Uživatelský avatar
Kamil Fulcrum
Nově příchozí
Příspěvky: 50
Registrován: 10.02.2016 18:44
Bydliště: Děčín

Re: Kirovec K700 1:13

Okna zasklívám lexanem dá se to stříhat nužkama http://www.rc4x4-shop.cz/Lexanove-desky-c15_16_2.htm
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Děkuji pánové, našel jsem doma něco z obalu od pamětí do PC, ale na celá okna to nebude. Mrknu co kde seženu. Lepit bych to chtěl uhu porem, je transparentní a dobře se mi s tím dělá.
"Gumy" kolem oken jsou normální černé PETG nebo PLA (v mém případě PETG) tj stejný plast jako rám. Zezadu to má osazení tj to je takový ráměček na který připelím sklo a na pár kapek vteřiňáku ho zalepím. Mám i tisknutelný polymer TPE 88 což je umělá guma, ale tiskne se z toho mizerně a na tohle to není potřeba.

Právě jsem dodělal držáky karoserie a poprvé ji přišrouboval. Fotku zatím nemám, ale vepředu to jde skrz rám a pod kabinou je taková "koza"
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Včera jsem zase trochu dělal a přikládám foto rámu s držákem kabiny a baterie (2S 5000mAh), která překvapivě zabere dost místa :) Uvidíme kam upíchnu zvukový modul. Taky jsem zkompletoval obě převodovky, ta druhá seděla na první dobrou, ale první má lehce šmajdavé kolečko (křivě jsem ho svrtal) a v jednom místě byla zubovka moc malá. Nejde o velkou nepřesnost, ale trochu to drhlo. Proto jsem byl nucený kolo upnout do vrtačky a lehce líznout špičky zubů. Je to prasárna a uvidíme jestli vydrží. V nejhorším není problém vytisknout kola nová.

Na další foto jsou tištěné kuláky na řízení dle vlastního návrhu. Uvidíme co vydrží....

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kirovec K700 1:13

Ty tištěné kuláky vypadají odpudivě. Možná ne vše je vhodné tisknout.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

On takhle odpudivě vypadá vlastně veškerý 3D tisk, tady je to umocněné tím, že jsou malé a tedy je fotka dost detail. Navíc jde světlo z boku. Z normální vzdálenosti vypadají v pohodě, ale uvidíme, možná tam opravdu dám normální MPjet :)

Jinak teď večer mi dorazily gumy, tak jsem je zkusil dát na 1,9 disky z jiného auta a úplně to nesedí, chce to širší disky a také o cca mm větší průměr těch límců. Disky jsem stejně chtěl tisknout vlastní, tj je mi to fuk, ale konečně se můžu zase trochu posunout vpřed. Pár fotek, kde je to jen tak narychlo naaranžované... Gumy jsou Čína a zdají se mi až přehnaně měkké, uvidíme jestli se nebudou trhat. Je to fuk, stejně nejsou scale (nemají šípy)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

V noci se tiskl první zkušební disk (v originál discích je vždy dirka, asi kvůli vodě a vzduchu, děláte tam díry? Jde mi o to aby tam nelezl bordel):

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Kirovec K700 1:13

Když už sis tiskl i dysky, proč nejsou zrovna baetlock?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Kirovec K700 1:13

Hlavne na to koukej dat poradny tlusty sipaky

Na dirku se vyprdni
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Už mám tyhle, ale vše bude připravené na jiná kola. Uvidíme jak to bude vypadat s blatníky. Momentálně vymýšlím nápravy a jejich držáky. Dnes mi přišel vodotěsný regulátor a vodotěsné servo 25Kg, aby se dalo brodit bez obav :) Pokud půjde všechno podle plánu, rád bych s tím o víkendu poprvé popojel. Pořád nemám motory, mám doma dvě SPEED400 ale každou jinou a bojím se i jiné kV. Na zkoušku dám jednu na přední nápravu a pojede to jako předloha bez přiřazeného zadku :) Pak začne prdlání s detaily na zadku a okny., pak osvětlením atd atd... je toho ještě dost.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Kuláky jsem koupil MPjet a došel zbytek věcí včetně zvukového modulu a motorů, už mi nechybí nic. Dneska jsem dělal hřídel na první nápravu, kulatina má asi o desetinu víc, tj ji musím ve vrtačce ubrušovat a je to celkem prdlání. Taky díky tomu jdou špatně řezat závity, každopádně ale jsem slepil a sestavil nápravu a funguje to dobře a i jsem to různě ohýbal v ruce a brzdil přes hřídel a vše drží.

Obrázek
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kirovec K700 1:13

Jaký jsi koupil zvukáč?
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

https://www.youtube.com/watch?v=VP6XpUg ... tu.be&t=85 je to klon "dasmikro" a dokonce po dokoupení kabelu za 11USD by měly jít nahrávat jiné zvuky. Je primárně do malých aut a ještě jsem ho nezkoušel, uvidíme jak to bude fungovat, ale za ty cca 400Kč to moc neřeším.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Takže dnes to poprvé jelo, zbývá dodělat pořádně řízení (táhlo zatím jen na jedné straně) a dalších asi milon věcí. Taky tam není zatím zvukový modul, ale vzhledem k hluku z převodovek nevím zda to bude mít smysl :) Co jsem zatím zkusil, jezdí to dobře, ale převod je moc rychlý, sneslo by to klidně poloviční, tj kolem 1:60. Síly se zdá být dost, ale prostě na pomalé plynulé rozjezdy to chce cit. Všechno mám vyndavací, tj uvidím jak to bude fungovat a až to dodělám a případně nakreslím třířadou převodovku. Menší modulu zubu raději vzhledem ke zkušenostem kolegy s V3S dělat nebudu, i když to je lákavé... Pár fotek:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

EDIT: trochu jsem si to teď kreslil a začnu tím, že udělám ty třířadé převodovky. Takhle to nebrzdí z kopce a nemělo by to smysl. Abych to dostal do rámu, jsem s převodem někde kolem 1:67, což by mělo být v pohodě. Snad to zase nebude moc pomalé, ale ona to hodně zrychlují ta velká kola.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Zjistil jsem, že mě dost limituje místo, protože chci použít stejné držáky náprav a rozhodně nechci znovu tisknout rám. Po dlouhém laborování se mi povedlo vtěstnat to do rozměrově téměř identického (v některých částech dokonce menšího) obalu. Převod jsem musel trochu snížit na 53,38, tak uvidíme. Pořád je to prakticky dvojnásobek toho původního 28.

Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Kirovec K700 1:13

To zluty je pastorek? Jakoze nejdriv namontujes motor a pak teprve zavres prevodovku?

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“