Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Dakar Jamal 1:6

Po dlažbě to jede každýmu joudovi! my chceme video z terénu! :-D každopádně paráda že si to vyřešil, a teď šup nám ukázat jak to drandí po poli :tleskam:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Fikes
Nově příchozí
Příspěvky: 98
Registrován: 11.12.2014 18:49

Re: Dakar Jamal 1:6

Tak jsem málem ani nedospal....
vytáhl jsem tatru na pole a ejhle další rušení... :-( :-(
chvilku jela celkem pěkně řadila,brzdila...ale když dostala větší otřes všechno se po.....!!
jízdu jsem zakončil absolutní neříditelností s pouhým šuměním v servech...na nic nereágovalo...
tatru jsem naložil a odvezl do dílny,,tam šlo vše normálně...takže budu opět laborovat teplota,vibrace??
přidávám nějaké videa omluvte kvalitu atd..kameramanka hlídala špunta a třepala kosu :-D :-D

https://youtu.be/T264YTCpiLU
https://youtu.be/tYMozVNghLE
https://youtu.be/JgunV4jkWto
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Dakar Jamal 1:6

Nemáš náhodou v ramu proud? Kdyz jsem upravoval servo na Hanysovce, tak mi přes něj šla kostra do rámu a hadalo se to s kostrou motoru, v tvém případě s magnetem.....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Fikes
Nově příchozí
Příspěvky: 98
Registrován: 11.12.2014 18:49

Re: Dakar Jamal 1:6

gecko-x píše:Nemáš náhodou v ramu proud? Kdyz jsem upravoval servo na Hanysovce, tak mi přes něj šla kostra do rámu a hadalo se to s kostrou motoru, v tvém případě s magnetem.....

Jednou se mi stalo když jsem odpojil servo plynu od přijímače tak se mi rozjelo servo zatáčení a zastavilo se až na konci potenciometru,,,, když jsem vše vypnul a zpět připojil servo plynu..řízení se vrátilo do své výchozí nuly...
je to normální?? :-p :-p
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Dakar Jamal 1:6

Co používáš za soupravu ? Nemáš možnost vyzkoušet jiný rádio a přijímač ? Tam je problém že cokoli kovového jde na motor, tak to bude rušit. Jak máš řešený zhasínání motoru ?
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Fikes
Nově příchozí
Příspěvky: 98
Registrován: 11.12.2014 18:49

Re: Dakar Jamal 1:6

mara126 píše:Co používáš za soupravu ? Nemáš možnost vyzkoušet jiný rádio a přijímač ? Tam je problém že cokoli kovového jde na motor, tak to bude rušit. Jak máš řešený zhasínání motoru ?


soupravu mám FS GT3C i s přímačem,,,,jiné radio na zkoušku nemám...motor zatím zhasínám skratováním magneta tak jak je origo jen to není přes vypínač ale spojuji konektory.....
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Dakar Jamal 1:6

A máš ten zkratovací konektor dál od přijímače ? Na plyn máš lanko ?
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Fikes
Nově příchozí
Příspěvky: 98
Registrován: 11.12.2014 18:49

Re: Dakar Jamal 1:6

mara126 píše:A máš ten zkratovací konektor dál od přijímače ? Na plyn máš lanko ?

konektor je cca 40cm od přijímače....plyn je na lanko,,nejdříve dělalo neplechu ale když jsem ho připevnil rušení se stratilo,,,po jízdě v terénu se opět vrátilo...
přikládám foto pro představu jak je lanko daleko..
Obrázek
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Dakar Jamal 1:6

No osobně bych lanko vyhodil a dal plast, nerozumím tomu zapojení přijímače, ta velká baterka a ta věc u přijímače je k čemu ? Servokáble jsou nějaký upravovaný ?
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Fikes
Nově příchozí
Příspěvky: 98
Registrován: 11.12.2014 18:49

Re: Dakar Jamal 1:6

mara126 píše:No osobně bych lanko vyhodil a dal plast, nerozumím tomu zapojení přijímače, ta velká baterka a ta věc u přijímače je k čemu ? Servokáble jsou nějaký upravovaný ?


přijímač i serva jsou napajené velkou baterkou kvuli budoucímu el.startování,,u přijímače mam jakýsi regulátor aby vše nezhořelo,,, dává 6V...a kabely serv jsou prodloužená abych dostal přijímač co nejdál...jinak serva jsou napájená přímo z regulátoru a z přijímače jde pouze signál a mínus,,podle hanysova zapojení upr.serv HS 805BB..
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Dakar Jamal 1:6

Aha. A dokážeš na zkoušku zapojit do přijímače signál a + ? třeba se to uklidní, ale možná bych začal plastovým ovládáním plynu. A anténu od přijímače dál od kovu.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Fikes
Nově příchozí
Příspěvky: 98
Registrován: 11.12.2014 18:49

Re: Dakar Jamal 1:6

mara126 píše:Aha. A dokážeš na zkoušku zapojit do přijímače signál a + ? třeba se to uklidní, ale možná bych začal plastovým ovládáním plynu. A anténu od přijímače dál od kovu.


vyzkouším hned jak se k tomu dostanu...
Díky za tip doufám že to pomůže!!! :OK: :OK:
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Dakar Jamal 1:6

Je divné že v 1:5 např. Baja jsou motory s magnetem a žádné rušení tam není. Buď ty modelářské motory mají jiné magneto, nebo je chyba někde v elektronice.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Dakar Jamal 1:6

Fikes píše:
mara126 píše:No osobně bych lanko vyhodil a dal plast, nerozumím tomu zapojení přijímače, ta velká baterka a ta věc u přijímače je k čemu ? Servokáble jsou nějaký upravovaný ?


přijímač i serva jsou napajené velkou baterkou kvuli budoucímu el.startování,,u přijímače mam jakýsi regulátor aby vše nezhořelo,,, dává 6V...a kabely serv jsou prodloužená abych dostal přijímač co nejdál...jinak serva jsou napájená přímo z regulátoru a z přijímače jde pouze signál a mínus,,podle hanysova zapojení upr.serv HS 805BB..

Zy mas podle Hanyse upravene servo? A jak mas přidělaný ten potenciometr? Ten nesmi NIJK! kontaktit s ničím! To delalo vsem vzdy bordel....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Fikes
Nově příchozí
Příspěvky: 98
Registrován: 11.12.2014 18:49

Re: Dakar Jamal 1:6

gecko-x píše:
Fikes píše:
mara126 píše:No osobně bych lanko vyhodil a dal plast, nerozumím tomu zapojení přijímače, ta velká baterka a ta věc u přijímače je k čemu ? Servokáble jsou nějaký upravovaný ?


přijímač i serva jsou napajené velkou baterkou kvuli budoucímu el.startování,,u přijímače mam jakýsi regulátor aby vše nezhořelo,,, dává 6V...a kabely serv jsou prodloužená abych dostal přijímač co nejdál...jinak serva jsou napájená přímo z regulátoru a z přijímače jde pouze signál a mínus,,podle hanysova zapojení upr.serv HS 805BB..

Zy mas podle Hanyse upravene servo? A jak mas přidělaný ten potenciometr? Ten nesmi NIJK! kontaktit s ničím! To delalo vsem vzdy bordel....


potenciometr je plastový,,,a vlepený do plastového domečku....věřím že to je cajk..

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“