Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Obrázek

Hlavne se nejdriv zbavit te pokhaki.. omlouvam se vsem militaristum, ze se casto vyjadruju nepekne o vojenske technice, ale me modelove ztvarneni tohoto tematu bere jen do urcite miry (ponorka na policku ci peknej mesršmit ci corsair..) a co se tyka pomale jizdy terenem, tak mi unika smysl stavet si na to treba oshkoshe jako off 4x4. Je mi blizsi tematika motoristickeho sportu a civilniho offroadu, ta pestrost sveta.. :-D

Dost kecu a poradne protrepat zlutou
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Obrázek

.. jo jo

Na kazy prdime, to se zase zasmudla nejakou "patinou", ja to moc neumim, takze jako minule, sahnu prstem na vicko humbrolky a vochmatam to :-D :hura:

Ale je ten Ural opravdu pekne udelanej, vsechny zahyby plechu atd to ma znazorneny, kliky u dveri, madla, fakt je obstojnej.. otviraci dvere.. sofer ma i pedaly...
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Obrázek

Tentokrat prijde ram zakratit, korbu sem vzal z gruntu a prorezal ji, co bylo vzadu prilepil dopredu a takovy triky, aby tudy mohl vest ram :twisted:

Obrázek

Zluta byl zda se dobry napad, mel jsem strach - nic zluteho nemam :mrgreen: - ale asi good

Obrázek

Uvidim, jestli tam vrznu i ty zluty podbehy dozadu..
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Obrázek

:-D tohle je trosku vtipna vlozka, nemaje vhodnych polepu, uzrel jsem vhodne v podobe BMW M3 nejakyho Bernardiniho z Tour de Corse 1989 :-D :-D

Ale protoze Ural je vlastne "bavorak vychodu" - pomineme ze heslo si vydobyl okopirovany motocykl - je to vlastne uplne akorat. Kdyz teda nebudete rejt, ze takovyhle rafky OZ nikdy nevidelo :-D

Jsou to obtisky, budu to muset zda se prelakovat :-p coz jsem kvuli patine nechtel, ale to se nejak podda
Naposledy upravil(a) Mira dne 05.02.2020 0:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Obrázek

Obrázek

Vic obtisku uz tam neni :-D este nakej prouzek, uvidime az to sesadim, jakej to bude delat dojem, tak podle toho.

Samosebou bude ram :mrgreen: zkusime nejakej stridmejsi nez ma Jeep
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak jsem ho mirne vyvencil, musim to hodit do toho laku a este na to vyndat stetecek a barvicky. Obroucky kolem svetel a nejaky ty odreninky a schnilotinky a zaslou spinu tam musim nanest :-p

No a pomalu se v hlave rodi ten ram :-D
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Normálně ta žlutá tomu sedne, děláš mi chutě na žlutou :-D vypadá to vážně super :FINE:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2392
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Peknyy! :tleskam:
Jak ze mas upraveny prevody? Co vse ne minimalne nute udelat pro upravu origo auta, aby to nejak jezdilo? ( mam zatim jen kovove kardany )
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Než se mu Ural dostal do rukou, tak jsem tam dával kovové kardany a tuhle převodovku s motorem.
https://www.aliexpress.com/item/32976072076.html
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Tak to vypadá skvěle. :OK: Ruské trucky to já mužů. Se mě moc líbí. Pěkný model.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

... s touhle prevodovkou to jakoze jede, ale taky nic moc, drzis plnej a ono to pres prekazku sotva leze. Bud to zvladne nebo se zastavi a rozblika - elektronika pri pretizeni rekne stop :-D a musis vypnout a zapnout.

Jeste zkusim namontovat dovopravdickej motorek od graupnera, cinan ma misto motorku ohnutej plech s magnetem, tak uvidime.

Rozhodne se s tim ale takhle uz da jezdit i na puvodni elektro.

Zamenu vyzkousim, jak to posupajdi s poradnym motorkem a elektronikou, viz nize u Jeepa.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

..

Obrázek

[imghttps://www.rajce.net/f1438652499/600px][/img]

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Ejjjjj ten chce klec a patinu, jako prase drbani.

Ja ze to vemu do blata, at to drobet vokaze jak to vypada zamazany. A voni ty cinani to delaji z nejaky jedovaty gumy a jedovatyho plastu :-D je to naprosto nesmacivy, zajedes do blata, vyjedes - a neulpi vubec nic :-D este vidis jak ta voda dela okamzite takovy velky kulaty kapky, jak ji jde snadno zaujimat ten nejmensi povrch a nebrani ji v tom zadny soudrzny sily :-D abych na to sahal jen v rukavicich :-p kdovi jakej to ma polocas rozpadu


Ale jak mi s vegetacni sezonou pribyla starost o 7000m2 epesniho travniku na fotbalovym hristi, tak mam sotva cas se vysrat, natoz delat patinu

Leda bych to nejak spojil :-p

Zrovna dneska sem videl na poli rozmetadlo hoven, kam se sere ten starej znamej jezedackej, tadle masina za tlustym johndeerem ma trimetrovy rozmetaci brutality nastojato a jako rozmeta to ty hovna tak impozantne, az to cloveka nuti k zamysleni, zdali jsou pro nas ta hovna objekt nebo subjekt a jak nas to poznani obohatilo :-[


:-D
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Já ruské stroje mužů. Mě se líbí strojek. :hura: Pěkná stavba. :FINE:
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

... mensi měřítka jedou 👍

Obrázek

Obrázek

Občas vytáhnu malé WPL, ještě mu chybí rám, kdo kdy viděl trialovku bez rámu. Každopádně je to vtipné svezení.

Našel jsem 3 různé kameny a těmi vozidlo dovazil vpředu, uprostřed a vzadu a je to úplně jiná liga.

Nejtěžší je uprostred, nejlehčí vzadu. Zvážím a nahradím závažím. Změny jsou nevídané. Nádherně se to hrne bahnem, podvozek podstatně lépe kopíruje terén, jízda je realističtější.

Občas to hodím do kufru a po práci zastavím u první kaluže a zábava na 1000mAh je na světě.

Kovová rozvodovka, převodovka, kardany, kola v nápravách, motor Graupner, doopravdickej regulátor, kovové servo - a pak to opravdu funguje a opravdu jezdí terénem.
sakulajda
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 07.10.2017 22:01

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Vypadá to dost dobře. Mám doma dva kousky na přestavbu, uvítal bych fotky a detaily podvozku na obkoukání ;)

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“