Uživatelský avatar
gino
Uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: 04.10.2009 0:00
Bydliště: Poprad city SVK

3D print Tatra kolos 1/14

Tak po dlhšej dobe som sa opäť vrátil k svojej láske a trošku to prerobil na menšiu mierku. Tak povediac 1/3 celého projektu sa blíži ku koncu a je čas na menšiu prezentáciu. Celé album https://gino27850.rajce.idnes.cz/3D_pri ... kolos_1_14
Ešte mám v pláne podvalník no neviem sa rozhodnúť medzi P-32 a P-50. A tretia časť projektu bude T-34, aby to bolo kompletné
No a čo
TA 05, Mitsubishi EVO X , XERUN 60A, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
TA 05, Mazda RX-7 , SP GT2.0 LPF, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
Tatra 8x8 kolos (dolaďovanie)
Axial Honcho
DRIFT 4EVER
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2389
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: 3D print Tatra kolos 1/14

Peknyy!! :hura:
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Stan
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 05.09.2011 0:00
Bydliště: Tábor

Re: 3D print Tatra kolos 1/14

Opravdu velmi pěkné a zajímavé. :SUPER:
Uživatelský avatar
mikircCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 22.02.2012 0:00
Bydliště: Zlín

Re: 3D print Tatra kolos 1/14

Velice pěkné, z jakého je to materiálu tištěné?
Uživatelský avatar
Hanys
Uživatel
Příspěvky: 289
Registrován: 25.02.2011 0:00
Bydliště: kósek na sever vod Brna
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: 3D print Tatra kolos 1/14

gino: vyhoď jednu spojovačku mezi vlaštovkama, má tam být jen jedna, hádá se to při řízení...

Pěkně vytištěný, ať tatřenka šlape :OK:
Hanys.
rctruckercom@seznam.cz
http://www.rc-trucker.com
http://www.youtube.com/rctruckercom

"Není problém něco vyrobit, jen je potřeba nejdřív přijít na to jak...?"
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: 3D print Tatra kolos 1/14

Moc pěkná stavba! :OK:
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
gino
Uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: 04.10.2009 0:00
Bydliště: Poprad city SVK

Re: 3D print Tatra kolos 1/14

Tlačené je to celé z PLA a výplň je od 5 do 80 %. To s tou spojovačkou určite vyskúšam , pretože a mi nepáči ako to zatáča :wink:
No a čo
TA 05, Mitsubishi EVO X , XERUN 60A, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
TA 05, Mazda RX-7 , SP GT2.0 LPF, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
Tatra 8x8 kolos (dolaďovanie)
Axial Honcho
DRIFT 4EVER
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: 3D print Tatra kolos 1/14

Podle fotek vypadá model velice zajímavě,ale chtělo by to pořádně vyzkoušet pevnost dílu z toho plastu při namáhaní při jízdách v terénu. :OK:

-----------------------

Před nějakou dobou se na modelbazaru objevil opakovaně inzerát o prodeji podvozku modelu Tater různých provedení (chapej 4x4,8x8 atd.) z 3D tisku s cenou kolem 8 tisíc Kč a více.
Když jsem dal odkaz na zmíněný inzerát s informaci od silně nespokojeného tehdejšího zákazníka o si ten podvozek od prodejce koupil tak jsem sem na forum do jiného vlákna dal odkaz.
Tak já jsem byl ten špatný kdo se o tom zmínil, že podvozky z plastu praskají a že na to upozorňuji,že to je nekvalitní co tamní prodejce nabízí za zajímavou cenu, protože podvozky od Hanyse a Slick jsou sice z kovu, ale nehorázně předražené.O cenách modelu uvedených modelařu se lze přesvědčit, když se model objeví na prodej na netu. :mrgreen:

Netvrdím, že zdejší kolega gino staví model na kšeft a že ho bude prodávat,ale jen chci upozornit na vrstvený plast z 3D tisku a jeho celkové soudržnosti. Hlavně aby gino byl spokojen a vše se zdárně podařilo dokončit.
gino - dobrá práce. :OK:

Kontaktuj kolegy Ivana a rmichalbarna, ti mají s podvalníky pod tanky velké zkušenosti a mužou poradit a pomoci se stavbou.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: 3D print Tatra kolos 1/14

dost bych nesouhlasil, ze podvozky Slick nebo Hanys jsou nehorazne predrazene. Ceny jsem si u nich zjistoval, v souvislosti s threadem https://www.rc4x4.cz/viewtopic.php?f=47&t=20773 , a v proporci k tomu, co to remeslne a co do knowhow znamena, byly ceny pomerne ocekavatelne. Minimalne z perspektivy cloveka, kterej si sotva umi vyriznout zavit na hrebiku.

