Uživatelský avatar
macaiq
Častý přispěvatel
Příspěvky: 656
Registrován: 23.08.2009 0:00
Bydliště: humpolec-kejžlice

Tomtom8:
já všecno ulámal a mám to na šroubky ,to rameno nevím jak má strejda ale tipuju že to má podobně .. jinak na scale4x4 jsou stavby kde mají u lžíce velký serva .. tam je inspirace dost :) tak ať se ti daří

Onkyo78:
ty motorky s převodem sem viděl i někde v čechách čoveče ale jinak maj tam fajnový věcičky :) ale to je mimo mojí nákupčí schopnost :(
Lada_B
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 05.09.2011 0:00
Bydliště: Praha 8

Spoustu motorků, převodovek a hejblat maj třeba tutaj:
http://shop.snailinstruments.com/index. ... x&cPath=75

Ta dvojitá čtyřrychlostní převodovka ma honí rolbu od Dickie.
Lada_B
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 05.09.2011 0:00
Bydliště: Praha 8

Mě bobek, kolovej, maká na 4 serva Corona 939 MG na rameno Towerpro MG946R a 2xHXT 900 na lžičku. Pojezd je jasnej, běhaj pořád dokola a na lžíci zrovna tak. Výhoda je, že lžíce zustane kde ji nechám, nevýhoda je, že jsou slabší, ale zase už naložil několik vleků a převody stále drží. Baterka, přijímač, hrst serv, BEC za 5,-kč a 6x LED. Video dodám později.
http://mojefotky.blgz.cz/Zahradni-technika.html

Víc podrobností ze stavby nemám, byl to fofr.
Uživatelský avatar
macaiq
Častý přispěvatel
Příspěvky: 656
Registrován: 23.08.2009 0:00
Bydliště: humpolec-kejžlice

láďo musim říct že máte slušnou zásobu modelů :) ale ty letadla to je paráda :)
Lada_B
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 05.09.2011 0:00
Bydliště: Praha 8

No ty letadla a vrtulníky je vlastně základ, pak přišla voda, tank, teda jen jeden, rolby,auta a teď ty traktory a bobky. jen nevím co přijde po traktorech.
Uživatelský avatar
macaiq
Častý přispěvatel
Příspěvky: 656
Registrován: 23.08.2009 0:00
Bydliště: humpolec-kejžlice

:lol: mám to upně stejně :)
Stiwo
Nově příchozí
Příspěvky: 46
Registrován: 26.06.2013 20:59
Bydliště: Jablunkov

Re: CATERPILLAR 289C (bruder)mácova přestavba

Ahoj chci si taky postavit bobka ale ještě nevím jestli kolového nebo pásového. Co je podle vás jednodušší (se stavbou nemám absolutně žádné zkušenosti :oops: ) V elektronice se nevyznám, prostě jsem lama. U pásového se mi líbí že tam stačí dva serva. Slyšel jsem že na pásovém bobku je způsob zvedání ramene jiný (složitější) je to pravda? Přemýšlím o této elektronice:
Rc souprava - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... de_1_.html
Serva na pohon (kolový) - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _0_10.html
Serva na pohon (pásový) - ještě nevím
Servo na rameno - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 20sec.html
Servo na lžíci - ještě nevím

Je tato elektronika vhodná? Jakou byste mi doporučili vy?

PS: máte moc pěkné bobky :wink:
jofko
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 27.08.2014 13:19

Re: CATERPILLAR 289C (bruder)mácova přestavba

Ahojte chalani som tu novy a z elektronika toho moc neviem. Zapáčil sa mi model pásového bobíka a snažim sa taky postavit. Serva uz mam ale chcel by som sa opýtať ako je to s ovládaním že či sa to da zapojit tak ked posuniem páčku tak mi napriklad začne dvíhat rameno a ked ju pustim tak rameno zostane v tej polohe do ktorej vyšlo a či sa to vôbec dá tak zapojit? :YOP:
Uživatelský avatar
sosky
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 14.03.2010 0:00
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: CATERPILLAR 289C (bruder)mácova přestavba

