Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1752
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Kamaz 6x6

To asi ani ne. Jde o to, že kdyz funguji, můžeš si regulovat tlak oleje v tlumičích a tím měnit to jakým způsobem reagují na stlačení pístu. A taky to vypadá drsně.
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Kamaz 6x6

Takze jsi mel taky tenky hadice. Jak jsem psal. Me stacilo nasadit maticku na hadici. Pres hadici dat asi 2mm dlouhy kousek smrstovaci buzirky prumeru 3mm. Nasadit na trn a utahnout.

Schval jsem pro zajimavost zkusil napsat na jejich FB jakej je spravnej postup. Uvidime co odepisi.


Hubicka:
Tyhle nase dlouhe tlumice uz potrebuji vetsi prostor pro expanzi oleje pri stlaceni. Gumova misticka je obcas malo. Takze chovani tlumice neni uplne idealni. Tady je chovani linearnejsi + muzes delat drobne korekce nastavenim predpeti pruziny v expanzce.
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1752
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Kamaz 6x6

Tak jsem konečně dal dohromady všechny díly na třetí nápravu a posadil to na kola. Přední kolo a vlastně i uložení nápravy je prozatímní a budu to ještě upravovat. Musí doznat úprav a změn. Přece jen je to moje první šestikola a řada věcí mi dochází až postupem času .
Uvažuj že to celé o cca 1-2 cm prodloužím. Nejvíc mě ale aktuálně tíží uchycení zadních náprav. Nějak mi tam ta tahle verze s linkama prostě nesedí. Neumím si to moc představit za v terénu. Uvažuju, jestli by nebylo lepší do předělat na jiný systém třeba něco jako má V3S. Nemáte nějaký doporučení co by se v terénu chovalo nejlíp?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Kamaz 6x6

Přijde mi že ty kola jsou proti kastli dosti malé, to je konečná velikost nebo jen provizorní? :-p Každopádně ty tlumiče, hadičky a uložení nádržek v rámu se mi hodně líbí :OK: :hura:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1752
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Kamaz 6x6

Kola mám v plánu takhle nechat, Přijdou mi tak akorát, ale fakt je ten, že ta fotka zkresluje. Stejně ale budu boudu tisknout znocu (tahle je jen pracovní na vyzkoušení co a jak) takže jí udělat o chlup menší by šlo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Kamaz 6x6

To je parádní, po dlouhé době zase pořádný projekt. :OK:
Dycky Jeep
axial
Rajče
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kamaz 6x6

Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1752
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Kamaz 6x6

Tohle je jedna z variant. Tohle jsme mel na mysli tou variantou ala V3S. Jen nevím jak se to chová v terénu.
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kamaz 6x6

Určitě líp jak verze s tlumičema.
Třeba tady https://www.youtube.com/watch?v=eQGvV_wn_hM
A navíc nemáš problém s nástavbou,kde by pro tlumiče bylo potřeba různě dělat vybrání a omezovat se.
Prostě se radši držet originálu.
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Kamaz 6x6

Ural od WPL (mam doma) má napravy chcené krátkymi linky na střed plus listy.

Jinak tlumiče takový problém nejsou. Bud je mužes chytat na střed rámu a nebo použít vahadla a tlumiče mít paralelne s rámem.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1752
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Kamaz 6x6

Nad přepakováním jsem uvažoval, ale nakonec jsem se rozhodl pro jiné řešení. On vůbec celý tenhle projekt je jedna velká změna. Nejdřív to mělo být 4x4. pak jsem to změnil na 6x6, rám měl být tištěný, teď je hliníkový, no a nakonec uložení zadních náprav.
Udělám tam "kejvačku" či jak se tomu nadává. Tlumiče bude řešit až podle toho, jak to bude fungovat.
Na obrázku je jen jeden list, v reálu jich bude víc. Spodní, střední a vrchní budou kovové, zbytek tištěné z ABS nebo PET-G. Množství podle potřebné tuhosti.
CFX-W nápravy mají jakési domky které jsou tvořené úchyty pro tlumiče. Ty ve výsledku přijdou jinam,
takže mi vznikne parádní prostor na klouzání listů.
Prozatím to udělám bez ložisek. Pokud to bude potřeba, osadím to malejma kuličkovejma.

Obrázek

Obrázek

Držák listů bude na dvě poloviny. Dovnitř přijde vlepit matka, a šroubem skrz listy pak přijdou stáhnout k sobe a držáku na kterém se budou otáčet.
Obrázek
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Kamaz 6x6

Kde si bol, ked mne to trebalo :-D
tesim sa na vysledok
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Kamaz 6x6

Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1752
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Kamaz 6x6

Jj, mám to doma (jen verzi se závitem). Tak nějak mě nenapadlo jí tady použít: ta matka mi přišla snadná a elegantní, le ještě to promyslím. V každém případě díky za nápad.
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Kamaz 6x6

Ahoj, prosím Tě jaké používáš lepidlo A tmel ?
Díky Libor
Dycky Jeep
axial
Rajče

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“