Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Cestou z venčení tatřičky, jsem ze zvědavosti zkusil vyjet rampu přes schody, na výsledek se múžete mrknout níže :HOPS:

[youtube]-anl2EUZ3Us[/youtube]
Naposledy upravil(a) MartinK dne 04.09.2018 22:05, celkem upraveno 1 x.
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

A tady je již zmíněné venčení, venku napršelo a já prostě nedokázal odolat... zatím to vypadá že sem nic neutopil :-D

[youtube]ds3I0kTVI5k[/youtube]
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Měl sem dost sluníčkářskou vizi, že za víkend stihnu auto hodit do základovky, nastříkat podklad pod kamufláž a udělat hady... No, sem naivní no :CHI: stihl sem leda dobrousit prkotiny a hodit do je základu, kabinu sem dostříkával ještě dneska odpoledne a na korbu sem ještě vůbec nešáh :-D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Barva ukázala pár nedostatků které mi unikly, ty opravím a snad to bude ready :HOPS:
Blatníky budu nakonec stříkat do pískové jako zbytek kabiny, abych neměl jednu půlku černou a druhou pískovou...
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Každopádně, zrenovoval sem nádrž, lehce sem posunul víčko.. Vyrobil sem novou bednu na nářadí kde mám schovaný regl, narozdíl od předchozí verze sem použil 2mm psh, takže je teď rovná a už se nekroutí.

Obrázek

Jelikož sem si korbu nechal na dílně tak nemóžu pokračovat, tudíž se konečně dokopu ke kobře sání, uchycení rezervy a vzduchového filtru které pořád odkládám :OK:

S barvou nakonec zůstanu u první myšlenky, bude písková s tmavě hnědýma hadama.

Obrázek

RALky teď z hlavy nevím, ale budou to stejné odstíny jako se lakovaly LIWY :OK: už je mám přichystané doma, jen mít ten čas...

To je zatím vše, snad stím pořádně hnu :BYE:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Obrázek

Obrázek

Obrázek

:-) omluvte kvalitu fotek, je to foceno za šera telefonem.
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Ahoj, tak zasebou máme první vážnou nehodu... podsypla se hlína a nestihl sem auto chytit... :-( :ILL:

Obrázek

Obrázek

Karambol zase zpozdil lakování, tak snad příště... Ale dost bylo truchlení, pár hodin a bude jako dřív :CIAO: Povedlo se mi konečně vyřešit tlumiče, předek sem zesilnil, dolil sem oleje a konečně to i hezky pruží :HOPS:

Zas toho optimizmu třeba ubrat... Vypadá to že se mi zbrousil pastorek na motoru, který je pouze lisovaný -nikoliv na červíka, a když jede tatra v fest záběru při nižších otáčkách, tak motor v pastorku prokluzuje, nuže rozeberem nějaký převodovky z vrtaček a snad někde najdu stejný pastorek :-D

Když sem zmínil ten motor, byl by mi někdo schopen doporučit nějaké střídavé kombo? Jezdím na miga 600 s 17000 otáčkama, a chtělo by to krapet víc, takových 22 000 by bylo příjemnějších, navíc sem si všiml že většina tu jezdí stříďáky, tak abych nebyl 100 let za vopicema... ABSOLUTNĚ tomu nerozumím, a celkem se i bojím :-D přece jen, na stejnosměru zapojím 2 kabely a jedu... tady je kabelu víc...
Nechám si poradit :OK: :BYE:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Tak stříďáků se nemusíš bát, máš tam akorát jeden kabel navíc a ještě ke všemu většinou barevně odlišený. Pokud je to senzor, tak to sou další kabely navíc, ale to zase nejde nijak poplést. Já se třeba stříďákům bránil jenom proto, protože sem neměl na něj prachy. Jinak stříďáky jsou oproti ss motorům jinde, dají víc otáček, větší výkon, míň žerou... Do takovýhle větší potvory určitě kup stříďák, asi je nejlepší koupit komplet, combo+motor, třeba z hobbykingu. Pojednání o stříďácích vs stejnosměrech je tu na fóru až až, moje rady ber s rezervou, v této oblasti moc zavěcený zatím nejsu.

Nu a co se pastorku týče, nabízí se taková lehce prasácká úprava. Vezmi důlčík, do hřídelky udělej po obvodu a na šíři pastorku důlky, pak nahřej pastorek a nalisuj na hřídelku. Pro jistotu zakápni (předpokládám, že hřídelka má plošku na červík, tak tam zakápni) nějakým loctitem a bude to držet. Pokud se budeš dostatečně modlit a bude dobrá konstelace hvězd... :HOPS:
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Tatra 815 Valník 1:10

... zapremejslej o nejakym podlepeni, vyztuhu si tohle misto zjevne zaslouzi. Az to bude laknuty tak te to bude stat vic nez par hodin. Takovy podsypnuti hliny je denni chleba


