Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

Ok, díky, zítra zajedu do RK.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

To by mohl být on 1/16" = 1,59mm
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

Napadla mě taková myšlenka. Mám elektro klasicky v krabičce. Která bohužel není dokonale těsná. A tak mám ještě součástky ošetřené Nano sprejem. Krabičku mám nad přední nápravou našikmo. Když jezdím vodou, poněkud se mi koupe přijímač. Napadla mě taková myšlenka. Co ve spodní části krabičky vyvrtat malou dírku (např 2-2,5mm), aby voda, která vnikne dovnitř, mohla i ven a přijímač netrpěl vodou déle, než je nutné.
Uživatelský avatar
sim_ma
Častý přispěvatel
Příspěvky: 613
Registrován: 02.11.2013 18:01
Bydliště: Jablonné nad Orlíci

Re: unimog 6x6

Zkus to pokud by to nepomohlo tak tam dáš kus lepidla nebo šroubek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: unimog 6x6

:-D me spis bavi to obecny reseni. Mam vodotesnou krabicku, ale tece do ni, tak udelam ve dne dirku aby to mohlo zas ven :-D


Nezlob se ale bud udelej krabicku, do ktery netece, nebo ji vyhod uplne :FINE:
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: unimog 6x6

Prečo? Aj taká krabička je dobrá na ochranu proti striekajúcej vode. Pokiaľ ale niekto brodí vyše kolies, to už je o inom
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

Mira píše::-D me spis bavi to obecny reseni. Mam vodotesnou krabicku, ale tece do ni, tak udelam ve dne dirku aby to mohlo zas ven :-D


Nezlob se ale bud udelej krabicku, do ktery netece, nebo ji vyhod uplne :FINE:


Ty jseš zase chytrej. Není tam prostor na krabici, která by byla 100% vodotěsná. Z PSHčka nevysochám nic, co by splňovalo moje požadavky. Když vede do krabice větší množství kabeláže, tak se kolem kabelů vždy nějaká voda dostane. A krabici rozhodně rušit nebudu. Takhle koupu max přijímač. Pokud jí zruším, bude ve vodě všechno. A chrání elektro od bordelu, co lítá od kol.

Jde mi o to, že v průběhu brodění nateče dovnitř otvorem plácnu 1cm vody, kterej za pár minut vykape. Kdežto takhle mi tam při každým brodění natečou třeba 2mm a zůstanou tam, dokud jí doma nevysuším.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: unimog 6x6

Coz to ja chapu, ale ty zase pochop nesmyslnost takove krabicky. Projedu prvni kaluz a uz si vezu hladinku po zbytek expedice.

Resis problem na nespravnem miste. Bud udelej krabicku, aby do ni neteklo a kdyz nechces bordel od kol do pajslu tak udelej podbehy.

Vyvrtat ve vodotesne krabici diru, aby to mohlo zase ven, je fakt trochu kocourkov.

Tak udelej pruchod kabelu fikanejc. Nefungujou ti pruchodky? Tak dej z obou stran konektory! To neni tak slozity. Tusim treba Pita to tak ma. Zevnitr napichas komponenty, uzavres a zvenku odpovidajici pokracovani kabelu a je to.
A nemusi mit vodotesnou krabicku s jednou dirou nahore a druhou dole..
Jsem rad, ze sis vsiml, ze jsem chytrej :FINE: ted jeste nechat si poradit
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

Ahoj, malý upgrade. Moc jsem chtěl udělat si nějakou vlastní kastli. Protože si na to netroufám, začal jsem něčím jednodušším. Používal jsem materiál z reklamky. Myslím, že něco jako komacel. Síla 5mm, je měkčí, než PSH a super se s tím pracuje. Tady je výsledek. Není to nic super, ale já jsem spokojenej. http://plutoone.rajce.idnes.cz/Unimog_6 ... 184245.jpg
P.S. už se těším na ty Mírovy rady :-D
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: unimog 6x6

Vole



No ty vokynka sou strasny :-D
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

Udělej lepší a pak mi poraď. :-D
Ne, nad oknama jsem hodně laboroval. Protože síla materiálu + řezání růčo nožem moc na přesnosti a estetice nepřidají. možná udělat nějaký rámečky, kterýma přechod zjemnit, Ale pak jsem se na to vykáknul. Ono až to půjde párkrát přes boudu, tak to bude úplně jedno.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: unimog 6x6

plutoone84 píše:Udělej lepší a pak mi poraď. :-D



Ja jsem to udelal z jedny strany takhle - to kulaty tesneni je tenka smrstovacka smrstena na strune od sekacky nooo a z druhy strany tlusty 2mm polystyrenovy bocni skla doplnil nakou navazujici listou a naznakem zbytku interieru.

V Rusku jsem nebyl a do sedesatky daleko, radit nechci :-D ale ty to vylepsis a razem zjistis, ze se muzes pres ty svatky pustit do cely stavby.
Uživatelský avatar
sim_ma
Častý přispěvatel
Příspěvky: 613
Registrován: 02.11.2013 18:01
Bydliště: Jablonné nad Orlíci

Re: unimog 6x6

Podle mě to máš moc pěkný ale jak je to těžké a pevné ?
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

Na ty okna ještě kouknu, ale nevím, jestli to předělám. Svátky se u nás nekonaj. Šéf je hrozná svině. Pro sim_ma: Těžký je to přiměřeně a pevný hodně. Jako jízdní vlastnosti jsem tím asi moc nevylepšil, ale osobně se mi to líbí. P.S. hlavně předělání na valník jsou 2 šrouby a odpojit 2 kabely. Takže otázka chvilky.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

Dotaz na zkušenější: Vymezujete vůle co má hnací ozubené kolo vůči talíři differenciálu? Protože když zatáhnu za osičku, co trčí z nápravy, má malý krok ven a dovnitř. Je to tahle od začátku a u všech 5 náprav co mám. Jen jsem se setkal s názorem, že to někdo vymezuje a někdo mi zase říkal, že ne. Díky za rady a typy. :BYE:

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“