Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Kirovec K700 1:13

Tak von si na expedice tiskne kirovce. To si priste vytiskni plachetnici, ta bude s expedicnim privesem podobne vhodna :FINE:

Kirovec fakt peknej, ja se teda opravdu primlouvam za nejakej finis barvou, prosvita to na tom blatniku a je to skoda ;-)

Kdybys to navrch "opatlal" u kloubu a pistnic pekne a dal i patinu, to by bylo, panecku :YOP:

Ale patri to na pole ne na expedici :-)
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Kirovec K700 1:13

Chtělo by to větší převodový poměr, pomalým motorem ztrácíš sílu a rozjezdy moc nezlepšíš.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

2Mira: nevím jaká je v ČR komunita traktorářů, každopádně expedice, minimálně tyhle masové jsou takový mišmaš, že i traktor se snese. No a pokud mě někdo nebude chtít, tam mi to napíše. Specielně Kirovec se používal i k tahání maringotek do lesa a není to úplně klasický traktor, spíš takový univerzál z nouze. Ale opravdu je to fuk :)Radši budu na expedici s traktorem, než sám doma na zahradě. No a barvu nedostane, to bych musel řešit dřív.

2mara126: pomalejší motory nenahradí převod, ale znatelně pomůžou. U mě ten rozdíl v plynulosti rozjezdu a schopnosti jet jako šnek byl hodně velký.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kirovec K700 1:13

On ten Kirovec se na expedice docela hodí - když originál jezdí v Rusku v tajze a tahá cokoli, co je na takovou expedici do tajgy potřeba - ale tam těch polí zase tak moc není. Chce to nějakou pořádnou maringotku nebo nákladní vlek s nádrží samohonky a bude to na expedici vhodnější, jak polovina dalších expedičních vozidel.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Kirovec K700 1:13

Nikdo tě s expedice určitě nevyžene, obzvláště, když potáhneš cisternu slivovice :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Kirovec K700 1:13

:-D no fakt jsem nemyslel, ze bys nekam prisel, vytahl kirovce, vsichni by ztichli a ten nejodvaznejsi by ti rekl " nezlob se, ale s timhle s nama nemuzes.. " :-D

Jen ze je to usmevny jak mu namontujes lzici na silaz a vyrazis na expedici :FINE:

Kazdy netradicni model je vitan, premiru defendru nahradila s trx4 premira defendru :-D zlatej kirovec
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Hele lžíci na siláž tam mám, protože je to první modul co jsem udělal a nechtěl jsem to nechat prázdné. Musím dodělat tu nástavbu s tažným a asi začnu kreslit maringotku. Cisterna se slivovicí není špatný nápad, ale to bych to měl pořád prázdné :D

Jinak jsem dnes kouknul na nabíječku a dobíjel jsem jen 2226mAh, což mě opravdu překvapilo. Model najel ty cca 3-4Km v terénu a blbnul jsem přitom i trochu s nakladačem. No a pak jsem ještě u kamaráda jezdil s dětma asi 15minut a nakládal mulčovací kůru jak o život. Spotřeba narozdíl od předlohy je super :)
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Váhám mezi cisternou na palivo a maringotkou:

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Kirovec K700 1:13

Maringotka je stylovejsi a pokud udelas otviraci zadni dvere ,muzes tam tu slivku schovat,aby se s tebou Milan na jezdeni bavil :-D
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Je pravda, že do cisterny z PLA lepené vteřiňákem bych se asi Slivovici bál dávat. Tedy já bych jí tam dal, ale bál bych se to pít :mrgreen:
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kirovec K700 1:13

Kirovec by utáhnul jak maringotku, tak i cisternu zároveň. A možná k tomu i kolotoč s labutěma a klec s medvědem.
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Kirovec K700 1:13

Vigo píše:U mě ten rozdíl v plynulosti rozjezdu a schopnosti jet jako šnek byl hodně velký.
Barvy je škoda, ta by to s patinou zas posunula mnohem výš...
Co máš za regulátor? Např. i laciný Hobbywing má nastavitelné něco jako start punch (a možná ještě něco, už si to přesně nepamatuju), to hodně zjemnilo rozjezd s 35T motorem, tak možná ještě zkusit poštelovat regulátor...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Kirovec K700 1:13

Regl mám asi za 3USD ten největší krám. Mám doma něco lepšího, příležitostně to tam zkusím dát. Každopádně už tisknu kousek maringotky a uvidím jak to vyjde. Barva bude hnědá, protože jí mám hodně a moc z ní netisknu. Zelenou mám jen svítivou a pak takovou nevojenskou a ostatní barvy krom té šedé jsou hodně pastelové. Uvidíme jak to bude vycházet a snad to nepokroutí slunce.

EDIT: no a dveře samozřejmě budou otevírací s možností zásobníku na vodu teda ehm... kořalku :)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Kirovec K700 1:13

Lzice je nahodou super.

Rozhodne udelej i maringotku i cisternu a muzes pridat i nejakej velkej podval na deti treba.. nebo dlouhatej poradnej vozejk na klady... muzes tisknout do aleluja
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Kirovec K700 1:13

Vigo píše:Mám doma něco lepšího, příležitostně to tam zkusím dát...
V manuálu (Hobbywing QUICRUN WP Crawler Brushed) je jednak Initial Start Force (nastavit nízkou hodnotu) a Start Mode/Punch (nastavit nejnižší) a Freewheeling enabled, tím se proti stockovému regulátoru Axial AE-5 se stejným motorem výrazně zlepšila plynulost a ovladatelnost při rozjezdu a v nízkých otáčkách. Toť má zkušenost. Pokud máš převod už pevně daný a vyhovuje maximálka se současným motorem, natavení (lepšího) regulátoru se jako řešení nabízí...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“