Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Obrázek

Obrázek

Tak takhle. Pekne pres cely zada se s tim nedostanu tak snad ten kriz bude mit takhle sanci :-D

Dodelam nejaky camprliky na uchyceni a bojim se ze se pustim i do narazniku. Jak je to v tech pravidlech se sirkou narazniku.. to musi bejt siroky pres kola, ne? Jenom teoreticky :-D kdyby na ten trial fakt nekdy doslo :-D
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Klobouček Pane.👍
Jakože smekám. A Pane s velkým (P) taky neříkám kdekomu. A líbí se mi i Tvůj písemný projev. :-D
Naposledy upravil(a) Ming dne 06.01.2020 6:50, celkem upraveno 1 x.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Oh, dekuji za pripominky a snad ten kloboucek znamena i chvalu :YOP:

Jde takhle chlapek a vidi na zemi klobouk. Takovou hucku. Na to kouka, klobouk zvedne - a tam hlava chlapa. "Covece, co to tady delate??" A von na to "Ja sem zarytej komunista!"

:-p

Kazdopadne misto abych v tudle hodinu slusne soulozil :EVIL: :GO: tak... ale hele, uz se nam to narodilo :SUPER:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Mira píše: 03.01.2020 15:56 Obrázek

Tak a sere na to Bilej Tesak. Uz me to nebavi :-D jeste to musim pekne zahladit a lepe pripajet, tohle je pracovni slepeni spoju. Jeste bych teda videl rouru za kabinou, dole ohnout kolem nadrzi a chytit k ramu, ale uz na to prdim, na tu srandu je to asi dobry, uz se tesim na zabrouseni spoju a barvicku.


A rikam si, ze jsem s tim vlastne jeste nejel, v aute neni ani prevodovka, musim vykuchat ten motor a zprovoznit to takze dalsi den delat ram uz nebudu :FINE:

Mohu se optat.? Je to zajímavá stavba a zaujal mě ten rám kolem vozu. Z jakeho materialu a průřezu jsou ty trubičky a na již zmíněné letovani je používána nějaká speciální autogenni souprava?
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

:-D to nejsou trubicky, to sou plmy draty. Je to pajeny malou hrotovou pajeckou co tu mam na vsechno, klasika trubickovej cin :-D jen jsem porucil vetsi teplotu. Aby to nebylo vylozene slepeny, tak jsem to predtim prohral normalne horakem, ale mam jen takovej rucni a pajku hreje moc, takze jen nahrat draty.. no zase tak skvele to nedrzi, kdyz chci opravdu peknou klec tak mastim pro medeny trubicky a spojuju stribrem a plynovym horakem, tohle je takovy drobet na prasaka, kamarad vytah z auta sadrokartonarsky draty a uz to bylo, co taky chces kde shanet o Vanocich :FINE:




... uz jsem se popral s elektrem, engine swap probehl nakonec dobre, novy je o poznani pomalejsi.

Obrázek


Pekne konektory, reglicek, batercicku, jeste najit spravny prijimac, budu muset asi vykuchat nejaky vozidlo protoze se tu na me sice smeje ar3, ale nema vysilacku, ztratil sem ten mechanizmus plynu a nejsem schopnej to nahradit.. :-D


Jakou to má vtipnou převodovku :-D

Obrázek
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

:FINE:
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Kdyby jsi zatouzil mit jeste Urala tak se mi tu jeden doma nudi na policce. Docela by me zajimalo, co by z nej vzniklo. :D
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

:-D :FINE: aby z nej nebyly nahradni dily :-D

No tak realnych predloh pro trialovku z urala je nepocitane, to bezne jezdi, jeep m35 jsem nenasel ani jeden :-D ma to takovy vylozene nakladakovy napravy a moc pohybu neumoznujou, asi se na to nehodi. Kazdopadne to nam muze bejt jedno :-D


Tak kdyby te vylozene sral, tak mi napis SZ jak by sis to predstavoval :mrgreen:



