Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Avia A21F 4x4 1/10

sa tesim az bude hotova a na tie videa a fotky
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Avia A21F 4x4 1/10

Zas at to neni na ukor ty skejlovosti.. nejak si myslim, ze dat na dospelou avii navijak = avie se ohne a natahne ve smeru tazeni.. to stejny brodeni, jako po kola a cokoliv vic = naposled :-D nosilo se to vubec, navijak, na takovym aute..?
Uživatelský avatar
swab
Častý přispěvatel
Příspěvky: 781
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: P-9 Střížkov

Re: Avia A21F 4x4 1/10

nosilo......třeba vojenské saviemi valníky 4x4 je měly často

Obrázek

a pokud vzal někdo furgona na přestavění na expe tak i v různých variantách měly taky navijáky

Obrázek

přece jenom takovou obludu jen tak ze zapadnutí nevytlačíš navíc ve své zemi původu na ně nehudrujou jejich uživatelé jako mi tady na Avii u nich normálně sloužili policii armadě i na běžnej rozvoz..... navíc u mě nebude tak drasticky začleněn do masky bude koukat jen lano a hák z nárazníku.
CC-01 Mitsubishi Pajero
MST/CMX Scale Avia A21F
Yokomo YD-4 MR BMW E30 Touring
TT-01/Long Ford F-350 Super Duty
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Avia A21F 4x4 1/10

No je to parádní kousek
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Avia A21F 4x4 1/10

Moc hezká stavba, ale hlavně tomu chybí hmotnost. Na tom videu to poskakovalo jako malé kůzle a působilo to hodně nemaketově - ta jízda. Jinak je to pěkně zmáknuté.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Avia A21F 4x4 1/10

Koukam ze ta rolna navijaku je pekne specificka a netypicka, zkus ji vymodelovat, byla by skoda to resit jen dirou kdyz to nakonec vypada takhle prdacky :FINE:
Uživatelský avatar
swab
Častý přispěvatel
Příspěvky: 781
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: P-9 Střížkov

Re: Avia A21F 4x4 1/10

Je pravda že na testovačce vše skákalo a to dost vše bylo tuhý a moc se tomu nechtělo makat. v současnosti to neni tak hrozný a jezdí líp i na pokoukání. Nicméně na cestě jsou těžší kola a ještě přibude váha interiéru to by mělo poposkakování snad vyřešit úplně.

Do masky určitě řezat nebudu todle je přímo asi tovární způsob navijáku od Saviému, většina lidí co je upravuje má naviják místo tažnýho přímo v nárazníku a to se mi líbí víc.
CC-01 Mitsubishi Pajero
MST/CMX Scale Avia A21F
Yokomo YD-4 MR BMW E30 Touring
TT-01/Long Ford F-350 Super Duty
Uživatelský avatar
swab
Častý přispěvatel
Příspěvky: 781
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: P-9 Střížkov

Re: Avia A21F 4x4 1/10

V daném setupu absolvovala už 3 expedice a jedno Model Hobby

Jako první sem jí veřejnosti ukázal na Model Hobby 2017 kde odjezdila všechny dny. jízdní vlastnosti celkem překvapovaly hlavně u náklonů a výjezdu. Gumy ukazovaly své plusy i mínusy. Avie vše odjela bez úhony akorát v sobotu ke konci odpadla přední náprava, což všechny krom mě pobavilo. Naštěstí se ukázalo že bych měl překontrolovat dotažení spojovacího materiálu. Nic víc v tom nebylo, ty do náprav jsem pro jistotu zalepil lepidlem na šrouby a od té doby se nic takového neopakovalo. Na MH my Hagrid udělal dobové osvětlení s teplým světlem vepředu za čež mu děkuju.

Obrázek

Další na řadě byla expedice Pokličky kde se ukázalo to že jak reálná tak i modelová Avie všechny ser.... svou rychlostí :hura: na plno jede rychlostí pomalejší chůze, což jak sem na této akci zjistil se už nenosí. Prostě se letí z bodu A do bodu B takže z expedice asi 15 lidí jsme zůstaly 3 co si užívaly každý kousek cesty. Avie jela v pohodě a stále mě víc a víc udivovala co projede.Újmu ale utrpěla cizím zaviněním kdy jí OFFroad vTOPu napálil zezadu a jelikož je na steroidech tak většina rány šla nad nárazník do zadních dveří. Avie to odnesla prasklou příčkou pod dveřma a vyskleným oknem což nebylo buhví jak hrozný. Já sám sem přidal pár šrámu na karoserii při zžíváním se se stylem jízdy.

Obrázek

Jako druhou expedici dala Avie ikonický Ještěd. Zde vše probíhalo v pohodovém jízdním stylu a dostala se až na betonovou cestu pouze se dvěma povytaženíma na řetězu a 5x boží noha při náklonu. Což pro mě byl celkem vrchol a dost mě to udivilo :OK: Při odjezdu jsme se stavily pod kopcem v Nise a narazily na místní hasiče i s jejich A30 a tak sme je poprosily jestly můžem otravovat. Odpověď byla "klidně si vlezte dovnitř" což bylo super a tak se holky blejskly spolu.

Obrázek

Zatim poslední absolvovanou expedicí s Avií byly sedmihorky. Hagrid říkal že tam je těžší terén (což jsem si špatně vyložil) a tak sem Avii vzal vozejk abych dál zkoušel co zvládne. Po chvilce jízdy bylo jasný že na tudle expedici Avie jet neměla. Nikdy sem v sedmihorkách nebyl a tak sem nevěděl do čeho jdu. Místa s krrásnýma přejezdama a scale jízdou střídaly crawler vložky pro závodní specíály, kde Avie trpěla nejvíc než sem jí na těchto místech začal potupně přenášet. Naštěstí jsem nebyl jedinej a aut v náruči a s defektama bylo spousta. Avie mimo škrábanců odešla s uraženou lištou na boku. vyraženým čelním sklem a prasklým A sloupkem. Naštěstí věci co jdou snadno opravit.

