Uživatelský avatar
drd.lada
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2013 21:27

Re: Half-track

no pasy na delku maji cca64cm a na sirku 3,4cm
dekuji vsem za povzbuzeni bude to po prve co bych delal taky velky projekt :)
reakce na otazku jestli to neni divny jako tohle na expedicku??? no mi to neprijde divny je to nakladak jako kazdy jinej jen z rozdilem ze ho opancerovali a at ma lepsi dostupnost tak na neho dali pasy :) nezlob se ale to je to same jako by ses divil ze tatru nekdo chce udelat na expedicku ne???
jinak ohledne tech pasu muze byt ten problem ze to bude na modelu problem :) a jestli jo tak se to bude muset predelat na kola :)
fotky budu davat na rajce jelikoz mi tu nejdou nahrat :(
http://rewer87.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Half-track

:-) já se nezlobim,co kus to názor,jen mezi těma tojotama a defendrama by tohle fakt vyniklo :-D
hodně štěstí a nervů při stavbě :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Half-track

Možná bych si dovolil Wendise doplnit o těch nervech ... i při provozu :-)
Uživatelský avatar
drd.lada
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2013 21:27

Re: Half-track

prave proto jsem se rozhodl pro neho :) kazdy ma off-roudy nebo nakladaky a co tak prave nakladak co ma pasy misto zadnich kol. . . tukl me jak sem projizdel web a hledal neco na postaveni :) no je mi jasne ze to bude stat hodne nervu snad nezesedivim stoho :) cera jsem akorad dokoncil sablony hrube stavby a tet cekam na material na kabinu a korbu a ram uz se mi dela u kamose :) snad uz zacal :)
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Half-track

No ono se to moc nevidí, protože to bude hodně problematický i na provoz, Ještěd bych s tim jet nechtěl. :NO:
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
pepito
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 06.03.2013 16:11

Re: Half-track

Jako na druhou stranu pokud se podaří nějak vyšpekulovat ty pásy tak by to mohlo být super vozidlo a mohlo by to vyjet celkem dost jen se bojím toho že obratnost toho nebude moc velka pokud by se ovšem neudelal pohon jako u tanku a ty přední kola by v postatě neudavali smer pokud se nepletu tak i velkej Halftrack to tak měl že připrždovali pasy. Pokud se pletu tak se omlouvám.
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Half-track

pepito píše:Jako na druhou stranu pokud se podaří nějak vyšpekulovat ty pásy tak by to mohlo být super vozidlo a mohlo by to vyjet celkem dost jen se bojím toho že obratnost toho nebude moc velka pokud by se ovšem neudelal pohon jako u tanku a ty přední kola by v postatě neudavali smer pokud se nepletu tak i velkej Halftrack to tak měl že připrždovali pasy. Pokud se pletu tak se omlouvám.


dobrý by bylo kdyby fungovalo oboje, že by zatáčeli kola a s tim i přibržďovali pásy.
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Half-track

Osobně si myslím, že bez přibržďování pásů to nemá šanci zatočit. Vemte si, jaká dotyková plocha je pod pásem a pod předním kolem.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Re: Half-track

No uprime od vcerejska premyslim nad tim jak by se to dalo udelat
a zatim me napadaj jen sami kraviny nebude to mit lehky kamarad
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Half-track

Gluck píše:No uprime od vcerejska premyslim nad tim jak by se to dalo udelat
a zatim me napadaj jen sami kraviny nebude to mit lehky kamarad


je to ten nejvyšší level nevím jestli je to dobrý jako první projekt
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Half-track

Esi se nepletu, tak tanky maj dvě převodovky a jsou řízený elektronicky, což je pro tenhle účel ne uplně vhodný, ale třeba rolba od Kyosha, Blizzard se snad jmenuje, tak ta pokud vím, tak má jednu převodovku a pásy přibržďovaný kotoučovejma brzdama servem...tam bych hledal inspiraci...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
pepito
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 06.03.2013 16:11

Re: Half-track

Já osobně bych to řešil jak bylo psany bud dvěma motory na každej pás zvlášt nebo diferencial a brzdit servem zažou stranu zvlast tim padem by se to propojilo i s řízením a fungovalo by to SNAD dobře možná i líp jak kdyby tam byli dva motory
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Half-track

Velké modely kolopásů ( 1:6 ) jezdí v pohodě. Na každý pás vlastní motor a oba regulátory namixovat se servem řízení.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Half-track

bflmpsvz
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Half-track

A ještě velkej halftrak vychází z pevný nápravy a u kol mám asi brzd ..http://mario325.rajce.idnes.cz/osvoboze ... M_1466.jpg

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“