Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Unimog - moje první stavba

Tak dnes dorazila kastle na Unimog a tak mi to nedalo a hned jsem musel zkusit,zda to půjde na Vaterru a ono ano.
Obrázek
Více fotek zde :
http://milan3528.rajce.idnes.cz/Unimog_RC

Je to jen zkusmo posazeno.Kola samozřejmě budou jiná.Jedny pěkný mě před chvílí utekli,viď kolego,ale jistě se zase něco objeví.
Co myslíte : spojit korbu s kabinou natvrdo ? Já bych řek že ano.
Dejte mi sem vaše názory.Děkuji.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Unimog - moje první stavba

Tak opravdu to sedí krásně..
A co se týče kabiny...tak jelikož už můžu říct,že ho mám také...tak já chci kabinu odděleně. Chci ji sklápěcí a pod ni umístit baterku..
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Unimog - moje první stavba

Myslím, že pevnosti by to prospělo. Ale uvidíš, jak to bude vypadat. Tuhle boudu jsem strašně moooc chtěl. Tak se budu těšit, co z toho uděláte. A jestli jí necháte nějak orámovat, nebo zůstane na pospas oděrkům.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Unimog - moje první stavba

Je to krasavec, hlasuji pro oddělené :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Unimog - moje první stavba

plutoone84 píše:Myslím, že pevnosti by to prospělo. Ale uvidíš, jak to bude vypadat. Tuhle boudu jsem strašně moooc chtěl. Tak se budu těšit, co z toho uděláte. A jestli jí necháte nějak orámovat, nebo zůstane na pospas oděrkům.


Nenecháme orámovat..orámujeme sami !!
Ale už mlčím..nebudu Milanovi plnit jeho vlákno.
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Unimog - moje první stavba

No bude to spíš takovej mazlík,takže se bude šrámům vyhýbat.Odklápěcí bouda by asi byla fajn,otázkou bude,jak se vše spojí s podvozkem.Použiji asi hojně můj oblíbený Merkur.Jako odklápění samotné je celkem banální technický zásah.S tím bych si poradil.Taky jde o to,zda nebude při tom odklopení vadit mohutný nárazník.Baterku budu muset asi použít Shorty pack do původního držáku.Bude to tak o hodně lepší.Ještě mě napadlo na tu spodní desku korby udělat nějakou aretaci a vymněňovat tu vysokou nástavbu za ložnou plochu.Bylo by to auto dva v jednom.Nejhorší pro mě ale je ,že 31.10. odjíždím na týden do lázní a doma taková výzva.No já se tam snad ani nevypravím.... :-D
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Unimog - moje první stavba

Dnešní sváteční den jsem pokračoval ve stavbě a testech jízdy.
Obrázek
Detail uchycení a odklápění karoserie.
Obrázek
Takto to vypadá na kolech o průměru 108 mm.Disky půjdou jiné.
Obrázek
Uchycení korby vzadu.Osvědčil se klasický Merkur.Samozřejmě se přestříká na černo.
Obrázek
Aretace výšky karoserie a zároveň uchycení korby.Korba celkem drží na čtyřech šroubech.Zajištění kabiny před nechtěným sklápěním mám již také vymyšleno.Jinak co se mi vejde pod přední nárazník,to přejedu.Bude to ale chtít dopředu nějaký rámeček či nájezd na překážky.Jinak by bylo brzo po nárazníku.Podvozek je Vaterra a žádný Torque Twist nepozoruji.Řešil jsem již pro karoserii k-5 Blazer.
Jinak fotky a pět videí tady : http://milan3528.rajce.idnes.cz/Unimog_RC/
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Unimog - moje první stavba

Takto to vypadá s kastlí.Musel jsem trochu napružit zadní tlumiče.

Obrázek

A aretaci kabiny jsem vymyslel takto.Je to na pružině,takže pro odklopení nebude třeba žádné nářadí.

Obrázek
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Unimog - moje první stavba

Odklápění kabiny bez nářadí je perfekt. Jen mám trochu obavy o pevnost pantů. Možná by po napasování kastle stálo za uváženou tyto prvky (nechat) vyrobit z nějakého pevnějšího materiálu. Ještě ti doporučím nějaké zajištění odklopené kabiny, aby se nevyvracela vpřed. Já mám ocelové lanko. Na jednom konci drží za vrch tlumiče a druhý konec za spodní roh kabiny. Lanko je docela dobrá volba, protože jak je hůř poddajné, při vrácení kabiny se na něm udělá oblouk vpřed a nikde nepřekáží.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Unimog - moje první stavba

Mohu se ještě zeptat, jak drží expediční nástavba k podvozku. Myšleno k té desce, co máš na podvozku. Pohrávám si s myšlenkou, že bych si časem udělal druhou korbu místo valníku a tak by mě to docela zajímalo.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Unimog - moje první stavba

plutoone84 píše:Mohu se ještě zeptat, jak drží expediční nástavba k podvozku. Myšleno k té desce, co máš na podvozku. Pohrávám si s myšlenkou, že bych si časem udělal druhou korbu místo valníku a tak by mě to docela zajímalo.


Možná jsi přehlédl ten bazmek na to zajištění kabiny aby se sama neodklápěla,viz foto výše.Jinak nástavba je tam zatím jenom nasazena na přesno,ale uchytím ji v rozích na čtyři šroubky.Také bych asi do budoucna udělal tu ložnou plochu,takže se to jenom povolí na šroubcích a vymění.

Jo ty myslíš aby to nepřepadávalo ... to lanko asi taky použiji nebo něco podobného.Zatím je to vše velmi nahrubo a ještě mnoho práce.Ale jízda s podvozkem Vaterry je celkem dobrá.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Unimog - moje první stavba

Tvé odkápění kabiny jsem právě postřehl a chválím. Já ho mám taky bez nářadí. Ikdyž za mě to vymyslel Lee, já nejsem tak šikovnej. Určitě ti zajištění doporučuji. Mně se kabina taky vyvracela přes nárazník a tím trpěla.
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Unimog - moje první stavba

:-p mě ten Mog připadne nějakej zvláštní ale bude to spíše jen můj pocit nebo to zmizi po laku možná to je jen špatně nasvícený model .Jinak moc hezká práce chválím .
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Unimog - moje první stavba

Mr-Monty píše::-p mě ten Mog připadne nějakej zvláštní ale bude to spíše jen můj pocit nebo to zmizi po laku možná to je jen špatně nasvícený model .Jinak moc hezká práce chválím .


Je to focený při umělým světle.Na video jsi se díval ? Jinak ve skutečnosti vypadá moc dobře.Teď bude týden odstaven.Až se mu dá barva a zbytek doplňků....nevím zda dát jen zelenou nebo jej dat do barev Bundesfehru.
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: Unimog - moje první stavba

Moc pěkný model. :OK: Jinak já bych volil oranžovou, v jiný než oranžový se mi snad ani Unimog nelíbí :-D
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“