Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: URAL

:-( zatím ne :-p
bflmpsvz
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: URAL

to je škoda co tě zastavilo :-p :-p vypadá to na pěknou stavbu :OK: mně vždy zastaví nějake neřešitelnej problém a pak mi dlouho trvá než se k tomu vrátím :-D :-D tak hurá do toho :FINE: :FINE:
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: URAL

Ale jo, dnes jsem se do toho pustil, uchopil jsem kabinu, trochu ji zkřížil a lup lup lup, je opět na sedm dílů, tak čistím zbytky lepidla a přebytečnou barvu a budu lepit znova :-I
bflmpsvz
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: URAL

Na podávání či posun materíálu z násypky či zásobníku není potřeba šneků,ale třeba gumový pás se vzorkem.
Pás - Schmidt DE
Šneky - CZ Kobit
Například
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: URAL

Kdyby jsi chtěl šneky, mám doma dva vysoustružený ze silonu. Průměr cca 2cm a délka tak 12
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: URAL

Díky za nabídky, sypač nebude, ale Ruda mi vlil novou energii, tak kabina už je slepená a pokračuje se dál. :tleskam:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: URAL

To jsem rád. Kit se mi moc líbí, takže se těším na pokračování.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: URAL

:BYE: Tak po dlouhé a dlouhé době proběhlo testování. Nejprve doma na koberci. První problém, zouvala se přední guma, rozebráno a zjištěno, že vnitřní mezikroužek je v podstatě menší než vnitřní průměr gumy. Neví jak je to možné... asi 14x jsem to zkoušel všelijak do sebe natlačit, ale v závěru po dotažení se guma vždy vyzula. V nejvyšším zoufalství jsem ráno kroužek přeřízl, mírně roztáhl a je to funkční, zatím. Také kvičí převodovka, chtěl jsem ji naplnit vazelínou, sundal jsem přední čelo a samo sebou mi spadly matky dovnitř, takže mi nezbylo, než rozpůlit celý rám, vymontovat převodovku a celou ji rozebrat. Kvičí stejně. Pak mi přišlo dobrý nápad natlačit vazelínu do náprav, zespod je červík tak tou dírkou to tam pěkně šlo, po návratu červíka mi jasně spadl dovnitř, tak sundat nápravu, rozpůlit a vylovit červa. No, nakonec přece jen došlo na testování v terénu v přírodě, chtěl jsem udělat i pohyblivé obrázky, jenže mi v kameře chyběla SD karta... Cestou se uvolnil zadní kardan, moje chyba, špatně zajištěno, za chvíli se uvolnil i přední a ten dokonce odskočil asi metr od plánované trasy, asi po půlhodině hledání jej kamarád Radek našel. Potom jsem o kámen ulomil výfuk, také nápad, plastový výfuk pod rámem v terénu... Nakonec při soutěži kdo výše praskla bočnice, no kdyby se skutečný Ural skutálel ze svahu, také by asi nějaká škoda byla, ale co, stejně budu stavět expediční nástavbu. Lakování je pokakané a světla ještě nefungují. Ale co je hlavní, jezdí to a SKVĚLE, šest kol je poznat, jsem spokojen.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Fire
Uživatel
Příspěvky: 157
Registrován: 24.10.2015 22:12

Re: URAL

nádhera, muchy odbouráš :-) je to v konfiguraci 6x6 znát oproti 4x4?
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: URAL

Paradni pomeranc Milane. Vypada to skvele.
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: URAL

No Milan - paráda. To máš ze stavebnice od Modelexu ?
A jsem rád,a tím jsi mi udělal trochu radost,že nejsem sám komu vše někam padá.U mě je ale zajímavý,že mi spadne šroubek na plovoučku a nenajdu jej.Už mi tam spadlo asi 20 kusů a nenašel jsem ani jeden.Prostě záhada.Nedokážu si to vysvětlit.Někde se přece musí hromadit ? Já na to ale jednou přijdu. :OK:
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: URAL

Klasické porodní bolesti. Ale neboj. Par expedic a vychytáš to. :BYE:
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: URAL

:tleskam: Děkuji všem za zájem, není to dokonalé a u mne nikdy nebude, ale baví mne to. Ano je to ze stavebnice z Modelexu, ano 6x6 je úžasné, nejlepší je na to koukat tak z 10 metrů jak to parádně šplhá, ovšem pak nevidíš kam to jede :-D
Co se týká ztracených šroubků a pod. tak u nás je to jasné, za vše může kocour, on je technický typ a tak mi chodí odnášet věci ze stavby. :-D
bflmpsvz
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: URAL

:-D
okrem tej dvojfarebnej kombinacie je to super. Daj aj nejake fotky v tvrdsom terene, hoc aj ked to naaranzujes. Mna zaujima to krizenie zadnej napravy na maximum alebo trochu az za, cize nejake to koleso vo vzduchu. Dakujem
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
george_m
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 28.12.2014 13:23
Bydliště: Chomutov

Re: URAL

Tak to je moc hezký stroj,a máš to i hezky postavené :OK: .Prozradíš kde se dá koupit ta stavebnice?
Případně za kolik?Dík. ;-)

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“