PaulíkVáclav
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 21.10.2018 18:23

RC Fendt 1050

Dobrý den jmenuji se Václav Obracím se na vás s prosbou a s vašimi názory na věc není vlastním RC traktor John Deere a zalíbil se mi nový model od Bruder Fendt 1050 Našel jsem hotový podvozek na německých stránkách a rád bych jsem znal názor více modelářů Pokud by s tímto podvozkem měl někdo nějaké zkušenosti tak by jsem byl vůbec nejraději zde přikládám odkaz prosím vás popřípadě Jaké by jste navrhovali regulátor a hlavně Jakou baterii rád bych se vyhnul bateriím Lipo jelikož co jsem tak pročítal na fóru jejich údržba není jednoduchá http://mfz-blocher.de/bruder1050.html mockrát vám děkuji za vaše odpovědi Prosím ať se týkají tématu V ostatních fórech se odpovědi zvrhli v nesmyslné otázky
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: RC Fendt 1050

Cau. Podvozek vypada moc pekne,ale cena 880ee je dost vysoka,se mi tak nejak zda.
Co se tyce lipo baterii tak spise naopak, pouzivani a nabijeni je jednoduchy. Clanky se ti srovnaji pri nabijeni pres servisni konektor a podvybiti ti zajisti regulator. Jen to chce kvalitni nabijecku i regl.

Tady traktory moc nefrci,ale na Tamkaforku je jich dost a kluci v pohode: http://forum.tamiyaforum.cz/viewforum.php?f=183
PaulíkVáclav
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 21.10.2018 18:23

Re: RC Fendt 1050

Já vím že Cena je dost vysoká ale v tuhle chvíli neřeší cenu ale to jestli s tím Má někdo zkušenost popřípadě Jakými regulátory to osadil A jakou baterkou na tam já jsem se zkoušel přihlásit ale bohužel stránky se nechtějí načíst Jinak ve čtvrtek půjdu podvozek objednávat takže jsem zvědavý jak to přijde jinak děkuji za snahu
PaulíkVáclav
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 21.10.2018 18:23

Re: RC Fendt 1050

Ještě ale bych možná využil tady toho fora probrání správného regulátoru a ještě by mě zajímalo co se týče údržby baterie Lipo A co jsem pročítal tak lipolky potřebuji hlídač napětí aby nesly pod určitou hladinu což by měl myslím že zajistit tak zvaný BEC přesnou definici tedy této součástky neznám ale co jsem pročítal tak slouží tady k tomu No a pak jsem četl problém se zahoření baterií v modelech z toho mám také trošku strach a pak úplně dost dobře nechápu to nabíjení baterie Četl jsem že použitím by se měla přes nabíječku vybít a pak znovu nabít a nejsem si jistý jak to s ní dopadne když traktor na zimu odložím do garáže A vyndám ho až na jaře jestli ta baterka po celou dobu slimy nebo v nějaké intervalech nemusí být na nabíječce
PaulíkVáclav
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 21.10.2018 18:23

Re: RC Fendt 1050

A pak je tu další dotaz Koukám že jsem se nakonec rozepsal regulátor co jsem pročítal tak oni samozřejmě přímo pro ten podvozek doporučí o servonaut já bych si rád přiklonil nějakému obyčejnější mu který nebude mít tolik nastavení a bude jednodušší pro zapojení a také Cena bude příznivější
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: RC Fendt 1050

Ahoj, zběžně sem mrknul na podvozek a vypadá zajímavě (v traktorech se nevyznám vubec, ale jen ze zběžneho pohledu)
Ale určitě si myslím že lipolky jsou právě dost jednoduché... stačí když budeš správně mít nastavene nabíjení, a když to budeš při dobíjení hlídat, a nic se nestane... Jako člověk komu doma lipolka bouchla, stačí to mít v nějakém nehořlavém prostředí (kus plechu/cihla zespod, a přikryté třeba starým kastrolem) a pohoda... :OK:

Ať se ti to povede :FINE:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: RC Fendt 1050

