Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Coming soon - Multicar M25 a UNC 750

Jelikož jsem dostal povolení si vybudovat na zahradě menší offroadový polygon, tak hned po dokončení Wranglera začnu stavět tyto dva malé pomocníčky. Bylo by sice jednodušší hromadu hlíny upravit lopatou a motykou, ale jelikož jsem hračička a chci si budování polygonu užít, tak chci většinu práce vykonat z židle s ovladačem v ruce. Budu tak mít o desítky hodin zábavy postaráno. :D

První z pomocníčků bude všem dobře známá Multikára, trošku pooffrouděná, abych s ní mohl také na expedice až se nebude stavět. Ale každopádně bude mít sklopku - bez té by to nešlo. Kastle bude z PSH, korba pravděpodobně z tenkého plechu aby něco vydržela. Zvedání korby nejspíš šnekem - to se ještě uvidí.

Obrázek

Druhý pomocníček bude UNC 750. Bude samozřejmě plně funkční. Namáhané díly karoserie, ramena a lžíce bude kombinace hliníku a plechu, zbytek nenamáhaných dílů bude z PSH. Ovládání lžíce bude servy - na hydrauliku fakt nemám finance :?

Obrázek

Obojí bude v měřítku 1:10 - takže si to budu muset od základu postavit sám. Vzhledem k účelným hranatým tvarům karoserie to nevidím jako problém.

Pokud by někdo našel nákres UNCčka bylo by to super - já nic nenašel. Na multikáru jsem našel, ale dost mizerný - takže budu vděčný za lepší. :wink:
Uživatelský avatar
DeadMan
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 07.09.2010 0:00
Bydliště: Kolta pri NZ
Kontaktovat uživatele: WWW

Neviem presne v akej mierke to je, ale UNCčko od Brudera je celkom fajn a pevné... A za ľudovú cenu :) http://www.aphracky.cz/aphracky/eshop/3 ... kladac-UNC
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

To je šestnáctina - takže prcek. Navíc by to neměl být problém vyrobit. Když se podíváš na šasi tak je opravdu jednoduché (i když tohle je jiný nakladač - princip ale zůstává stejný)

Obrázek
jawa59532
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 15.12.2013 16:13

Re: Coming soon - Multicar M25 a UNC 750

Ahoj právě stavím také multicaru m 25.
Ale nevím jakou tam dát rc soupravu.
Je to v měřítku 1:5.Takže jestli bys o něčem cenově dostupném věděl tak dej prosím vědět.
Předem díky.

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“