Uživatelský avatar
jurda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 605
Registrován: 10.09.2010 0:00
Bydliště: Tanvald,Albrechtice v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

T-815-7,T-805,Tatra 815 4x4,Praga V3S 1:14,T815 TERNNO 1

tak stále mrzne a tak vím co dát dohromady,stroj na převoz a krasný speciál:tatra je ten první projekt.
mám dva podvozky TL-01,zadek nechám na dva elektro motory a předek protáhnu tak jak je na púvodním podvozku,jen pohonou tyč protáhnu.:Tatra bude muset utáhnout váhu modelu,zde tápám -hammer či jeep,možná dodge 1945.jako expedice -afrika. tak zatím tatra.
http://stembyk.rajce.idnes.cz/stavba_tatra_8x8/
Naposledy upravil(a) jurda dne 26.08.2012 22:24, celkem upraveno 6 x.
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

jestli jsem to dobře pochopil ...
- zadní náprava bude mít motor
- předposlední náprava bude mít taky motor
- přední 2 nápravy budou poháněný kardanem protaženým z 3. nápravy

takže jeden motor potáhne 6 kol a druhej 2?
Nebo to chceš celý propojit kardanem tak, že budou oba motory na jednom kardanu?
Nevim nevim, můj laickej názor je, že ani jedno řešení nebude dělat dobrotu. Buď by mělo být zatížení motorů stejný ( 2 a 2 nápravy) nebo kardanem propojit všechny nápravy, a kardan pohánět jen jednim motorem....
Pokud říkám nesmysl, budu rád, když mě někdo opraví

Jinak kastlička je pěkná :) jsem zvědavej, jak se s tím popereš
:tleskam:
Uživatelský avatar
jurda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 605
Registrován: 10.09.2010 0:00
Bydliště: Tanvald,Albrechtice v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

tatra 8x8

takže je lepší to propojit na jeden motor,je pravda že ten zadní by se točil rychlejc. je jednoduší ji prostě protáhnout,jojojo.a děkuji ta kastle je jednoduchá na stavbu.jdu na ni...
Uživatelský avatar
strejda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 06.02.2009 0:00

Já měl hnanej předek a zadek každej zvlášt.A makaloto perfektně.Držím palce.Jen jeden dotaz.Nekoukaj ti kola ven že?
puma1
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

já jsem dělal 8x8 taky z TL-01 oba motory makaly najednou nic to nedělalo a makalo jenom to má tu malou necnost že kdybych to dělal příště tak bych dával převodovku mezy zadní nápravy a přední protože to bylo rychlý a nemělo to sílu.
Uživatelský avatar
jurda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 605
Registrován: 10.09.2010 0:00
Bydliště: Tanvald,Albrechtice v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

tatra 8x8

také jsem nad tím uvažoval,dát tam převodovku. tlko líta jako blázen,to jo.Co se týče kol ,tak tam budou menší ...uměrně kapotě.P.S. jsem na to také zvědavej jaké to bude v terénu,díky za nápady z praxe.Tak tento víkend budu věnovat stavbě boudy a v pondělí dám další fotky a pak se de na podvozek a........ 8( .to bude něco.
Uživatelský avatar
jurda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 605
Registrován: 10.09.2010 0:00
Bydliště: Tanvald,Albrechtice v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

tatra 8x8

hezký večer,dnes jsem ukrojil trochu volna a už se to klube:začal jsem už špekulovat jak ten podvozek respektive dva rozřežu a spojim kardanem na 8x8,problém je u tlka z ramenama naprav,osa hnací tyče jde do šroupku horního ramene...tak to prostě rozeberu a pak to jako složím ale uplně jinak,jo tak tenhle plán je dost dobrej..tak zatím boudička:
http://stembyk.rajce.idnes.cz/stavba_tatra_8x8/
puma1
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

Nerozumím problému kterej popisuješ taky jsem rozřezal kdysi 2 TL-ka a dal jsem je na rám ale že by mě tam někdo osa hnacího hřídele vadila si nepamatuju jakorát vím ,že byla honička udělat průběžnou hřídel a správně ji zkolíkovat a rořezat v plastu otvory pro tuhletu transmisi.
Uživatelský avatar
Bezmozek
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 06.12.2010 0:00
Bydliště: Praha

horní spojovačka je v ose kardanu, takže když ho protáhneš tak je tam málo místa :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
jurda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 605
Registrován: 10.09.2010 0:00
Bydliště: Tanvald,Albrechtice v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

tatra 8x8

chlapi,tak já nevím co stím. co když to celé rozeberu a ty převody dám do vlastního rámu,ale to chce dobrého řemeslníka v dílně....já panelákovej synek - má dílna je balkon,na tak špinavou práci.(není na to to správné nářadí).mám v plánu ty skrácený tlka spojit a na každou hnací osu dát ozubený kolo který bude poháné kardanem z převodovky.moc převodú. jdu nat tím myslet.
puma1
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

JO pravda už si vzpomínám stačilo vzít kus duralu a vyřezat nové horní rameno které obcházelo tu prodlouženou hřídel,teď se mi to vybavilo celé celičké.
Uživatelský avatar
jurda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 605
Registrován: 10.09.2010 0:00
Bydliště: Tanvald,Albrechtice v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

tatra 8x8

nojo ,jasně a já už myslel na celou demolici,jasně jen protáhnou raménko. oooo jak ti děkuji ,fuj uplně se mně ulevilo.to udělám........ :tleskam:
Uživatelský avatar
jurda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 605
Registrován: 10.09.2010 0:00
Bydliště: Tanvald,Albrechtice v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

tatra 8x8

tak jsem vše rozřezal,úplně jak u řezníka.. :? v pátek podám další fotky z masakru motorovou píílou.
Uživatelský avatar
jurda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 605
Registrován: 10.09.2010 0:00
Bydliště: Tanvald,Albrechtice v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

tatra 8x8

tak trocu práce,žaluzie...hrůza,než to tam člověk nastrká :|
http://stembyk.rajce.idnes.cz/stavba_tatra_8x8/#
Uživatelský avatar
Bezmozek
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 06.12.2010 0:00
Bydliště: Praha

a kde je to rozřezaný šásko? :roll:

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“