Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Unimog - moje první stavba

Změna kol - změna k lepšímu. Dej do nich závaží a ono se to krapet zlepší. Je pravda že nástavba je vysoká a těžiště bude jinde, než u lexanky. Ale také to mnohem lépe, než lexanka vypadá. Škoda, že je náklaďáku tak málo, aby se nechala udělat náklaďáková expedice, musela by se sjet půlka ČR.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Unimog - moje první stavba

plutoone84 píše:Změna kol - změna k lepšímu. Dej do nich závaží a ono se to krapet zlepší. Je pravda že nástavba je vysoká a těžiště bude jinde, než u lexanky. Ale také to mnohem lépe, než lexanka vypadá. Škoda, že je náklaďáku tak málo, aby se nechala udělat náklaďáková expedice, musela by se sjet půlka ČR.


No jo,ale když dám závaží,tak se mi zase budou více mačkat pneumatiky.Vyzkouším to co to udělá.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Unimog - moje první stavba

Milan3528 píše:
plutoone84 píše:Změna kol - změna k lepšímu. Dej do nich závaží a ono se to krapet zlepší. Je pravda že nástavba je vysoká a těžiště bude jinde, než u lexanky. Ale také to mnohem lépe, než lexanka vypadá. Škoda, že je náklaďáku tak málo, aby se nechala udělat náklaďáková expedice, musela by se sjet půlka ČR.


No jo,ale když dám závaží,tak se mi zase budou více mačkat pneumatiky.Vyzkouším to co to udělá.


Závaží je nutnost! Tak dáš tvrdší vložky do pneu..Já jsem byl naopak překvapen náklony co Unimog dokazuje mě. Je pravda,že mám zadní boudu o něco níž...
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Unimog - moje první stavba

Tak se s náma taky poděl o foto.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Unimog - moje první stavba

plutoone84 píše:Tak se s náma taky poděl o foto.

Všeho do času...zatím není hotovo... :wink:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Unimog - moje první stavba

Tomhabmw píše:
Milan3528 píše:
plutoone84 píše:Změna kol - změna k lepšímu. Dej do nich závaží a ono se to krapet zlepší. Je pravda že nástavba je vysoká a těžiště bude jinde, než u lexanky. Ale také to mnohem lépe, než lexanka vypadá. Škoda, že je náklaďáku tak málo, aby se nechala udělat náklaďáková expedice, musela by se sjet půlka ČR.


No jo,ale když dám závaží,tak se mi zase budou více mačkat pneumatiky.Vyzkouším to co to udělá.


Závaží je nutnost! Tak dáš tvrdší vložky do pneu..Já jsem byl naopak překvapen náklony co Unimog dokazuje mě. Je pravda,že mám zadní boudu o něco níž...


Tvrdší vložky - to se lehce řekne,ale uvědom si že jsem tankán a tohle je ještě pro mě neznámá věc.Z čeho ty tvrdší vložky vyrábíš ? Poraď a nenechávej si to pro sebe.Pusť nějaký info....
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Unimog - moje první stavba

Pokud dáš do kol jednu vrstvu 5g závaží, což bude cca 60g nemusíš tvrdší vložky řešit. Já mám na rubiconu v předních kolech asi 130g závaží a také se mi gumy nebortí. Samozřejmě, když nejezdím nechávám auto na podstavci, aby nestálo na kolech. Ale to má i bez závaží.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Unimog - moje první stavba

plutoone84 píše:Pokud dáš do kol jednu vrstvu 5g závaží, což bude cca 60g nemusíš tvrdší vložky řešit. Já mám na rubiconu v předních kolech asi 130g závaží a také se mi gumy nebortí. Samozřejmě, když nejezdím nechávám auto na podstavci, aby nestálo na kolech. Ale to má i bez závaží.


Zkusil jsem dát jednu vrstvu ale vyšlo mi 40 g,jelikož abych nasadil dobře gumu,tak jsem musel dát závažíčka podél a ne jak jsou spojené napříč jestli si rozumíme.Po nasazení není poznat nějaké mačkání pneu,protože taky tímto zásahem nabyl materiál uvnitř kola a tudíž se asi vložka ztvrdí.Samozřejmě mám auta když se nejezdí na podstavcích.To znám už z tanků 1:16 a byl jsem prvním propagátorem tohoto řešení.Tam odpružení trpí více než u těchto aut.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Unimog - moje první stavba

Vím, jak to myslíš. 40g není moc, ale uvidíš, třeba se to zlepší.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Unimog - moje první stavba

http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... d-2x-1pair

Vložky beru od Martina..Někdo si je vyrábí...
Jinak Mog je těžký..takže to nejde srovnávat s Robiconem...
Také mám gumy splasklé...čekám,až to bude komplet nazbrojeno..pak začnu také vložky řešit..
Na Liazce mám vložky z tvrdé gumy...protože i tvrdý molitan byl málo...Také lze vyrobit kroužky na bok celé pneu..třeba z podložky u počítače pod myš.a drží ti pak bočnice pneu pevné..
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Unimog - moje první stavba

Můj Unimog je teda šestikolka, takže se váha trochu rozloží, ale ani na přední nápravě kde jsem musel dát tvrdé pružiny jsem nějakou markantní deformaci nezpozoroval.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Unimog - moje první stavba

Tak jsem udělal dva v jednom.
Obrázek
Obrázek
Zatím je to ještě teplé,tak je to na podvozku pouze posazené.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Unimog - moje první stavba

:OK: Vypadá to pěkně 8o
bflmpsvz
Uživatelský avatar
jirka.813
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 05.11.2012 18:01
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Unimog - moje první stavba

Milan3528 píše:
Tvrdší vložky - to se lehce řekne,ale uvědom si že jsem tankán a tohle je ještě pro mě neznámá věc.Z čeho ty tvrdší vložky vyrábíš ? Poraď a nenechávej si to pro sebe.Pusť nějaký info....


Jako vhodný materiál pro tvrdší vložky do pneumatik u mého Moga se mi osvědčil Mirelon (co používají instalatéří na izolace trubek). Ten drobeček váží 9,5kg a kola se pod touhle váhou nebortí.
Vybíral jsem ho podle vnitřního průměru, aby šel na disk a silu stěny tak, aby vyplnil pneumatiku.
RC OFF ROAD PLZEŇ
youtube
kečup


,,Je lepší mířit ke hvězdám a minout, než do hromady hnoje a trefit se."

Mercedes Unimog 1350L 1:8
Land Rover Defender Trophy
Horri Bull
Jeep Wrangler JK
Jeep Cherokee
Tamiya CC-01 - doprovoďák

Tiger I, Panther Ausf.G
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Unimog - moje první stavba

Milan3528 píše:Tvrdší vložky - to se lehce řekne,ale uvědom si že jsem tankán a tohle je ještě pro mě neznámá věc.Z čeho ty tvrdší vložky vyrábíš ? Poraď a nenechávej si to pro sebe.Pusť nějaký info....


post307405.html#p307405

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“