PaulíkVáclav píše:Ještě ale bych možná využil tady toho fora probrání správného regulátoru a ještě by mě zajímalo co se týče údržby baterie Lipo A co jsem pročítal tak lipolky potřebuji hlídač napětí aby nesly pod určitou hladinu což by měl myslím že zajistit tak zvaný BEC přesnou definici tedy této součástky neznám ale co jsem pročítal tak slouží tady k tomu No a pak jsem četl problém se zahoření baterií v modelech z toho mám také trošku strach a pak úplně dost dobře nechápu to nabíjení baterie Četl jsem že použitím by se měla přes nabíječku vybít a pak znovu nabít a nejsem si jistý jak to s ní dopadne když traktor na zimu odložím do garáže A vyndám ho až na jaře jestli ta baterka po celou dobu slimy nebo v nějaké intervalech nemusí být na nabíječce



Nějak sem nezachytil že by tu v čechách někomu zahořela lipolka v autě při jízdě, pouze při nabíjení... ale nabíjet lipolku v autě je prostě sebevražda... Jinak když ji na zimu odložíš, tak ji stačí nabít zase na jaře, a ta její výkonost klesne značně míň než u třeba nimh. Co se týče hlídače -pípáku, tak je to fajn věc, upozorní tě se slušným předstihem, ale většina i těch levnějších reglu si to hlídá, a stopne motor. S výběrěm ti nepomužu, v tom mám sám zmatek :NO:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
PaulíkVáclav
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 21.10.2018 18:23

Re: RC Fendt 1050

Takže říkáte lipolky No dobře já když jsem dělal před šesti lety můj traktor John Deere tak lipolky byli vynikající silné baterky ale velice nestabilní asi se to za těch několik let dost razantně změnilo Jinak na podvozek se moc těším A co jsem tak projížděl fóra a hledal a hledal tak to vypadá že můj Fendt asi bude první v republice
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: RC Fendt 1050

Servonaut je spicka,ale je spousta jinych reglu za priznivejsi penize. Vyrobce urcite uvadi nejaky parametry co by mel mit.

Lipolky se daji bezpecne nabijet ve specialnim sacku. I kdyby horely tak si v klidu. Ja mam asi10 ks a ze sem je uz hodne krat nabijel a nic se nedeje. Kdyz je nepouzivas tak je nabijes na program "storage" coz je asi 50-60% a ulozis.

BEC je extra napajeni,treba serv nebo cehokoliv. Zapojis to z baterie primo na servo a setris regl. Nebo pokud mas silny servo na 7,4V tak jedine pres bec. Pak jen signal pres klasiku servo konektor.
Jestli do toho podvozku pujdes,tak se pak podel o fotky.
PaulíkVáclav
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 21.10.2018 18:23

Re: RC Fendt 1050

Zdravím vás pánové Obracím se na vás ještě s jednou radou podvozek jsem už objednal Je někde na cestě z Německa když jsem k tomu objednal pár komponenty nějaký serva přijímač vysílač regulátor a mám ještě jeden dotaz Mám za traktor sekačku a tu sekačku pohání dva motory není to mám udělané tak že prostě musím natvrdo zapojit kabely které vedou rovnou z baterie Měl jsem pocit že čím silnější kabel tím lepší výkon bude motoru nyní bych se vás chtěl zeptat Když už budu mít traktor za takovouto cenu Chtěl by jsem dálkově zapínat a vypínat tu sekačku Poradíte mi Jaké jsou možnosti A jak by jste to řešili vy Jestli je možnost přímo z vysílačky zapnout a vypnout motory jestli existuje nějaký spínač který se připojí na přijímač a bude schovaný v traktoru AV zezadu budu mít jenom konektory které budou buď pouštět nebo zastavovat proud.diky za odpovedi
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: RC Fendt 1050