Obrázek
foto: Woyta

Tak todle je výčet toho co zatim Avie zažila v současnosti dorazily zadní tlumiče a kovové beadlocky od G-Made takže snad bude podvozek krom ochraně před vodou hotový a bude se dělat už jen na karoserii
Naposledy upravil(a) swab dne 08.10.2020 10:55, celkem upraveno 2 x.
CC-01 Mitsubishi Pajero
MST/CMX Scale Avia A21F
Yokomo YD-4 MR BMW E30 Touring
TT-01/Long Ford F-350 Super Duty
Uživatelský avatar
swab
Častý přispěvatel
Příspěvky: 781
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: P-9 Střížkov

Re: Avia A21F 4x4 1/10

V sobotu se Avie projela po Krčáku......

Obrázek
Foto: Prysk

Na vrcholu kopce u zbytku hradu si na pohodu jezdim a najednou po sjezdu ze zídky slyšim cvakáni, kouknu se co se děje a z Avie je jen zadokolka a půlka kardanu pryč.....kardan se naštěstí našel. Příčina byla jasná povolený šroubek co drží pohromadě hrušku. Krok 5.

Obrázek

to v MST moc nedomyslely a tak sem doma obě nápravy rozebral a šrouby zalepil uvidím jak dlouho to vydrží. Jinak jak je na fotkách vidět Avie je konečně na g-Made kovových diskách a i zadní tlumiče jsou delší od stejné značky což trochu zvýšilo křížení a průjezd. Další změna asi budou gumy ale to ještě chvíli počká, plánuju přelakování a konečně zahájit práce na interiéru.
Naposledy upravil(a) swab dne 08.10.2020 10:56, celkem upraveno 2 x.
CC-01 Mitsubishi Pajero
MST/CMX Scale Avia A21F
Yokomo YD-4 MR BMW E30 Touring
TT-01/Long Ford F-350 Super Duty
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Avia A21F 4x4 1/10

Ahoj po zalepení to bude držet dobře také jsem na nápravě se stín setkal . No co více říct prostě MST :-( . Jinak ta Avie se ti moc povedla doufám že přibude i něco za ní. Zaslouží si to ;-)
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
Uživatelský avatar
swab
Častý přispěvatel
Příspěvky: 781
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: P-9 Střížkov

Re: Avia A21F 4x4 1/10

Já jí nestavěl jen objednal ;-) no pude do laku jako je moje Pajero a chtěl bych za ní podval na něj a nebo si postavím nějaký retro a bude tahat to ;-)
CC-01 Mitsubishi Pajero
MST/CMX Scale Avia A21F
Yokomo YD-4 MR BMW E30 Touring
TT-01/Long Ford F-350 Super Duty
Uživatelský avatar
swab
Častý přispěvatel
Příspěvky: 781
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: P-9 Střížkov

Re: Avia A21F 4x4 1/10

Takže dozadu šly G-Made XD tlumiče 75mm daly se trošku vejš než byly původní a tak může zadek víc propružit

Obrázek

kola jsou G-Made 1,9 SR04

Obrázek

a taky dorazily doplňky od Marcus models ale ty pudou na Avii až po přelakování

Obrázek

to je asi zatim vše..... v tomto setupu bude k vydění na MH 2018 v sobotu a neděly ;-)
Naposledy upravil(a) swab dne 08.10.2020 10:57, celkem upraveno 2 x.
CC-01 Mitsubishi Pajero
MST/CMX Scale Avia A21F
Yokomo YD-4 MR BMW E30 Touring
TT-01/Long Ford F-350 Super Duty
Uživatelský avatar
swab
Častý přispěvatel
Příspěvky: 781
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: P-9 Střížkov

Re: Avia A21F 4x4 1/10

Když jsem po Krčáku rozebíral nápravy Avie šla pak rovnou na MH 2018 kde se stala parádní show díky mojí blbosti při znovu skládání náprav. Při zapnutí modelu sem se chtěl rozjet a nápravy hrabaly proti sobě a model stál na místě :-D a tak se to za pár minut napravilo a šlo se jezdit ;-)

Avie dostala pár doplňků z výroby od Marcus models jako nálepku TURBO aby se odůvodnilo sání na střeše.

Obrázek

Dále se dělalo na zrcátkách

Obrázek

A nakonec mánie od Zaxe a to veteránská SPZ na zakázku

Obrázek

Další prací bude prostor za mřížkou a snad se hned začátkem roku dostane i na přelakování.
Naposledy upravil(a) swab dne 08.10.2020 10:59, celkem upraveno 2 x.
CC-01 Mitsubishi Pajero
MST/CMX Scale Avia A21F
Yokomo YD-4 MR BMW E30 Touring
TT-01/Long Ford F-350 Super Duty
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Avia A21F 4x4 1/10

mas to pekne, sa tesim na dalsi progress :tleskam:
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
swab
Častý přispěvatel
Příspěvky: 781
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: P-9 Střížkov

Re: Avia A21F 4x4 1/10

Avie má po čase ve vitríně tři defekty

Obrázek
Obrázek

tak se to teď musí napravit ;-)
Naposledy upravil(a) swab dne 08.10.2020 10:59, celkem upraveno 1 x.
CC-01 Mitsubishi Pajero
MST/CMX Scale Avia A21F
Yokomo YD-4 MR BMW E30 Touring
TT-01/Long Ford F-350 Super Duty

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“