na krátký listový pera. Tak nastal čas udělat nový s drobnejma úpravama i trošku víc kamazovský

Obrázek
Obrázek
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Kamaz 4326-9 Dakar

;-) poctivá práce
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: Kamaz 4326-9 Dakar

To už vypadá lépe, pěkný. :OK: Čím pak je to řezaný? Laserem, vodním paprskem, plazmou, na pásové pile, nebo pěkně růčo, pilkou (rozbrus) a pilníkem?
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Klingy
Uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 11.02.2012 0:00
Bydliště: Praha Západ

Re: Kamaz 4326-9 Dakar

je to všechno řezaný flexou žádný jiný vymoženosti na to doma nemam :-D
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Kamaz 4326-9 Dakar

Klingy píše:je to všechno řezaný flexou žádný jiný vymoženosti na to doma nemam :-D


Tok to seš teda frajer a máš boží trpělivost.Já řezal hliník a málem mě kleplo.A to jsem samozřejmě měl kotouč na hliník.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Kamaz 4326-9 Dakar

Klingy, jasna vec, toho se clovek nesmi bat :FINE:

Vypada to skvele. Az to potopis do modry tak to bude vypadat jak sesroubovana stavebnice. Dobrej kamaz. To vis, chtelo by to, aby umel jezdit pekne svizne a ta hmotnost dala vyniknout ty jizde. Nedavno tu jeden kolega daval video tatry princezny a to se mi moc nepozdavalo, coz auto super, ale ta jizda - skakalo to jako CCcko vyndany z krabice. Jsem zvedav, jestli se ti podati podvozek naladit na peknou houpavou jizdu
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: Kamaz 4326-9 Dakar

Milan3528 píše:
Klingy píše:je to všechno řezaný flexou žádný jiný vymoženosti na to doma nemam :-D


Tok to seš teda frajer a máš boží trpělivost.Já řezal hliník a málem mě kleplo.A to jsem samozřejmě měl kotouč na hliník.

No, řekl bych, že železo jde řezat vpohodě, sice je to zdlouhavé a chce to řezat s citem ale jde dobře. Zatímco hliník se maže a blbě se řeže . Když sem řezal hliník pilkou na železo tak to bylo peklo :-D
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Klingy
Uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 11.02.2012 0:00
Bydliště: Praha Západ

Re: Kamaz 4326-9 Dakar

Milan3528 píše:
Klingy píše:je to všechno řezaný flexou žádný jiný vymoženosti na to doma nemam :-D


Tok to seš teda frajer a máš boží trpělivost.Já řezal hliník a málem mě kleplo.A to jsem samozřejmě měl kotouč na hliník.


Já řežu hliník raději přímočarkou s plátkem na železo von se ten hliník flexou hodně maže. mám na mysli teda plech do nákejch 3mm




Mira píše:Klingy, jasna vec, toho se clovek nesmi bat :FINE:

Vypada to skvele. Az to potopis do modry tak to bude vypadat jak sesroubovana stavebnice. Dobrej kamaz. To vis, chtelo by to, aby umel jezdit pekne svizne a ta hmotnost dala vyniknout ty jizde. Nedavno tu jeden kolega daval video tatry princezny a to se mi moc nepozdavalo, coz auto super, ale ta jizda - skakalo to jako CCcko vyndany z krabice. Jsem zvedav, jestli se ti podati podvozek naladit na peknou houpavou jizdu



Podvozek už se mi podařilo naladit tak akorát že se houpe ale neni to uplná žvejkačka .Ted to jen přehodit na tohle šasí a ještě to chce přídavnou převodovku na sílu a střídák na svižnost a měo by to být ok
Uživatelský avatar
Klingy
Uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 11.02.2012 0:00
Bydliště: Praha Západ

Re: Kamaz 4326-9 Dakar

Tak podvozek je sestavenej a vyrobeny kaslíky na baterky

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Klingy
Uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 11.02.2012 0:00
Bydliště: Praha Západ

Re: Kamaz 4326-9 Dakar

tak zase pár kravinek
přední kryt ,,chladiče''
Obrázek
vyprošťovací plechy,rezervy sice malý ,tak asi jen dojezdový :-D
Obrázek
nášlap na blatníku aby ruský mužik neuklouzl :-D
Obrázek
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Kamaz 4326-9 Dakar

:FINE: Obdivuhodná práce.Klobouk dolu. :hura:
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Klingy
Uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 11.02.2012 0:00
Bydliště: Praha Západ

Re: Kamaz 4326-9 Dakar

Tak poslušně hlásím že kamaz je až na pár drobností hotov. Dnes dostal nové servo řízení z tahem 36kg a ještě bude potřebovat střídák aby byl svižnější.Trochu jsem do něj vrtal a odlehčoval a skončil jsem na váze 7,5kg bez baterek. jinak s jízdními vlastnostmi jsem spokojen v terénu to bojuje statečně i z uzávěrkou jen na zadnim difu a podvozek pracuje pěkně. No ale nicméně se stejně schyluje čas na to abych začal stavět nákou dakarskou dvanáctinu :-D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

celá stavba zde http://klingy.rajce.idnes.cz/projekt_Kamaz/ a nokonci ňáký mizerný videa z dneška

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“