Rozhodne jsem ale zapojil elektro a - motor je krasne pomaly, spolu s regulatorem dela krasne plynule rozjezdy - ale nevyjede to ani na palec nohy :-D

Bud jsem se nechal unest a pokazil to vodicema, dam k motoru pekne tluste silikonove, vrazil jsem tam co k tomu bylo, ale pochybuju. To nema valny odber takze proste.... SLABY MOTOR :NO: :evil: to se mi vubec nelibi, obavam se ze budu muset jit do vetsi velikosti, musim navstivit kramek a nechat si neco vyndat na pult :FINE:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

:-D jo uz to vidim, voni na to maj ruzny prevodovky s 370 motorem, aaaaaha

Zkusim jeste, zdali napasuju nejakej vetsi motor na tuhle stock, ale obavam se ze i kdyby, tak odejde ta prevodovka.

Kovovy napravy s lozisky, vsechno by bylo. Jenze uz by to zacalo lezt do penez, dokud je to o motoru za 60 Kc tak pohoda, ale kardany, kovovy pajsly do naprav, prevodovka, to jen vic nez dalsi litr, to se mi uplne nechce :-(

Uvidime

Zacnem tim pokusem o silnejsi motor, po omereni se tam pravdepodobne nevejde takze prevodovku nejspis stejne budu muset..
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Pokud chceš zdolat ten palec u nohy alespoň 2x po sobě , tak tě ten kovovej tužing - minimálně u převodů a kardanů stejně nemine … :-D
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Motor s převodovkou a kardany jsou nutnost pokud to nemá být jen hračka na doma.

Silnější motor s převodovkou je delší. Musí se na rámu posunout kousek dozadu. Aspoň to jsou moje zkušenosti s Uralem.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Taaak, dvesteosmdesatka s tim snad pohne normalne, jen je treba udelat ji drobet nakej drzak a udelat ji frezkou vsude misto :-D to pude

Ale je to jasny, tohle chce lepsi pajsl
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

No, dyt jenom hodina pilovani ubirani pilovani domerovani - a da se nastavovat i zubova vule :-D

Jeste pripajet, nejak prisroubovat protoze motor zakrejva puvodni uchyty :-D asi i do budky dole pak drobet fiknu, uvidime. Hlavne doufam, ze to vydrzi navzdy a plastove prevody budou splhat opakovane a opakovane do strmych vyjezdu jakoby nic :-D :-D he he

Obrázek

No jo, musel sem udelat diru, aby byl motor vys kvuli vyvodu kardanu. Humor. Ale toci se to :-D :FINE:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Tak nocni jizdni testy po perine tvorici vylozene trialovy teren na spici matce mych dvou deti probehly v poradku, nemohl jsem testovat dlouho protoze se z trati ozyvalo slovni spojeni "to si delas prdel", kazdopadne uz to ma normalne potrebnou silu a dela to co ma, jen jsem duveroval napisu + na motoru a musim to este prepajet, couvam, takze mi vysilacka pri prehozeni smeru brzdi na prvni krok plynu misto zpatecky :-D


No kazdopadne vidite, jak siroky jsou kolecka v prevodech, to je jednoznacne otazka casu, takze nejakou prevodovecku, k tomu kardany... :-( je to sracka hrozna, kdyz chces jezdit tak jak sme zvykli u vetsich, "plug'n'play".
:-D a proto je to skvelej vanocni darek, to je pecka :-D takovy jebacky s tim, diru do prevodovky musis, jinak to vubec neuveze samo sebe :-D to je proste strasne vtipny. Stalo to litra v zakladu a ten fun factor, resp pomer cena:fun factor je tady (pro modelare, ne uzivatele) naprosto bezkonkurencni, takovejch hodin co to mrskam a teprve to drobet popojelo :-D ja sem nadsenej a spokojenej.

Doporuc to ale nekomu :-D ze je to skvely protoze to musis cely rozrezat a dovyrobit :-D dyt to nema ani k cemu prisroubovat dovopravdicky servo :-D
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Motor, prevodovku koupis. Cca 600kc. Servo mount resi thingiverse a 3D tiskarna.

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“