Da sevkoupit rc spinac, ktery bude ovladat relé, ktere bude pouštět proud do motoru sekáček primo z baterie. Nebo použij regulátor, u ktereho ale musis odpojit cerveny kablik, co vede do přijímače a napajeni primo z baterie.
Jeste se vratim k tvemu textu výše. Podbiti baterii nehlida BEC. To je obvod, co "krmi" prijimac a serva do něj zapojené.
Podbiti hlida primo regulator, kdyz tu funkci umi. V opačném případě musíš pouzit lipostop - pipak. Je to vlastne alarm zapojeny do servisniho konektoru baterie.
K bateriim si dovolim nesouhlasit. Provoz a nabijeni je u lipolek složitější, nez u starsich NIMH a nicd. Tam v podstate nastavis nabijecku 1x (stejne jak u lipolek) ale pri vybijeni se o nic nestaráš. Proste jezdis, dokud jede. U lipolek nesmíš podbit, pak je to nebezpečné....tohle u nimh a nicd baterii odpadá.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: RC Fendt 1050

gecko-x píše:K bateriim si dovolim nesouhlasit. Provoz a nabijeni je u lipolek složitější, nez u starsich NIMH a nicd. Tam v podstate nastavis nabijecku 1x (stejne jak u lipolek) ale pri vybijeni se o nic nestaráš. Proste jezdis, dokud jede. U lipolek nesmíš podbit, pak je to nebezpečné....tohle u nimh a nicd baterii odpadá.

Nevím, jestli si pamatuješ doby, kdy se NiMh články vybíraly a jednotlivě vybíjely na 0,9 V, aby trochu vydržely v kondici (paměťový efekt). Lixx baterky při normálním použití fungují bez problémů, sám stále provozuju několik doslova muzeálních kousků. Podmínkou je používat vhodnou nabíječku, cut-off je v regulátorech dnes standardem, navíc konec cyklu i poznáš. Výhodnou cenu aktuálně bohužel značně kazí nesmyslná cena letecké dopravy a zrušení evropského skladu Hobbykingu.
Václave, volné kanály na ovládání sekačky máš?
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
PaulíkVáclav
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 21.10.2018 18:23

Re: RC Fendt 1050

Našel jsem na pecka modeláři RC spínač ale není mi dost jasně jak právě funguje A taky si říkám jestli už potom není jednodušší zapojit další regulátor Ano na sekačku Mám kanál navíc mám 6-kanálovou vysílačku dva kanály na ježdění a zatáčení a jeden kanál na zvedání zadního závěsů jeden kanál na zvedání předního závěsu a dva kanály mám volný ukážu vám jaký regulátor jsem objednalhttps://www.peckamodel.cz/mdd72 ... itan-mdd72 Zde je regulátor který jsem objednal doufám že bude dostačující Nebo kdyby jste mi popřípadě doporučili nějaký jiný jinak baterku jsem objednal 11,1 voltů Lipol 5000 mA
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: RC Fendt 1050

Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: RC Fendt 1050

PaulíkVáclav píše:...jestli už potom není jednodušší zapojit další regulátor Ano na sekačku Mám kanál navíc mám 6-kanálovou vysílačku...Zde je regulátor který jsem objednal doufám že bude dostačující Nebo kdyby jste mi popřípadě doporučili nějaký jiný jinak baterku jsem objednal 11,1 voltů Lipol 5000 mA

Z principu by to ovládat dálkově mělo jít, vlastně to je stejný systém jako např. naviják nebo dálkové zapínání/vypínání světel, jen asi sekačka poběží častěji nebo bude mít větší odběr... nemám zkušenost se zemědělskými stroji, jak je to s místem apod., ale pokud se tam velká lipolka vejde, tak by měla sloužit dobře, každopádně je nutné ji nabíjet nabíječkou s programem pro lipolky a s tzv. balancérem, ten hlídá jednotlivé články v packu.

mirakuli píše:Kdo ti zrušil EU sklad?

Špatně jsem se vyjádřil, často vybírám baterky podle rozměru a váhy, některé baterky jsou dlouhodobě jen z global skladu, a tam bývá naprosto nesmyslná cena dopravy...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“