Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: T 813 Krátká kabina

Pockej, to nas fakt na dvou obrazcich seznamujes s tim, zes to polozil na kus late??
Uživatelský avatar
Lukas
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 04.02.2010 0:00
Bydliště: Brno-venkov

Re: T 813 Krátká kabina

přesně, :))) až bude chuť a nálada tak to vezmu do dílny a udělám s toho nějákej normální držák. Jen jsem uřízl kus hranolu a zkusil jestli to na tom vůbec bude držet.
Moje galerie: http://defdrive.rajce.idnes.cz/
Moje auto:
Defender Brad 110 black
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: T 813 Krátká kabina

Zda se mi to nebo máš na druhé přední nápravě rozbíhavost? :-p Jaký máš průměr pneumatik? 8o
Uživatelský avatar
Lukas
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 04.02.2010 0:00
Bydliště: Brno-venkov

Re: T 813 Krátká kabina

Jo to jak jsem to měl rozdělaný a znovu složil - doladím to až budu dávat servo. Pneu má 128x40mm
Moje galerie: http://defdrive.rajce.idnes.cz/
Moje auto:
Defender Brad 110 black
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: T 813 Krátká kabina

Jasný jasný :FINE:
¨
K tomu stojánku, když už spolupracuješ se Slickem, nebylo by od věci navrhnout něco v Pc a nechat na laseru vypálit, nějaké kozičky pod rozvodovky nebo rám? Ať to trochu vypadá :OK: :-D
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: T 813 Krátká kabina

Je to v plánu ;-) ale práce mnoho, času málo. Jedny kozy už jsem pro Tatru stvořil, ale ty jsou na to, aby držely rám s nástavbou: Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Honzajz
Nově příchozí
Příspěvky: 58
Registrován: 21.01.2016 16:26

Re: T 813 Krátká kabina

Z ceho je ta kabina? Vypadá super
Dumaz
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.05.2011 0:00
Bydliště: Košice- Slovakia

Re: T 813 Krátká kabina

Honzajz píše:Z ceho je ta kabina? Vypadá super


Podľa mňa z PSH.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: T 813 Krátká kabina

Je to kombinace PSH desek, resinových odlitků a na 3D tiskárně tištěných doplňků. Ve finále to pak vypadá takhle:

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Stan
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 05.09.2011 0:00
Bydliště: Tábor

Re: T 813 Krátká kabina

Velmi pěkné. 8)
Uživatelský avatar
Lukas
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 04.02.2010 0:00
Bydliště: Brno-venkov

Re: T 813 Krátká kabina

...
Naposledy upravil(a) Lukas dne 11.03.2018 19:27, celkem upraveno 1 x.
Moje galerie: http://defdrive.rajce.idnes.cz/
Moje auto:
Defender Brad 110 black
Uživatelský avatar
Lukas
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 04.02.2010 0:00
Bydliště: Brno-venkov

Re: T 813 Krátká kabina

Měl bych dotaz. Používáte pod spreje Tamiya TS na PSH ještě surfacer, tedy základovku od Tamky? A máte zkušenosti jak drží na kovech? Píší tam pro sjednocení povrchu kovů a plastů. Že bych PSH kabinu i kovový nárazník stříkl tím surfacerem a pak stejným sprejem TS...

...Ta oranžová TS12 mi pořád nedá spát :-D
Moje galerie: http://defdrive.rajce.idnes.cz/
Moje auto:
Defender Brad 110 black
Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: T 813 Krátká kabina

Mi to drzi na kovech obstojne.
Jinak nebude to prilis choulostive? Myslim tu psh konstrukci. To jsou takove milemetrove tyčky. Občas je třeba něco lehce zrobusnit nebo použít jiný materiál. Aspoň pro výztuhu. Když jsem potřeboval opravdu tenký sloupek, tak jsem vzal ocelový profil a ten jsem obalil do 05 PSH . Nejhorší věci se modelu většinou nestanou při jíždě jak člověk předpokládá ale někde v dílně nebo při převozu :D
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: T 813 Krátká kabina

Kabina může na někoho působit z fotek křehce, ale je to fortelný slepenec. Bohužel, ty přední příčky v předním skle jsou titěrný, protože jsou i ve skutečnosti a udělat je ocelové obalené 0.5 PSH by na tom zas tak moc nepomohlo, pořád by to bylo titěrný, navíc by se tím jen zkomplikovala výroba. Pak by zase nastal problém, jak ten kov vlepit do plastu. Pokud dojde k poškození kabiny, v rámci používání, plast praskne, ale na rozdíl od kovu se neprohne, takže se dá zase připasovat zpět a jen slepit. Kovová kabina je fajn, ale její výroba je mnohem náročnější a cena by byla asi dvojnásobná oproti plastové. Kdo to zaplatí?
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Lukas
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 04.02.2010 0:00
Bydliště: Brno-venkov

Re: T 813 Krátká kabina

Dt swiss: JJ nad tím jsem taky přemýšlel. :OK:
K ní pak vezmu 1 desku PSH a trochu ji vyztužím. Do rohů nařežu trojúhelníkový vzpěry a zesílím zadní stěnu, kde budu mít kabinu přišroubovanou a taky na rámu aby seděla větší plochou...
Už jsem si kvůli tomu koupil do akuše řeznej kotouček a frézku.

Slickův podvozek je z 95% železo a jen pár dílů Dural, takže těžiště bude dole ale převrátit se prostě nesmíš. :NO:

Za další je to o ježdění, je to sice robusní ale nemá to 4 kila jako axial, takže i když chci jezdit v terénu, musíš jezdit hlavou.
Hrát si na trucktrial bez ochranýho rámu by asi byla dříve nebo později sebevražda.
Spíš pěkně maketově po lese přes kořeny atd...

Mým cílem je, aby vydržela překlopení na bok, i když bez zadní nádstavby nebo alespoň desky přímo na bok kabiny... :-p
Moje galerie: http://defdrive.rajce.idnes.cz/
Moje auto:
Defender Brad 110 black

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“