Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Pseudo traktor

Ahoj, po pár letech jsem se dostal k modelařině, no a jelikož jsem si nedávno oblíbil Farming Simulator, tak jsem se rozhodl že si na ježdění po zahrádce postavím traktor, ale protože ten bude složitější na výrobu, tak jsem začal takovým jakože podomácku vyrobeným traktorem s korbou. Jeden takový výtvor jsem na googlu pro inspiraci našel.
Obrázek

Nicméně, rozhodl jsem se že "traktor" bude mít nápravy odpružené.

Začal jsem základem rámu z 8mm čtvercových tyčí. Motor s převodovkou jsem kdysi koupil na Aliexpressu - je to velikost 370 - převodovka, nevím jaký má poměr, má mít na výstupu 170 ot/min. což bude asi proklatě málo, ale pro účely testování to bude stačit.

Obrázek

No a pak jsem našel listová pera které jsem tady na fóru kdysi od někoho odkoupil. Ale našel jsem jsem jenom jeden držák, tak jsem si z dvojky plechu udělal nové a zkusmo jsem to poskládal.

Obrázek

Pracovat s kovem se teprve učím, takže prosím o shovívavost :-D
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Pseudo traktor

8o Vypadá to sympaticky :OK: O traktorech vcelku nic nevím, tak to budu sledovat a třeba se něco zajímavého dozvím :-)
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pseudo traktor

Obcas si prectu forum traktoraru, protoze jsou aktivnejsi nez my tady :-D a teda prdacky stroje stavi, ale na podomacku vyrobeny traktor jsem tam jeste nenarazil :tleskam: :FINE: pritom takovy ikonicky tema..
paradni predloha, nech se unest :YOP:
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: Pseudo traktor

Tady fotka s kolečkama - zadní jsou 1.55 z Aliexpressu 90mm a plechové ráfky - přední jsou ze Sand Scorchera - ráfky teprve přijdou.

Obrázek
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pseudo traktor

Pokud traktor,tak zadek určitě pevnej.
S pérama je to jen malej nákladák.
A případně můžeš čerpat tady z domácích staveb.
http://www.nasetraktory.eu/forum/index.php
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: Pseudo traktor

Proto píšu že je to pseudotraktor. Je to opravdu spíš malý náklaďák co se tváří jako traktor. Ani ty zadní kola nemají s traktorovýma nic společného.

Jinak dneska jsem si zkusil klempířinu a vyklepal grill. Otvory pro světla půjdou ještě o trošku zvětšit ale nemám vhodný vrták. Na první pokus to myslím není zlé.

Obrázek
Uživatelský avatar
Litmark
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 02.08.2017 13:41
Bydliště: Blízko Olomóce

Re: Pseudo traktor

Tak to je dobrej nápad, domácí traktor.....přeju chuť do další stavby, a budu sledovat.

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“