Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: ULTIMA RC

Kluci nepruďte do něj, stejně všichni víme že si ukousl moc velké sousto :-( :-p
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: ULTIMA RC

neprudime nahodou porad se neco aspon dle psani progresuje... me to normalne vazne zajima...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: ULTIMA RC

Mě přijde že vám zavírá pusu, páč už ví že je to blbost :-p
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: ULTIMA RC

stiifii píše:co pneumatiky? nejaky dalsi postrehy jak to pokracuje? jak dopadla soutez?


Pneu jsem teď neřešil - dá se sice koupit i fotopolymer ve formě filamentu do 3D tiskárny a tak se dají gumy vytisknout ale moc se mi to nelíbí. Nicméně mám v plánu to v blízké době řešit s jednou firmou která dodává různorodé materiály na odlévání. Priorita je teď ale udělat funkční podvozek na 3D tiskárně a pak testovat. Nečekám že hned první prototyp bude funkčně perfektní. Ona jedna věc je si to představit a namodelovat ve 3D a úplně něco jiného je finální výrobek. O pevnost materiálu jako takovou se nebojím - je to tvrdé ale zároveň poměrně houževnaté. Samozřejmě není to homogenní materál takže bude třeba zjistit kde to může praskat a daný díl vylepšit. Snažím se díly modelovat tak abych maximálně využil možnosti 3D tisku a minimalizoval možné problémy s vrstvením. Proto budou mít některé díly atypické řešení - například tlumiče nebo unašeče kol. Taky musím koupit ukrutně drahý filament plněný uhlíkovými vlákny který bych rád použil na některé drobné díly.

Soutěž nedopadla nijak - nedostal jsem od šéfa volno a trčel jsem v práci v době když jsem měl obhajovat svůj záměr :-D
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: ULTIMA RC

Na 3D tiskárně vytiskneš tak akorát něco, co budou děti za sebou tahat na provázku místo kačera. Právě kvůli různým potřebným vlasnostem jsou některé díly z kovu ( z různých kovů ), jiné z plastu plněného sklem nebo uhlíkem a jiné zase s důrazem na houževnatost. A právě průmyslové zpracování těchto materiálů je něco úplně jiného, jak 3D tisk. Ze 3D tiskárny pak vyleze něco, co se dá vyzkoušet coby funkční záležitost, ale na finální výrobek se tyto díly nedají použít, protože jejich vlastnosti a životnost jsou natolik omezené, že stejně se budeš muset obrátit na klasickou výrobu.
Jako "displaymodel" ano, ale s funkčním a finálním výrobkem to bude mít pramálo společného. A pokud ano, tak to bude nikdy nekončící stavba.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: ULTIMA RC

Niky píše:No takhle - převodovky, náprav a pneumatik se nevzdám

A už si se jich vzdal...

Hele,stále to tady sleduji a čekám co bude...Chtěl jsem napsat fandím...ale to už asi ne...a koukám...lítáš od jedné věci k druhé...
Také jsi nechtěl žádnou alternativu a už píšeš o podvozku Vaterry...
Ale i tak stále obdivuji tvou snahu.. :wink:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: ULTIMA RC

Tomahabmw: Nikde nepíšu že jsem se něčeho vzdal. S Vaterrou to byl jenom nápad který jsem si ale rychle rozmyslel. Napadlo mě totiž jak obejít některé věci které byly zatím neřešitelné - respektive byly finančně nevýhodné.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: ULTIMA RC

OK....tak sleduji dále...to víš..zajímá mě to..Nevím zda tě obdivovat a nebo nazvat bláznem a snílkem...takže někdy budu chválit a někdy kritizovat..ale myslím,že to tak má být.... :OK:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: ULTIMA RC

Tak ona většina lidí si tady myslí že jsem blázen. Ale tak už to bývá když někdo začíná s něčím novým. Potýkal se s tím i Steve Jobs a kam to dopracoval. Má to ale jednu zásadní výhodu - nikdo ode mě nic nečeká takže můžu jedině překvapit :-D
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: ULTIMA RC

:-D :-D
Tak to jsi pěkně napsal !! Je dobře,že to i tak bereš... :OK:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: ULTIMA RC

http://idaret.cz/udalosti/Narodil-se-Steve-Jobs/
:-D tak to přirovnání mne docela rozesmálo :-D
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: ULTIMA RC

Blázen nejsi - jen méně známá, ale o to dost vážnější konkurence Járy Cimermana. :OK:
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: ULTIMA RC

Mě jenom tak trošku chybí nějakej výsledek....špatnej nebo dobrej ale prostě nějakej....Tady se pořád píše co vymejšlíš,co nevyšlo nebo co chceš udělat a nakonec jsi neudělal. V tomhle vláknu by správně mělo bejt mraky fotek,byť nepovedenejch výrobků nebo i toho co se ti už za ty tři měsíce povedlo protože pokud je to jen samá slepá ulička je možná na čase začít vyrábět něco jinýho.Takhle je to pro mě jen a pouze vyprávění o tom co se ti zrovna zdálo....
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: ULTIMA RC

Čendo - uvědomuju si to - nikdo si nepřeje více než já abych konečně s něčím vylezl. Mám téměř dodělanou tiskárnu, čekám jenom na konektory. Jakmile ji dodělám a nastavím tak začnu tisknou díly a pak budu dávat jednu fotku za druhou - je to otázka pár týdnů.
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ULTIMA RC

3D tisk je slepá ulička, to děláš zbytečně měl by ses někdy s někym poradit. Možná za 5let, ale pořád jen pro pár kousků. Urči si priority poraď se s lidma co dělaj několik let s 3D tiskem. Ale už jsme zase u toho, nikdo neni odborník na všechno, s tim se budeš muset smířit.
RC4WD Gelande II

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“