Edit
Jak si tak priblizuju obrazky tak vidim, ze mist k podlepeni vyztuhou je vice. Vsechny rohy, vsechny prechody na sloupky... treba ty vepredu bych udelal silnejsi, nebo kovovy, a pekne podlepit silneji a vlepit do vyvrtane diry pekne "do masa". Az se to priste prekuli tak tl bude v pohode. Navic ty drobet krivy linie prolisu treba vzadu atd malinko vylezou, az to bude v barve, neplanujes-li cerny mat. By ses tomu mohl jeste chlup povenovat, nez se pustis do laku.. Je pekna, prace na ni uz kopice, tak at si to zbytecne nekazis trochu lajdackou praci :FINE:
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Až překvapivě dobře mi v Tatře jela kombinace motor lrp K7 21,5T a regl truckstar 80A z hobbykingu. Tento regl podporuje senzor i bezsenzor motory a taky umí změnit směr otáček. Motor umi az 4S, s puvodnim reglem lrp spin super na 4S mi tatra 8x8 driftovala. Doslova...
Jen regl nebyl tak citlivý a neuměl opačný otáčky, což jsem po přestavbě převodovky potřeboval...
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Kamil Fulcrum
Nově příchozí
Příspěvky: 50
Registrován: 10.02.2016 18:44
Bydliště: Děčín

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Ahoj ja používám na Tatrách tenhle motor: https://www.mz-racing.net/ax31047-axial ... ric-motor/ a regl tenhle: https://www.mz-racing.net/ax24260-ae-3- ... brushless/ dava trvale 100A a zaleží jakou máš váhu a spřevodovaní já stim jezdim 2 roky naprostá spokojenost akorat mám problemi s kardanama střihaj se červíky vaha Tatry kolem 7kg max. rychlost kolem 30km přeji ti zdárný dokončení, jezdit z nakladákem je uplně něco jinýho.
https://kamilfulcrum.rajce.idnes.cz/TAT ... 4.1_Dakar/
https://kamilfulcrum.rajce.idnes.cz/TAT ... en_69_1_9/
Uživatelský avatar
Hanys
Uživatel
Příspěvky: 289
Registrován: 25.02.2011 0:00
Bydliště: kósek na sever vod Brna
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tatra 815 Valník 1:10

MartinK: pokud kucháš akuvrtačky, tak se poohlédni po pastorku s dírou 5mm. Na něj si jednoduše uděláš náboj s červíkem na zajištění na hřídeli. Taťkovi jsem dodával vrtáky průměr 3.15mm, ten se bude taky hodit.
S tímhle jsem jezdil v Prófovi a naprostá spokojenost:
https://hobbyking.com/en_us/trackstar-r ... 17-5t.html
Hanys.
rctruckercom@seznam.cz
http://www.rc-trucker.com
http://www.youtube.com/rctruckercom

"Není problém něco vyrobit, jen je potřeba nejdřív přijít na to jak...?"
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Díky za rady :tleskam:
Všechny doporučení sem si prošel, a zatím u mně vítězí kombíčko od hanyse, hlavně z finančního hlediska, zatím mi motor běží tak měnit nutně nemusím, ale zachvíli budou vánoce tak bych si mohl něco hezkýho naježit :FINE:

Co se týče kabiny, ty prolisy mně trápily od začátku, ale nějak sem nevěděl co snima -až sem na ně zapomněl, nejspíš je tam zruším uplně...

K tomu vyztužení, zapracoval sem na něm, opravil sem spoje ve kterých to prasklo, zapomněl sem tam spojit výztuhy...
Mimochodem, mám v plánu zasklívat 2mm plexi sklem, převážně z těch pevnostních důvodů kdy to tu kabinu celou zpevní, ale taky to bude vypadat jako neprustřelné sklo :OK: a chci ho lepit zezadu k sloupkům v jednom kusu, takže moc místa na zesilňování tam není...

Jinak vypadá to že problém není v pastorku, ale protáčí se mi nejspíš řadící prstenec v planetovce, předal sem převodovku tátovi tak snad ji opraví.. :BYE:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Jsem prostě nedočkavec, a nedá mi to... :twisted:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jelikož mi v pistoli zbylo dost barvy, fouknul jsem i taťkovi pár drobností na jeho LIWU, pro kterou to byl za 3 roky snad jediný pokrok..

Obrázek


Toť zatím vše, ještě sem to neskládal, čekám na plexi a dodělávám interiér, abych to už složil na ostro, protože nasazování té kabiny je masakr, a čím víc se tomu vyhnu, tím líp :-D :BYE: :BYE:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Je načase se podělit o nějaký ten pokrok.

Nakonec sem dolakoval i rám s podvozkem, abych dodržel barevné schéma originálu.
Na podvozek sem použil jakousi x věcí v jednom šedou barvu, celkem svinstvo... nemoh sem to pak dostat z pistole...


Dolakováno, a složeno
Obrázek

Tatra dostala opravenou převodovku, hřídel se zajistila zavařením stříbrem, takže by mohla vydržet dýl než když byla nalisovaná.
Taky se zas objevila hromada nebezpečných zvuku, vrzání,skřípání,klepání... ale to už sem si zvykl, vono jak to přestane vrzat tak pak mám nervy jestli zas něco neodešlo :-D
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

A pomalu se blížím k cílové rovince...



Tatra je komplet složená, máme zasklíno (stejně to budu sklít asi znova...) a zajíždím opravenou převodovku. Chybí na tom ještě hromada detailu+komplet interier, kobra už je nachystaná, ještě dodělat vzducháče, upevnění kanystru, bednu a hlavně nový výfuk, který se bude tyčit majestátně za kabinou. Dorazil mi z wishe jakysi světelný modul, takže ještě dokoupit paraboly a mužu jezdit aj v noci bez strachu že mě stopnou benga :-D

Obrázek



Obrázek


Obrázek



Obrázek



No a nebyl bych to hold já, abych to hned první den neposlal na bok, naštěstí si jen tak krásně ladně lehla, takže vyvázla bez poškození.
Obrázek

To je zas na chvíli vše :OK: :BYE:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“