Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Tatra cestu nepotřebuje, Tatra si cestu tvoří!

Dnešek naproto parádní na nějakou vyjížďku, auto konečně f topu, venku vítí sluníčko, nikde v dohledu žádnej pejskař, tak sem to teda vytáh za panelák, trochu odzkoušet...


[youtube]K7h1YoMGem4[/youtube]

V minulosti sem to do kopců testoval, ale neměl sem video, pak bylo pořád mokro a klouzalo to, až teď konečně se to podařilo i zdokumentovat.

Abych se přiznal, měl sem neskutečný nervy, neustále sem se soustředil jestli neuslyším něco praskat, a naštěstí ne :-D
Z videa ten kopec působí neškodně, ale v realitě to je pořádnej krpál (aspoň teda v 1:10 měřítku)

A když už sem stím byl venku, tak sem neodolal... jo voda, té se nedá odolat :-D
Tak sem ji aspoň trochu vykoupal...


Obrázek


Obrázek


Obrázek

No a tím se projekt Tatra pomalu schyluje k finále... ještě pujde celá znovu do lakovny, tentokrát do skutečné lakovny, do skutečného lakovacího boxu, protože s nástřikem nejsem spokojen, tak snad na druhý pokus vyjde dle mých představ. Pak přindou dodělat světla, dodělat pár drobností, a završím to plachtou. Chtěl bych to stihnout dokončit do zimy, abych se mohl začít věnovat dalším projektům.

:BYE:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Tak sem zistil že sem tu už dlouho nic nedal, možná by nebylo naškodu to napravit...

Začnu uplně z gruntu, plastová kabina co sem vozil je na třísky, tudíž se už pracuje na nové plechové:

Obrázek

Krom toho sem udělal dukladnou zimní generálku všech převodů, rozebrat, umýt,namazat a složit.

Obrázek
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Dále jsem rozebral podvozek, obrousil ho od barvy která špatně chytla a začala se loupat, dále sem předělal uchycení tlumičů a navařil pořádné uchycení korby, dokonce se mi ji povedlo usadit rovně :lol:

Obrázek


Aby těch úprav nebylo málo, vyrobil sem podle hanysových výkresů komplet nové řízení, ještě než mi to tu někdo napíše, ANO vím že to šlo udělat naprosto jednoduše, ale mně se to tak líbí víc, i za cenu větší náročnosti výroby.


Obrázek

Obrázek
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Asi nejaktuálnější dění, povedlo se mi zrušit servo řízení, takže mám vyhlídnuté maxi servo s tahem 50kg, tomu bylo potřeba přizpůsobit prostor pod podlahou, tudíž motor šel nabok a níž, servo přijde vedle něj, a dopředu plánuju ventilátor. Nad motor pak možná udělám nějakou plošinu pro přijmač, rengl nebo ventuelně světelný modul.

Obrázek

No a pomalu už to začínám montovat dokupy, už to chytá ten tvar co ych si přál, chybí ještě fůra detailů, ale než bude nová kabina tak je času dost... S novou kabinou to pak pujde celé znova do lakovny, tentokrát teda opravdické :OK:

Obrázek

To bude zase na nějaký ten měsíc vše :OK: :BYE: :BYE:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Ahojte, vidím že sem tu už dlouho nic nepřidal, takže co se tak nějak stalo... Podvozek komplet prošel lakovnou, obrousit rez, odrezovač, základ a barva. Korba je ještě s puvodním nástřikem, ale přijde přefouknout, hlavně kvuli novým flekům ;-)

Všecko složené na finál, namazané co se dalo tak uvidíme jak dlouho to vydrží :OK:

Fotky:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A jedno video ze dneška:

[youtube]WybbEYQzDvs[/youtube]
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

No a taky se začala rýsovat nová kabina...

Obrázek

Obrázek

To bude zas na chvilu vše :BYE:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Hele, pekna :FINE:
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Tak dneska konečně nová kabina na hrubo hotová, ještě chybí dovařit okno, ale to zatím musím domyslet aby sedělo...
Poprvé sem ji nasadil na auto a vydal se pojezdit do sněhu.