Záleží akú máš vysielačku najlepšie viac kanálovú ja som ho postavil a mám vysielačku turnigy tx9 tu je dáky popis o stavbe a nadstavení vysielačky http://www.forum.tamiyaforum.cz/viewtop ... 84&t=19435
jofko
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 27.08.2014 13:19

Re: CATERPILLAR 289C (bruder)mácova přestavba

prosim vas nechcem otravovat ale tiež pracujem na pasovom a bobiku a chcel by som sa opýtať či musí isť medzi akumulator a prijímač regulator alebo to ide aj bez toho a nepoškodi to? :P
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: CATERPILLAR 289C (bruder)mácova přestavba

jofko píše:prosim vas nechcem otravovat ale tiež pracujem na pasovom a bobiku a chcel by som sa opýtať či musí isť medzi akumulator a prijímač regulator alebo to ide aj bez toho a nepoškodi to? :P

Nechápu, jak se někdo kdo nemá pojem o tom, jak má fungovat zapojení elektra do RC modelu, chce pustit do stavby pásového bobku. :EVIL: Neumíš pouštět draka, tak nelez do letadla.
jofko
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 27.08.2014 13:19

Re: CATERPILLAR 289C (bruder)mácova přestavba

tak prepacte ja som chcel len vediet že ked nedam k tomu regulatoru motor napr. ako v lietadle na vrtulu, či mi budu fungovat serva prepačte že otravujem ale som začiatočnik pýtam sa aj sprosté otázky ale ved aj vy ste nejak začínali :-(
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: CATERPILLAR 289C (bruder)mácova přestavba

Nějak musíš propojit motor, baterku a přijímač. K tomu slouží právě regulátor. Bez toho to prostě nepůjde. Leda, že by jsi poháněl pouze servy a měl do přijímače nějaký externí zdroj. Pak by to možná šlo. Ale tím si nejsem úplně jistej. Hlavně potřebuješ servo s alespoň 4 proporcionálními kanály. 2 na pojezd a 2 na rameno + lžíci. Zkrátka: nebude to žádná prdel.
Uživatelský avatar
Alindur
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 09.01.2011 0:00
Bydliště: Liberec

Re: CATERPILLAR 289C (bruder)mácova přestavba

Záleží jestli chceš stavět pásovýho nebo kolovýho "bobka" podle toho se vyberou serva na pohon. Ten kolovej je dle mého názoru jednodušší a to řikám z pohledu stavitele ,protože jsem měl na stole oba.
Pokud tam nemáš jen převodovky a motor tak regulátor nepotřebuješ. Ale musíš upravit serva na rotační pohyb nebo z nich vyndat elektroniku a na motor připojit nějakej malej regulátor. Na pásovýho bobka jsem na pohyb použil 2 klasický serva HX12/MG945 nebo něco takovýho u kolovýho jsou potřeba serva 4 ale to jsou mini serva např. TG9 nebo lepší corona DS929. U obou případů je pohon na 2 kanálech pásovej pohon je jasnej má jen 2 serva a kolovej spojíš každou stranu na jeden kanál. A na vysílačce se to ovládá pomocí "delta mixu" dáš páku dopředu a jedou obě strany pohonu a s pákou do strany se točí jedna strana rychleji tím pádem zatočíš. Na zvedání ramene je použito další servo standartního rozměru opět může být MG945 nebo lepší ,ale potřebuješ aspoň 15kg sílu. Na lžíci pak stačí jedno mini servo opět TG9 nebo lepší případně můžeš dát dvě na každou stranu jedno.

Napájení je nejlehčí použít buď LiFe baterii protože má 6,6V a můžeš to použít bez další elektroniky mezi baterií a přijímačem na rozdíl od použití 2S Lipo která má 8,4V v tom případě bys musel použít BEC na snížení napětí na 6V nebo mít serva a přijímač co zvládnou 8,4V. Případně stačej 4 AA tužkový baterie který tvořej 6v. U těch tužkovek je lepší použít alkalický baterie než nabíjecí z toho důvodu že nabíjecí tužkovka má jen 1,2V tím pádem bys měl 4,8V a serva by měli malou sílu.
jofko
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 27.08.2014 13:19

Re: CATERPILLAR 289C (bruder)mácova přestavba

Ďakujem velmi mi to pomohlo.

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“