A neposuzoval bych to podle inzeratu na 813kolos za 150k na modelbazaru, nebo podle ceniku Kasperkoviče.
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: 3D print Tatra kolos 1/14

Max píše: 04.06.2019 12:48 .... protože podvozky od Hanyse a Slick jsou sice z kovu, ale nehorázně předražené.
Co to znamená "nehorázně předražené" ? mnohým připadají "horázně" akorát. Prostě je to kusová ruční práce, navíc na drahých strojích z kvalitních materiálů. Někdo si přeje kvalitu a tak za ni zaplatí odpovídající cenu. Ale psát o nehorázném předražení je hodně silný kafe .... To, že se ti nechce dávat za ty díly velké peníze neznamená, že je to předražené. Buď rád, že je ta možnost na výběr a když ti cena nevyhovuje, tak to prostě nekupuj. Pokud cena odpovídá kvalitě, není vhodné ty výrobce takto nálepkovat.
Předražené věci prodávají šmejdi na akcích - tam jde opravdu o předražené zboží, ale toto nejsou ani zdaleka tyto případy.
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: 3D print Tatra kolos 1/14

Já souhlasím že cena je naprosto odpovídající... A když se to člověku nelíbí, taky si muže koupit holé výkresy a nechat si to udělat za levnějc...

Co se týče 3d tisku tatry tak proč ne, v měřítku 1:14 určitě paráda, ale v např 1:10 bych do toho nešel... Chybí tomu ta váha, ta odolnost, s celokovovým autem se nemusím absolutně bát že se mu něco stane (neříkám že to z plastu nemuže vydržet, ale ve mně osobně vyvolává kov pocit spolehlivosti..)

Ohledně toho čeledína co to dělal na kšeft jsem to zaregistroval, a naivně jsem o tom uvažoval v té době, naštěstí jsem kdesi narazil na zmíněný článek o praskání a nefunkčnosti těch podvozků, tak sem od toho dal rychle ruce pryč ;-)
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: 3D print Tatra kolos 1/14

On ten ideál bude někde uprostřed - na něco je lepší kov, na něco zase plast. Pokud to někdo dokáže správně zkombinovat, bude to parádní a spolehlivý stroj s dlouhou výdrží a životností. On i ten plast dokáže být velice pevný a hlavně houževnatý a odolný proti zničení. Jen je potřeba se v tom pořádně orientovat a vybrat na různě zatížené součástky pokud možno ten optimální materiál - plast. Kluci z 3Dsets vymysleli expediční auto v měřítku 1:8 a je už natolik odzkoušené v mnoha exemplářích, že se dá říct, že je klidně možné vyrobit ( vytisknout ) celoplastový model, co vydrží opravdu hodně.
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: 3D print Tatra kolos 1/14

vypravci hubicka píše: 04.06.2019 13:30....Minimalne z perspektivy cloveka, kterej si sotva umi vyriznout zavit na hrebiku.

A neposuzoval bych to podle inzeratu na 813kolos za 150k na modelbazaru, nebo podle ceniku Kasperkoviče.
Kolego, ty jsi řízek :-D . Jak se řeže zavit na hřebík. :mrgreen: To jsem ještě nekoušel.
Koukal jsem na zmíněný modelbazar a objevují se tam občas některé atypické modely různých druhů a vysokých cen takže s tebou souhlasím.

Borik - koukal jsem na ten Jeep z 3D a je to zajímavá stavba.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: 3D print Tatra kolos 1/14

Max píše: 11.06.2019 6:39

Kolego, ty jsi řízek :-D . Jak se řeže zavit na hřebík. :mrgreen: To jsem ještě nekoušel.
tak to zkus. Ja to delal nekde v 8 letech a dal jsem to. A to jsem byl řízek už tehdy, cili ty nebudes mit problem, predpokladam.
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
gino
Uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: 04.10.2009 0:00
Bydliště: Poprad city SVK

Re: 3D print Tatra kolos 1/14

Tak momentálne Tatra prežila celý deň na modelárskej výstave a dostávala dosť zabrať. Všetky plasty vydržali, jediné čo povolilo bol slabo zašrubovaný červík na koleso. Neviem prečo sa tu bavíte o cenách, ja nemám v pláne to vyrábať vo veľkom.
No a čo
TA 05, Mitsubishi EVO X , XERUN 60A, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
TA 05, Mazda RX-7 , SP GT2.0 LPF, Nosram X12 13,5T ,Spektrum DX3E
Tatra 8x8 kolos (dolaďovanie)
Axial Honcho
DRIFT 4EVER

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“