Obrázek

Obrázek

Dohromady zhruba 3km ve sněhu na celkem hustejch rozbíječkách, zasnežené koryta na vodu přes cestu, nebejt šusplechu tak bych urval řízení... Spolklo to na hodinu cesty 2x 2s 5000 lipolky, což není uplně dobré :?


Nasazená kabina:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Taky sem dodělal základní osvětlení, blinkry,čelní-koncové světla, brzdové a couvací světla. V budoucnu chci na střechu hodit 2x oranžový majáček a nějaké přídavné osvětlení 8)

Obrázek

A provizorní zástěrky, časem koupím originál na tatru i s logem :OK:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

A ještě dnešní zimní radovánky :tleskam:

[youtube]AmmsmVfBsmw[/youtube]
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Tatra 815 Valník 1:10

:-[ jezdis s tim jako na rally :-D

Je skoda ze ti to pri sebemensim zatoceni kdesi v polich furt hazi blinkry, taky bys mohl dat teply ledky, kor dozadu, ta zpatecka, to je jak tuning z need for speed underground, pekne mdly zluty svetlo zarovky a ne takovejdle modrobilej halogen :FINE:

.. a da se ta rychlost nejak prizpusobit? To byla asi dvojka, ne.. :YOP: Rozhodne by tomu prospelo nastaveni rozjezdu, todle skubne autem, zahrabe, vystreli... dyt to je strasne nemaketovy. Kdyz uz mas tu maketu.
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Díky za zpětnou vazbu, alespoň někdo :OK:


Ono to vypadá že to jede rychle, ale ve skutečnosti to není o moc rychlejší jak rychlost chůze, to se jen zdá... ano, je to na dvojku. Rozjezdy jsou spíš problém u mně, ještě sem si nenavykl na páčkovou vysílačku a popravdě sem se ani moc nesnažil o maketovou jízdu, spíš o hlavně v tom sněhu pořádně rozprasit a otestovat co to snese... (naštěstí že sme to včera rozprasili, dneska ráno už po sněhu zbylo maximálně tak hromada bahna). A couvání je zprudka protože sem se nepohodl s vysílačkou, tam budu muset programovat protože je nějak záhadně snížená což nechci, a hrozně blbě se dává protože se bije s brzdou, ale to bude taky nejspíš hlavně o zvyku..

Rozhodně nasadím teplé ledky, budu muset pozjišťovat co a jak a nějaké pořídit, tohle je taková testovací verze toho co přišlo s modulem, takže pošmikám konektory a přepájím to na nové ledky.


Co se týče blinkrů tady je to těžko... Takle když to prasím to vypadá škaredě, hlavně při hrabání na místě, ale když to předělám na spínač pomocí kanálu na vysílačce, tak při jízdě si myslím že budu zapomínat nebo prostě nebudu stíhat reagovat na blinkry, a to pak budou zbytečné... Ještě uvidím jak to vymyslím, spínač přes kanál budu mít určitě kvuli majákum a přídavným na střechu, tak to ozkouším na blinkry a uvidím no...


Každopádně musím taky zapracovat a naučit se jezdit maketově, což bude celkem oříšek ale pro nějaké akce kterých bych se milerád účastnil (alespoň ty Kopřivnické) to bude víc než zásadní...
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Tatra 815 Valník 1:10

S pakovkou mam i ja problém s citem.... Proč neporidis volantovku?
Ja měl blinkry na kanál a je to o zvyku, jak ve velkým autě.....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Volantovku mám, ale kdysi sem si na dnech techniky vyzkoušel Hanysovo profu, a neskutečně se mi to líbilo a nějak sem si vsugeroval že k velkýmu autu patří páková vysílačka no... ale třeba offroadový závody jezdím s volantovkou, tam si uplně páčkovku představit nedokážu :-D bude to hold o zvyku, mám stím naježděno sotva pár hodin... zatím víc opravuju a upravuju než jezdím :-D každopádně s těma blinkrama to určitě vyzkouším přes ten spínač :OK:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Tatra 815 Valník 1:10

Měl jsem s Hanysovku 815/7 8x8 a nedokážu si představit jezdit s pakovkou....
Volantovka s 8 kanalama a vždy jsem si vystačil....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“